2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Soproni döntős az EB-n

Kerékpár - A múlt héten 19 ország közel 2000 versenyzőjének részvételével Franciaországban, Romans-ban rendezték a bmx cross korosztályos Európa-bajnokságot. Emellett olimpiai kvalifikációs viadalt is rendeztek.

Nemcsak egymással, a rekkenő hőséggel és az erős széllel is meg kellett küzdeniük a versenyzőknek. Utóbbi miatt sok volt a bukás is, különösen az elit kategória „előszobájának" nevezett junior kategóriában.

Kiemelkedő eredménnyel zárta a hétvégét a soproni szakember, a szövetségi kapitányi posztot is betöltő Nyikos Tivadar tanítványa, Rozsenich Gábor. A 16 évesek mezőnyében rajthoz álló versenyző két kategóriában indult, s mindkettőben beverekedte magát a döntőbe. A 24"-os kategória fináléjában a rajt után azonnal összetömörült a mezőny, a soproni versenyzőt elsodorta francia ellenfele, bukás lett belőle. Rozsenich végül a hetedik helyen ért célba.

A 20"-os versenyben a középdöntőben bemutatott remek hajrája után ismét sikerült a döntőbe jutnia Gábornak és itt is a hetedik helyen ért célba.

Az utánpótlás kategória többi soproni résztvevője nem tudott továbbjutni a selejtezőből.  Az elit kategóriában két soproni, Mészáros Krisztián és Radasics Vilmos is túljutott a selejtezőkön. Utóbbi egy bravúros nyolcaddöntő után a negyeddöntőben is rajthoz állhatott, és végül a 20. helyen zárta a versenyt a 104 fős profimezőnyben.

Botár László

ETO FC: találkozás a szurkolókkal

A Győri ETO FC hétfőn este szurkolói ankétot szervez a stadionban. Az éves bérletek valamennyi hazai… Tovább olvasom