2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 2°C | 14°C Még több cikk.

Soproni a legeredményesebb klub

Kerékpár - A Mátrában megrendezett verseny a 2010-es hazai maraton-hegyikerékpáros idény utolsó megmérettetése volt.
Prájczer Péter four cross, valamint Horváth Csaba olimpiai cross szakágban korábban elhódított bajnoki aranya után a maraton-hegyikerekeseken volt a sor, hogy teljessé tegyék az idei palettát a soproni KTM Erste-Leasing csapatánál.

A Mátrában megrendezett verseny a 2010-es hazai maraton-hegyikerékpáros idény utolsó megmérettetése volt. A soproni KTM-Erste Leasing versenyzőinek nem kisebb volt a tét, mint megszerezni egy vagy akár több bajnoki mezt a már korábban begyűjtött Magyar Kupa-sikerek mellé.

Böhm Lajos kategóriájában a legjobb lett az idei versenysorozatban.

A Kékestetőn keresztül vezető futamon ellentmondást nem tűrően versenyeztek a soproniak, különböző kategóriákban öt dobogós helyezés mellett mind férfi-, mind női vonalon bajnoki címet szereztek. Az eredményhirdetéskor master kategóriában a nőknél Cseh Veronika, míg a férfiaknál Böhm Lajos húzhatta magára a nemzetiszínű címeres mezt.

A 40 fős soproni klub idei teljesítményével az elmúlt évtized legsikeresebb szezonját produkálta. Így a bajnoki címek és kupák számát tekintve 2010-ben Magyarország legeredményesebb hegyikerékpáros-egyesülete lett.

Mint azt kérdésünkre Lénárt László, a klub elnöke elmondta: a kiváló szakmai háttér mellett a sikerekben nagy szerepet játszik az is, hogy a város és a támogatói kör stabil hátteret biztosít a munkához, melyet a következő évben is hasonló eredményességgel szeretnének folytatni. Fontosnak tartja, hogy egyre több fiatal ismerkedjen meg a kerékpározással, ennek érdekében jövőre még több utánpótláskorút vonnának be az egyesületbe.

A KTM-Erste Leasing versenyzői a szezon zárásaként szeptember végén a horvátországi Isztrián esedékes háromnapos nemzetközi viadalon vesznek részt. A megérdemelt pihenő után novemberben kezdik az alapozást a jövő évi szezonra.