2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Soproni sÖrdögök–Albacomp 97–84

Bénultan, álmosan kezdett a hazai csapat, több mint három percet kellett várni az első soproni kosárra.
Vuleta triplája azonban óriási fordulatot hozott. Körtélyesi előbb Porzingis remek passza után zsákolt, majd Vuleta rossz dobása után a gyűrűről felpattanó labdát húzta a gyűrűbe és máris fordított a sÖrdögök. Ezt követően fej, fej mellett haladtak a csapatok, a negyed vége viszont egyértelműen a soproniaké volt. Beállt az Amerikából való visszatérése utáni napon, – érthetően elég tompán kezdő Bowman – helyére Csaplár-Nagy, és Sterbenz László pályára küldte a próbajátékon lévő lengyel Celejt is. Ő remekül „nyomta" vissza az Albacomp amerikai légiósának Spiveynek a dobását, s jó védekezéssel hétpontos előnyre tett szert a Sopron.

Góbi és Kámán eredményes játéka révén a második szakaszt is a vendégek kezdték jobban. Csökkent ugyan a különbség, ám a hazaiak néhány szellemes akcióval 3–5 ponttal állandóan ellenfelük előtt jártak. A félidő végén aztán Bowman is kezdett játékba lendülni, de megkapta harmadik személyi hibáját. Hatpontos előnnyel fordult a Sopron.
Celej triplájával kezdődött a második félidő, majd kisvártatva 12 pontra nőtt a soproni előny. Vuleta nagyon elkapta a fonalat. A vendégek részéről a két center Góbi és Bencze villogott.

A zárószakasz Spivey révén a vendégek kezdték jobban, hat pontra feljöttek. Lélektanilag jól jött Celej újabb triplája, amely újra erőt adott társainak. Kipontozódásait Bowman villogott, a hajrában pedig Palotai parádézott. Volt 20 pont is a két csapat között, a végén azonban kicsit „meghaltak a szépségben" a soproniak. Szép győzelmet arattak, izgalmas lesz egy hét múlva a fehérvári visszavágó.

Sterbenz László: – Engem is meglepett, hogy ilyen bíztatóan mozogtak a srácok.