2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Soproni érmek a medencében

Úszás - A közelmúltban Sopronban rendezett 29. Dr. Csík Ferenc-emlékversenyen huszonegy csapat több mint háromszáz versenyzője vett részt.
A Soproni ÚBKSE versenyzői remekül szerepeltek a 29. Dr. Csík Ferenc-emlékversenyen.

Első helyezettek
Németh Júlia (33 1/3 m gyors, 100 m hát és gyors), Simon Gábriel (100 m mell).

Második helyezettek
Nagy Gábor (100 m hát), a Grafl Eszter, Németh Júlia, Schlögl Anikó, Bánfi Virág váltó (4x33 1/3 m gyorsváltó, felnőtt kategória), a Nagy Zsófia, Bassi Beatrix, Horváth Bernadett, Horváth Dorottya váltó (4x33 1/3 m gyorsváltó, gyermek kategória), a Nagy Gábor, Feller Máté, Kóczián Gergely, Tóth Máté váltó (4x33 1/3 m gyorsváltó, felnőtt kategória).

Harmadik helyezettek
Horváth Zsófia (33 1/3 m gyors), Horváth Dorottya (33 1/3 m pillangó), Tóth Máté (33 1/3 m gyors, 100 m hát és gyors), Nagy Gábor (33 1/3 m gyors), Simon Gábriel (100 m hát).

A legeredményesebb versenyző Németh Júlia és Nagy Gábor lett. Mindketten elnyerték a Sopron és Környéke Víz-, és Csatornamű felajánlásában a kristályvázákat. A 10 éves és fiatalabb korosztályban a legeredményesebb soproni versenyző Horváth Dorottya és Pap Gábor volt. Ők egy-egy kupát nyertek. A Sopron Challenge versenyén a lányok közül Németh Júlia a 3. helyet szerezte meg, míg a Vécsei Vilmos – Sopron örökös műugró bajnoka – által felajánlott serleget Németh Júlia nyerte el a 100 m gyorson elért időeredménye alapján.