2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 14°C | 27°C Még több cikk.

Soproni szeniorsikerek tájfutásban

Pécs adott otthont az idei évi szenior tájfutó-világbajnokságnak. Negyvennégy ország több mint háromezer indulója rövid és hosszú távon mérte össze tudását.

Az egyes kategóriákban 200–340 induló volt. A korábbi világbajnokokkal teletűzdelt mezőnyökben sikeresen szerepeltek a SMAFC tájfutói.
A nagy létszámú kategóriákat 80-as csoportokra bontották és a csoportok első 14 versenyzője jutott az A döntőbe.

A rövid távon Skerletz Imola a 9. helyen végzett. Rétfalvi Lajos 35., Horváth Pál 40., míg Spiegl Zsuzsanna 45. lett. Melkes Antal 53.-ként ért célba.

A hosszú távú versenyeket Orfű térségében rendezték, ahol két selejtező után a döntő futamban a nehéz, szintes pályákon kívül a hirtelen jött kánikulával is meg kellett küzdeni a versenyzőknek.

Itt Skerletz Imola érte el a legjobb időt, aki kategóriájában a 12. lett. Horváth Pál a 25., Rétfalvi Lajos a 18. helyezést érte el.

Melkes Antal az F55C döntőben lett 5., míg Spiegl Zsuzsanna ugyanitt a nők között a 8. helyen végzett.

A világbajnokság betétversenyét, a Mecsek-kupát a vb-pontokért délutánonként rendezték meg, ahol Margittai Endre nyílt közepes kategóriában nagy fölénnyel győzött, míg Rétfalvi Kolos kategóriájában az 5. helyen végzett.