2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Soproni bravúr Pécsett: MiZo Pécs - MKB-Euroleasing 63-64

Kosárlabda - Természetesen ott volt a pályán a pécsiek kezdő csapatában a MiZo legjobbja, „motorja", Iványi Dalma, aki sérülés miatt edzéseket hagyott ki. Az MKB-nál pedig az ujjsérüléssel bajlódó Gorbunova kezdett. Nyoma sem volt a két csapaton a döntők kezdetén, különösen női csapatok esetében szokásos kapkodásnak, idegeskedésnek: egymásnak estek a felek.
MiZo Pécs - MKB-Euroleasing  63-64
(19–23, 15–13, 11–9, 18–19)
Pécs, Uniqa NB I-es női döntő, 1. mérkőzés, 4000 néző. V: Cziffra, Ádám, Farkas.
IVÁNYI 14/12 FEGYVERNEKY 11 VAJDA 14 Podrug 6 Coelho 5/3 Cs.: Richter Krivacsevics 7
Somogyi 6 Mészáros Edző: Rátgéber László
Németh 5/3 Honti 3/3 GORBUNOVA Károlyi Branzova 6 Cs.: EÖRDÖGH 16/9 HORTI 10 Horváth Zs.
Milovanovic 2 Semsei 2 Edző: Székely Norbert

Vajda a hazaiaknak szerzett vezetést, ám erre Gorbunova duplával, majd Németh triplával felelt. Gorbunovát – fájós ujj ide vagy oda – nem tudták tartani a pécsiek, az ukrán bedobó az első öt percben hat pontot dobott, csapata pedig héttel vezetett (4–11). Ehhez persze kellett a már a kupadöntőn is alkalmazott szervezett, hatékony védekezés.

A pécsi csapatot Vajda próbálta versenyben tartani, ám hiába hozta fel 5 pontra csapatát, Gorbunova – a változatosság kedvéért – triplát dobott. A negyed végén Iványi és Fegyverneky is megvillant pécsi részről a soproniak lendülete pedig megtört támadásban. A negyed végén Eördögh előbb két büntetőt, majd egy triplát küldött a helyére, így 4 pontos vendég előnnyel zárult az első negyed.

Podrug „szólt hozzá" a mérkőzéshez egy dupla erejéig a második szakasz nyitásaként, majd szinte leszakadtak a lelátók: Iványi triplájával átvette a vezetést a Pécs, a hazaiak ismert, agresszív védekezése ellen több labdát eladtak a soproniak. Azért, hogy az MKB is hatékonyan védekezett, jól jelzi: a center, Coelho próbálkozott triplával. A zöld-sárgák viszont Gorbunova „forintos" passza után Branzova révén visszaszerezte a vezetést, majd Semsei és Gorbunova találataival egy 6–0-s rohamot mutatott be a címvédő, s közben Horváth blokkolta Richter dobását.

Képgaléria a MiZo Pécs - MKB-Euroleasing női kosárlabdamérkőzésről
Időt is kért Rátgéber, s a hosszabb hazai kosárcsendet a pécsi csapat addigi legjobbja, Vajda törte meg büntetőkkel. Egyébként ebben az időszakban sok volt a rossz dobás, mindkét csapat távoli kísérletekkel operált, a szoros védekezés miatt többnyire eredménytelenül. A félidő végén Fegyverneky kosár plusz büntetős akciójával egyenlített a Pécs, majd Vajda kapott technikait.

Milovanovic a büntetőket bedobta, de a túloldalon Coelho csak „beemelt" egy hármast, újra a Pécs került előnybe, Székely kért időt. Honti Kata a legjobbkor s a lehető legjobb módon, egy triplával emlékezetett arra: alkotott ő már nagyot a pécsi csarnokban, nem is olyan régen a kupadöntőn. E találatnak köszönhetően 2 pontos soproni előnnyel fordultak a felek.

Tökéletesen igaza lett Székely Norbertnek: egyetlen labdán múlt a bajnoki finálé első mérkőzése. A végjátékban szinte emberfelelttit nyújtó Eördögh Edit vezérletével - az utolsó 5 percben 11 pontot dobott a soproni csapat kapitánya - egy drámai csatában 64-63-ra nyert az MKB, egy drámai mérkőzésen, amelynek utolsó percében háromszor fordult a kocka, változott a vezető csapat kiléte.

