2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Soproni győzelmek, kikapott a bajnok

Debrecen–Soproni KC 69–97, ZTE–Hat Agro-UNI Győr 66–58, BSE–Uniqa-Euroleasing Sopron 36–82.

Debrecen–Soproni KC
69–97 (21–24, 19–25, 20–22, 9–26)
Debrecen, NB I-es férfimérkőzés, 400 néző. V.: dr. Vígh, Hegedűs, Balog.
Debrecen: FEKETE 14/6, Carter 6, Boros 3/3, CSEH 11/9, PETTIS 16. Cs.: Mladenovics 9/3, Helmeczi, Kovács I. 3/3, Vas 7, Pék, Varga Á. Edző: Michael Schuurs.
SKC: THOMAS 10/6, WISE 23/3, Molnár A. 2, TÓTH G. 14/9, BAROVICS 24 /3. Cs.: Vesztergom 5/3, Gombás 5/3, KERESZTES 10, Bus 2, Takács, Molnár M. 2, Molnár B. Edző: Meszlényi Róbert.

A triplát dobó Tóth, valamint Barovics kosaraival az SKC vezetett, a hazaiak azonban tapadtak ellenfelükre. A szakasz hárompontos vendégelőnnyel zárult. A 13. percben egyenlített a Debrecen (33–33), majd Wise és Vesztergom pontjaival egy 6–0-ás futást mutatott be az SKC. A félidő vége a Soproné volt, egy 10–2-es futással és 49–40-es vezetéssel zárta a félidőt a Sopron. Lendületesen kezdte a Debrecen a második félidőt, de a negyed végén tíz pont fölé nőtt az SKC előnye. A negyedik negyed elején 16 ponttal vezetett a Sopron, ezzel megtörte a hazaiak ellenállását. Az utolsó percekben Meszlényi Róbert már csapata fiataljait is pályára küldte, a végén csaknem 30 pont tátongott a felek között.

Meszlényi Róbert: – Csak a végére lett nagy a különbség. Bár végig vezettünk, az első félidő védekezési hibáival többször magunkra húztuk a Debrecent. Szünet után e hibákat javítottuk, az pedig külön öröm, hogy a végén a fiatalok is hozzátettek a csapat összteljesítményéhez.

ZTE–Hat Agro-UNI Győr
66–58 (16–20, 22–8, 7–15, 21–15)
Zalaegerszeg, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Györffy, Farkas, Tozsér.
ZTE: Szalay 10, Varga Zs. 4, Czank 8, VIDA 10, MICHAILOVA 10. Cs.: Horváth Zs. 4, SZÉLESY 15/3, Ambrus 3, Gensler 2. Edző: Gáll Tamás.
Győr: Hurst 6/6, Simon 5, Rasheed 12/9, Nagy-Bujdosó 9, Shegog 8. Cs.: Kublina 7, Raksányi 7/3, Laklóth 4, Őri. Edző: Fűzy Ákos.

Két Euroliga-mérkőzés között a fővárosba szólította a sorsolás a soproni csapatot. A BSE vendégeként már az 5. percre sikerült tizenkét pontos előnyre szert tenniük Székely Norbert tanítványainak (2–14), majd ezt a negyed végére sikerült megduplázniuk. A második szakaszra kicsit feléledt a BSE csapata is. A negyed kiegyenlítettebb lett, viszont a különbséget  tartani tudták a vendégek (17–40). A harmadik negyedben védekezésben és támadásban is odatette magát a soproni gárda, így az utolsó negyedben a fiatalok is játéklehetőséghez jutottak. A Sopron szerdán 18.30 órakor a szlovák Kassa otthonában lép pályára az Euroligában.
Székely Norbert: – Sokkal jobb ritmusban játszottunk, mint az elmúlt másfél-két hétben. Védekezésünk rendben volt, de támadásunkon még van mit javítani.

Jól kezdett a győri csapat, hiszen az első negyed végén már 20–12-re is vezetett, ezt követően azonban talán elhitte a csapat, hogy letudta a találkozót. A zalaiak vérszemet kaptak, s a szünetre a maguk javára fordították az eredményt. A győriek védekezése szétesett, ezzel együtt támadójátékuk is bizonytalanná vált, s bár egyszer még sikerült fordítani (47–49), ez felőrölte az erőket, s a kulcspillanatokban is megremegett a vendégjátékosok keze. Mindez együttesen eredményezte azt, hogy a belelkesedő zalai gárda legyőzte a bajnokot.

Fűzy Ákos: – Bár már voltak intő jelei annak, hogy játékunkban akadnak hullámvölgyek, de eddig megúsztuk. Most a szerencse is elpártolt tőlünk, s a munkamorálunk sem volt olyan, hogy kihúzzuk a fejünket a hurokból.