2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Soproni diadal - hazai pályán

Megvan az első tavaszi győzelem hazai pályán.

A soproniak kezdő 11-ében hat román és öt magyar labdarúgó kapott helyet. Gyorsan vezetést szerzett, majd visszahúzódott saját térfelére a Sopron és kontrákkal operált. A Pécs ugyan többet birtokolta a labdát, mezőnyfölényben játszott, ám jó ideig képtelen volt igazán nagy helyzetet kidolgozni a szervezett hazaiak ellen, akik azonban a megszerzett labdákat ekkor csak vaktában rugdalták előre. Fél óra elteltével rendezte sorait Dario Bonetti legénysége. Jó volt látni, milyen gyorsan váltottak szerkezetet Horváthék, az eredeti 4–1–4–1-ből, ha kellett, 4–4–2-re, ha pedig úgy adódott, 3–5–2-re is azonnal át tudott állni a Sopron. A félidő hajrájában két remekül felépített hazai akció közül az első még kapufával, a második már góllal végződött.

A kétgólos hátrányban lévő vendégek edzője, Keszei Ferenc a szünetben kettőt cserélt. Támadólag lépett fel a Pécs, nemegyszer eljutott a soproni 16-osig, sőt, azon belülre is, ám az önfeláldozóan védekező soproni csapat ellen igazán nagy helyzetet nem tudott kidolgozni. A némiképp szerencsés szépítő gól után fokozta az offenzívát a Pécs, mégis a Sopron szerezhetett volna gólt. Ezt követően óriási nyomás nehezedett a soproni kapura, ebben az időszakban Takács kapus bravúrjával tartotta előnyét a Sopron. A hajrában Magasföldi mesteri szabadrúgásával biztosította be győzelmét a helyzeteit ellenfelénél jobban kihasználó Sopron, amely tavasszal megszerezte első hazai győzelmét, s ez a három pont nagyon sokat érhet még a bentmaradásért vívott harcban.

Dario Bonetti: – A szezon egyik legfontosabb mérkőzését játszottuk. Nagyon rossz érzés hétről hétre úgy pályára lépni, hogy szinte minden mérkőzés élethalálharc a bentmaradásért. Most is idegesek voltak a játékosok, nem játszottunk jól, és az erőnléti problémák miatt voltak igen nehéz periódusaink, igen nehéz időszakaink. A lényeg viszont, hogy nyertünk, és újabb három pontot szereztünk, amellyel kicsit távolabb jutottunk a veszélyes zónától.

Keszei Ferenc: – Zsinórban ez már a negyedik olyan mérkőzésünk volt, amelyen az első félidőben borzasztó gyengén futballoztunk, ám a második félidőben a helyzetek alapján akár a magunk javára is fordíthattuk volna az állást. Három kulcsjátékosunk hiánya érzékenyen érintett bennünket, ráadásul a hajrában, a szabadrúgásgólnál Herbert már törött könyökcsonttal állt a kapunkban.

Marius Radu: – Pontos labdát kaptam Horváth Andrástól, nem volt túl nehéz dolgom a fejesnél.

Horváth András: – Végre hazai pályán is sikerült nyerni. Mindegy, ki adja a gólpasszt vagy lövi a gólt, a lényeg, hogy megvan a három pont s előreléptünk.

Magasföldi József: – A szabadrúgásnál láttam, hogy nagyon jó a szög. Sifter Tamás kérdezte, ellövöm-e. Azt mondtam, belövöm. Sikerült oda és úgy rúgnom a labdát, ahogy elképzeltem. A gólnál is jobban örülök azonban a nagyon fontos három pontnak.