Galéria kép

Somogyi egyenlítő duplájával indult a játék szünet után. Gorbunovával szemben Vajda szabálytalankosott, a pécsi játékosnak a harmadik hibája volt ez, az MKB ukrán klasszisa egy büntetőt dobott be. A túloldalon Somogyi "elkapta" a fonalat, az ő és Gorbunova dobópárbaja mellett zajlott a játék - váltott vezetéssel. "Szasa" zsinórban két soproni akciót fejezett be duplával, újra "futhatott" az eredmény és a Sopron után a Pécs. Hamar utolérte, Iványi ismét triplát dobott, 41-41-re alakítva az állást a negyed közepén. Újra a védekezés, a kőkemény harc dominált.

Bő két perces kosárcsend után Podrug révén a Pécs mozdult el a holtpontról, a pécsi közönség nem kis örömére, amely egészen a következő akció végéig, Horti egyenlítő duplájáig tartott. Sőt, a soproniak ifjú középjátékosa felbátorodott, újabb kosarával megint a zöld-sárgáknál volt az előny. Fej-fej mellett haladtak a felek, sűrűn keverte a kártáyáit mindkét szakvezető, nem ritkán a csapatszerkezen is változtatva. A szakasz utolsó két perce hihetetlen harccal, viszont kosár nélkül telt el, döntetlen állásról kezdték a záró szakaszt a felek.

Ennek elején a Pécs "állva hagyta" a Sopront, Somogyi duplája után Iványi dobott újabb hármast. Persze Szegeden is pont így kezdődött a záró szakasz, 5 pont hátrányba került az MKB. Gorbunova büntetőivel közelített ellenfeléhez a Sopron, Horti abszolút felnőtt a feladathoz, a két fiatal játékos felhozta egy pontra a bajnokot. Mégis, most az MKB futott az eredmény és ellenfele után. A negyed közepén Iványi ismét értékesített egy triplát, s 6 ponttal húzott el a Pécs, Székely Norbert pedig időt kért...Az MKB reményeit Eördögh hozta vissza, triplát dobott a kapitány, majd duplát. A túloldalon sajnos Vajda kapott új erőre.

Izgalmas volt a végjáték. Eördögh újabb hármasával két és félperccel a vége előtt 2 pontra zárkózott fel az MKB. Egy perccel később egyenlíthetett volna, ám két büntetőjéből egyet értékesített. A végjátékban mindkét gárda elrontott néhány lehetőséget, majd az utolsó percre fordulva Németh Bernadett kosarával fordított a Sopron.

Fegyverneky büntetőivel a Pécs visszaszerezte a vezetést, a Sopron pedig - időkérés után - a győzelemért támadhatott. Eördögh ismét betalált, de még maradt ideje a Pécsnek - természetesen újabb időkérés után - maradt ideje a válaszra, Fegyverneky azonban elrontotta az utolsó dobást, elvette tehát a pályaelőnyt a Pécstől a Sopron!

• 9. -.- 2008. május 21. 14:17
    „pisti már megint hülye vagy...
    sopronban ott van az mkb és slussz!ENNYI!...a többi csapatról sopronon kívül nem is tudnak!pá”
  • 8. pacsibácsi 2008. május 21. 11:35
    „És az Audi-ETO?”
  • 7. pisti50 2008. május 20. 18:11
    „Most le is irom,hogy niért is nemtudok sokszor a soproni csapatról irni,mert a tisztelt szerkesztö ur keveset ir a Soproni sportról, Ugy látszik csak győri és környéki sport van a cerkályában? De Szegény Győriek lemaradnak mindig a bajnok és a kupa avatásokról, Még nem nőtek fel a feledathoz Hajrá Sopron!!”
  • 6. pisti50 2008. május 20. 18:06
    „Pacsibácsi!!!! Azért nem gratuláltam idáig mert elfoglalt voltam,és ezt most meg is teszem!!
    Szép volt lányok!! Ujra itt van Ujra itt van ujra itt van a nagy csapat!! Mit szólsz milyen az élet? Az a fontos az a fontos,hogy élek!!! Bajnokok leszünk és kész!! Hajrá Sopron!!”
  • 3. pacsibácsi 2008. május 20. 08:47
    „Érdekes, Pisti50 sajátjainak nem tud gratulálni, csak amikor a győri csapatokat kell fikázni, akkor tűnik fel azonnal.”

Felemás kép a Graboplast-kupa után

Kajak-kenu - A hétvégén Győrött rendezett Graboplast-kupa maraton országos bajnokság után a… Tovább olvasom