2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 2°C | 6°C Még több cikk.

Soproni bravúr Komlón

Az UNIQA-Euroleasing Sopron, 81-64-es győzelmet aratott a PINKK-Pécsi 424 vendégeként.

PINKK 424–Uniqa-Euroleasing Sopron 64–81 (17–24, 19–17, 18–20, 10–20)

Komló, női Európa-kupa-mér-kőzés, H csoport, 1. forduló, 750 néző. V.: Zubak (szlovák), Kunosic (bosnyák), Podar (román).

PINKK: FAULKNER 15, KEY 19/9, Ruják 5/3, Őri 3/3, STEWART 11. Cs.: PUTNINA 9/3, Adamecz 2, Nagy D. Edző: Roberto Hernandez.

Sopron: Ciglar 9/3, HARTLEY 12, MCBRIDE 22/9, CRVENDAKIC 15/6, KRNJIC 11. Cs.: SIMON 6/3, Stankovic 4, Licskai 2, Zsovár. Edző: Igor Polenek.

A soproniak kezdtek jobban, a magyar bajnok PINKK az első kosarát közel két perc elteltével szerezte. A negyed közepén hét ponttal megugrottak a vendégek, de a baranyai gárda egy 7–0-s rohammal ledolgozta hátrányát. Krnjic három duplájára alapozva mégis hétpontos soproni előnnyel zárult az első szakasz.

A második negyed elején lendületben maradt a Sopron, tíz pont fölé nőtt a különbség. A félidő hajrájában megtört a zöld-sárgák lendülete, Key vezérletével egy 9–0-ás rohammal feljött a PINKK.

McBride (zöldben) és a soproni csapat a reméltnél is simábban nyert a PINKK vendégeként.

A második félidő elején váltva estek a kosarak. Minimális előnnyel, de a Sopron vezetett. A 28. percben egyenlítettek a hazaiak, ám ekkor McBride két triplája és Hartley duplája után ismét „lélegzethez jutott" a Sopron, amely hét ponttal vezetett a záró etap előtt.

A zárófelvonásban tartotta 8–10 pontos előnyét a higgadtan, pontosan játszó Sopron, mely egy 8–0-ás futással végképp megtörte ellenfele ellenállását, így bravúros győzelemmel kezdte az Európa-kupát.

Igor Polenek: – Nagyon jó meccsen vagyunk túl, de nem szabad elfelejteni, hogy még a sorozat elején járunk. A PINKK erős csapat, és ebben a kiegyensúlyozott csoportban bármi megtörténhet. Folytatnunk kell a kemény munkát, és minden egyes mérkőzésnek magas szintű koncentráltsággal kell nekimennünk.

A csoport másik mérkőzésén: Basket Landes (francia)–Namur (belga) 65–73.
Az első félidőben a svédek a jó kezdésüknek köszönhetően 7–8 pontos előnyre tettek szert. A harmadik tíz percben ezt a győri csapat ledolgozta, egy perccel a zárófelvonás előtt Vajda triplával egalizált (46–46). A zárófelvonásban 54–51 után a skandinávok egy 12–0-val eldöntötték a találkozót.

Udominate Basket–CMB Cargo-UNI Győr 72–58 (17–9, 17–18, 18–19, 20–12)
Umea, női Európa-kupa-mérkőzés, F csoport, 1. forduló.

Udominate: NORDSTRÖM 12/3, Kvederaviciute 3, Brown 4, ROSANIO 24/3, PIKCIUTE 17. Cs.: Lukacovicová 10, Zanoni 2, Beronja. Edző: Mikael Blomquist.

Győr:
Czirják, RADOCAJ 18/3, TAKÁCS 18, Horváth L. 8, VAJDA 14/6. Cs.: Mansaré, Horváth K., Koch, Török Á. Edző: Völgyi Péter.

Völgyi Péter: – Nagyon rosszul dobtunk, nem igazán kaptuk el a fonalat. Óriási erőfeszítések árán jöttünk vissza nagyobb hátrányból a harmadik negyed végén, ám utána az ellenfél zónája kifogott rajtunk.

Az UNIQA-Euroleasing Sopron magabiztos, 81-64-es győzelmet aratott a PINKK-Pécsi 424 vendégeként a női kosárlabda Európa Kupa nyitófordulójának csütörtöki játéknapján.

Eredmény, 1. forduló (az európai szövetség honlapja alapján): H csoport: PINKK-Pécsi 424 - UNIQA-Euroleasing Sopron 64-81 (17-24, 19-17, 18-20, 10-20)

Boris Becker lesz Novak Djokovic edzője

A háromszoros wimbledoni bajnok német Boris Becker a 2015-ös esztendőben is a férfi… Tovább olvasom