2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Soproni KC: Meszlényi büszke a csapatára

Az Albacomp 74–67-re legyőzte a Soproni KC-t a férfi kosárlabda Magyar Kupa harmadik helyéért rendezett mérkőzésen.
A Simon Balázs (18 pont) és Hanga Ádám (14 pont) vezette fehérváriakkal szemben Matthew Knight 21 pontja is kevésnek bizonyult, pedig a soproniak a szünetben még 36–35-re vezettek.

FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA A 3. HELYÉRT

ALBACOMP–SOPRONI KC 74–67 (16–19, 19–17, 26–13, 13–18)
Székesfehérvár, 1400 néző. V: Forrai S., Török R., Jakab L.

ALBACOMP: SIMON B. 18/6, HANGA 14, Radovics 10, LEE 13/3, Farkas A. 6.
Cs: KELLER 6, Toya 5/3, Bódi 2, Madár.
Edző: Szrecsko Szekulovics

SOPRON: Richardson 4, Brooks 9/3, Molnár A. 7/3, SZABÓ ZS. 7/3, KNIGHT 21.
Cs: Halmai 6, Keresztes 2, Pojbics 8/6, Gombás 3. Edző: Meszlényi Róbert

Szrecsko Szekulovics: – Az első félidő meglehetősen hullámzó játékot hozott, igazán egyik társaság sem tudott felpörögni. A szünet után kiütközött a csapatokon az előző napi mérkőzések fáradsága, ezen a holtponton úgy érzem mi jutottunk jobban túl, és ennek köszönhető a győzelmünk. Kupát akartunk nyerni, de ez a harmadik hely is értékes.

Meszlényi Róbert: – Büszke vagyok a csapatomra, hiszen tegnap este tízkor hagytuk abba az elődöntőt, ma, pedig már délben talpon voltunk. Nagyot küzdöttek ismét a fiúk, sajnos a győzelem ilyen körülmények között nem volt benne a játékunkban, ettől függetlenül boldog vagyok, hogy Final Fourt tudtunk játszani.

A bronzéremért játszhat a Soproni KC a férfi kosárlabda Magyar Kupában. Meszlényi Róbert csapata az elődöntőben hosszabbításban kapott ki a Falco együttesétől.

Falco KC–Soproni KC 104–99(16–21, 26–18, 19–25, 27–24, 16–11)
Székesfehérvár, Magyar Kupa-elődöntő, 2300 néző. V.: Hartyáni, Kapitány, Farkas.

Falco: Kálmán 8, Pankár 5/3, FRAZIER 36/24, KAZLAUSKAS 14/12, DIES 13.
Cs.: WILSON 20/6, Borszéki 8/6, Horti, Hajmásy. Edző: Nikola Lazic.

SKC: Richardson 10/6, BROOKS 26/15, Molnár A. 8, SZABÓ ZS. 14/9, KNIGHT 29.
Cs.: Couisnard 4, Pojbics 8/6, Gombás.
Edző: Meszlényi Róbert.

Kapkodó első percek után a Falco nyugodott meg elsőként, és hatpontos előnyt szerzett. A soproniak ezt követően elkapták a fonalat, 11–0-ás rohammal válaszoltak és tartósan átvették a vezetést. A második szakaszban fordítottak a szombathelyiek, sőt, a parádézó Frazier vezérletével nyolc pontra nőtt az előnyük. Meszlényi Róbert tanítványai azonban nem engedték látótávolságon kívülre ellenfelüket, és szívós munkával kiegyenlítettek. Kazlauskas triplájának köszönhetően végül hárompontos szombathelyi vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. Térfélcsere után a soproniak irányítottak, de a Falco kétszer is felzárkózott kilencpontos hátrány után. Couisnard egy labdaszerzési kísérlet után rosszul esett, a vállát fájlaló légiós nem is tudott visszatérni a pályára. A negyedik negyed triplaesőt hozott, a soproniak közül Brooks és Szabó szállította a hárompontosokat. Molnár kosara után már 11 pont volt a soproniak előnye, a hajrában azonban megtört a lendületük. A Falco felzárkózott, és bár az SKC többször is eldönthette volna a mérkőzést, a szombathelyiek kiharcolták a hosszabbítást. A ráadást 10–2-vel kezdte a Falco, Frazier triplája után pedig eldőlt az elődöntő. A soproniak nagyot küzdöttek, de a hajrá a szombathelyieké volt, akik élni tudtak a lehetőséggel.

Meszlényi Róbert: – Kezünkben volt a mérkőzés, sajnos az utolsó két percre beállt a csapat, túl passzívan támadtuk a Falco védekezését. Így ha szerencsével is, de a szombathelyiek ki tudták harcolni a hosszabbítást. Ezzel náluk volt a lélektani előny, amit ki is használtak, de hozzá kell tennem, a játékvezetők nem egyenlő mércével mértek.

A másik elődöntőben: Albacomp–ZTE 72–80. A bronzmeccset ma 13.30, a döntőt 16 órakor rendezik.
A finálét a SportKlub élőben közvetíti.

Előny a Pécsnél a döntőben: MKB-Sopron-Mizo Pécs 77-83

A Mizo-Pécs nyerte a női kosárlabda bajnokság döntőjének 1. mérkőzését, miután Vajda, Quigley és… Tovább olvasom