2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 22°C Még több cikk.

Sopron: talpra állni a nagy pofon után

Kosárlabda - A soproni szurkolók reményeivel ellentétben simán kikapott Bourges-ban az MKB-Euroleasing Sopron női csapata az
Euroliga-nyolcaddöntő párharc első mérkőzésén. A zöld-sárgák az első negyed után még vezettek, ám a második és a harmadik negyedben eldöntötte a meccset a Bourges.
A nagy különbségű vereség oka – részben – a felkészülésben keresendő. Nem mintha nem tett volna meg mindent Székely Norbert és szakmai stábja azért, hogy feltérképezze a riválist s ezen ismereteket átadja a játékosoknak. Viszont egészen más egy fontos összecsapásra a BEAC és a Nagykanizsa ellen „hangolódni”, és más, ahogy a Sopron Euroliga-
csoportellenfele, a Bourges tette a Lille ellen... Egész egyszerűen más ingerek érik a játékosokat, más sebességgel kénytelenek kosarazni. A magyar alsóházi együttesek ellen ki-kihagyhat időnként a figyelem különösebb következmények nélkül. Bourges-ban ez egy nagyon, de nagyon hosszú rövidzárlathoz vezetett, volt olyan időszaka a mérkőzésnek, amikor 9 perc 48 másodpercen keresztül képtelen volt kosarat dobni a soproni csapat.

Ha a mérkőzés statisztikáját böngésszük, rögtön szembeötlik: a duplákat a Bourges 42, a Sopron csak igen gyenge 30 százalékos találati aránnyal érte el, de a triplák és a büntetők vonatkozásában is pontosabb volt a Bourges – ez utóbbihoz azért kellett a vélhetően igen lámpalázas Sliskovic 1/6-os mutatója a vonalról. A lepattanóharcot 46–37-re nyerte a Bourges.

Ami még egy adalék a sima vereséghez: a soproniak nem tudták saját támadójátékukat játszani. Erre remekül rávilágít az az adat, hogy Bourges-ban a hivatalos statisztika szerint a soproni játékosok, írd és mondd, mindössze két(!) gólpasszt adtak egymásnak, az egyiket Károlyi, a másikat Honti jegyezte. Ugyanez a szám francia oldalon 15. Eladott labda viszont volt bőven, ebben kerek húszig jutott az MKB, magyarán kétpercenként „adták oda” ellenfelüknek a labdát a zöld-sárgák.

A számsorokból és az eredményekből azt lehet kiolvasni: minden tekintetben jobb volt a Bourges. A soproniak hosszabb szünet után ismét részesültek az Euroliga iramából, a küzdelem hevességéből. Egy ilyen play off viszont attól is szép, hogy már igazán nem érdekes, hogy hogyan nyert a Bourges, a lényeg: 1–0 a javára. A párharc viszont két győzelemig tart. Pénteken Sopronban adott a lehetőség a javításra, ennél távolabbra azonban – nyilván ahogy a csapat sem teszi – nem érdemes tekingetni...

• 2. Zsolt 2008. február 09. 10:16
    „Még mindig nem látom a tegnap esti zakó eredményét. Talán Török Úr ezt is letiltotta?”
  • 1. danko 2008. február 07. 10:52
    „Hülyeség a gyenge magyar ellenfelekre fogni a felkészülést. A Pécs talán jobban készülhetett a Brno meccsére a Szombathely meg a Cegléd ellen?”