2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Soproni arany a világbajnokságon

Poór Brigitta világbajnoki címet szerzett a spanyolországi Extremadurán rendezett tereptriatlon-világbajnokságon, a 23 éven aluliak mezőnyében.
A felnőttmezőnnyel együtt indultak az U23-as versenyzők és Poór az előbbi kategóriában a 15. helyet szerezte meg.

Az ITU 2011-es tereptriatlon-világbajnokságán az U23-as kategóriában Poór Brigitta, a Zaboo Pro Team X2S versenyzője világbajnoki címet szerzett. Ez volt a sportág első hivatalos világbajnoksága, ahol minden szakág képviselője indult.

A soproni versenyző kiválóan teljesítette az 1 km-es úszást, majd a 20 km-es kerékpárospályán a felnőttmezőnnyel is tartotta a tempót, végül a 6 km-es futás során csak arra kellett ügyelnie, hogy tartsa a pozícióját.

„Nagyon jól éreztem magam az egész verseny folyamán, az úszás után még a második helyen kezdtem meg a kerékpározást. Az észt lány nagyon jó úszó, de ezt a hátrányt a kerékpárospályán már az első körben sikerült ledolgoznom, és onnantól kezdve már csak az abszolút helyezésekért harcoltam. Rendkívül gyors, izgalmas, intenzív pálya volt, fantasztikus szervezéssel. Rendkívül boldog vagyok az elért eredménnyel. Kedden érkezem haza, de eseménydús hetek következnek számomra. A hétvégén már Grazban versenyzem, az olimpiai cross mountain bike-ban a londoni kvalifikációs pontokért küzdhetek. Május végén az első Xterra Tereptriathlon Világkupán állok rajthoz Olaszországban, Szardínia szigetén. Itt a cél a hawaii világbajnokságra az indulási jog megszerzése" – nyilatkozta lapunknak Poór Brigitta a versenyt követően.

Kunkli két perc alatt végzett a Szörnnyel

Kunkli Tivadar győzelmét hozta az amerikai óriás, Bob Sapp ellen annak a küzdősportos gálának a… Tovább olvasom