2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Soproni elsőség a Húszak Bajnokságán

Böhm Gábor utolsó éves serdülőként az év és egyben saját pályafutásának is utolsó országos serdülőversenyén (U15) állt asztalhoz nemrég.
A Húszak Bajnoksága ráadásul a harmadik legrangosabb viadalnak minősül a hazai versenynaptárban. A versenyen Böhm első kiemeltként indult, ahol egyébként csak az országos ranglista legjobb 25 versenyzője vehetett részt.
Az első napi selejtezőben igazából csak Böhm párospartnere, Kovács Gábor (BVSC) okozott kisebb „fejtörést", a másik három meccsen Böhm könnyedén juttatta érvényre nagyobb játéktudását a szolnoki Szepesi, a KSI-s Juhász és a BVSC-s Pásztor ellen.

Böhm Gábor a dobogó tetején: a soproni játékos kiválóan zárta az évet.

A rájátszásba Böhm a Kovács elleni győzelmet vitte magával, ahol még három meccs következett. Ezekből az elsőt rögtön az egyik legnagyobb rivális, Kovács Sebestyén (Cegléd) ellen kellett vívnia. Sikerült viszonylag gyorsan kétszettes előnyt kiharcolni, majd egy szorosan és egy simán elvesztett szettel egyenlített az ellenfél. Végül a döntő szettben Böhmnek sikerült felülkerekedni és nyerni. Két újabb siker után a nap végén a celldömölki-veszprémi Kramariccsal holtversenyben az élen állt Böhm Gábor.

Másnap öt meccs volt még hátra. Két győztes találkozó után Bruckner jól és Böhmnél motiváltabban játszott, megérdemelten nyert 3–1-re. Ezután Keresztényt kellett Böhmnek legyőznie, ami sikerült is, így készülhetett az utolsó, mindent eldöntő meccsre.

Kiélezett csatát láthattak a nézők, méghozzá többnyire 8–10 vagy még ennél is sokkal több érintéses labdamenetekkel. A védekező Kramarics hihetetlen labdabiztos volt. Végül változatos és látványos meccsen Böhm sokadjára is le tudta győzni a ranglista harmadik helyezettjét és ezzel megszerezte a végső győzelmet.

Húszak Bajnoksága, végeredmény: 1. Böhm Gábor (Turris SE Sopron), 2. Kovács Sebestyén (Ceglédi VSE), 3. Kramarics Gergő (Celldömölki VSE).
Böhm Gábor ezzel az évben negyedik országos versenyét nyerte meg (köztük az országos bajnokságot is) és a ranglistán csak azért zárt a második helyen, mert Majoros Bence annyira kiválóan szerepelt a nemzetközi versenyeken, hogy az európai ranglistán a 6. helyre küzdötte fel magát, ami annak ellenére, hogy a magyar ranglistán kevesebb pontja van Böhmnél, biztosítja számára az első helyet.

Cselgáncs: Évzárók jutalmakkal

Bensőséges hangulatú évzáró és születésnapi ünnepséget tartott az ötödik születésnapját ünneplő… Tovább olvasom