2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 20°C Még több cikk.

Sopron: Radasics-parádé

A hazaiak közül Radasics Vilmos szerepelt a legjobban a Sopronban rendezett BMX EB-n.

A hazaiak közül Radasics Vilmos szerepelt a legjobban a Sopronban rendezett BMX Európa-bajnoki és Európa-kupa-sorozat hétvégi etapján. Kvalifikálta magát a július végén Brazíliában rendezendő vb-re.
A BMX Európa-bajnoki és Európa-kupa-sorozat soproni állomásán a legnagyobb érdeklődéssel várt elitversenyt szombaton rendezték. A selejtezőn a legjobbnak tartott magyar BMX-es, Radasics Vilmos könnyedén, a többéves kihagyás után visszatérő Mészáros Krisztián pedig bravúrral jutott túl. A másik két magyar résztvevő, Prájczer Péter és Deli Gábor kiesett.

A folytatásban Radasics harmadik lett a 32 közé jutásért rendezett egyenes kieséses futamban s az elődöntőért küzdhetett. Mészáros hatodikként zárt futamában, ezzel pedig befejezte szereplését.
Radasics fordulatos versenyben végül futamában ötödik, összesítésben legjobb magyarként a 17. helyen végzett az első napon.
Szenzációs versenyzéssel 5. helyezést szerzett a BMX EB vasárnapi soproni versenyén a profik, azaz a legjobbak között az Eurosys Sopron BMX SE versenyzője, Radasics Vilmos.

A selejtezőkben Radasics s a másik soproni reménység, Prájczer Péter egy futamba kerültek. Radasics gond nélkül jutott tovább, Prájczer viszont az előző napi versenyzéséhez hasonlóan jó kezdés után a két későbbi futamban visszaesett, így nem jutott tovább.

Radasics  tehát az elit selejtezője után magyar versenyzőként magára maradt s remekelt. A 32 közé jutásért hátulról felzárkózva lett negyedik, s lépett tovább. A 16 közé jutásért vívott futamban pedig közepes rajt után bátran kockáztatva ért be az ugyancsak továbbjutást érő pozícióba. Az elődöntőbe jutás egyben azt jelentette: a soproni fiú kvalifikálta magát a július végén Brazíliában rendezendő vb-re. De ezzel nem elégedett meg! Az elődöntőben hamar „belőtte" magának a finálét érő 4. helyet, s azt okos versenyzéssel meg is tartotta.

A döntőben három lett és holland, valamint egy francia – csupa nagyhatalom képviselője – között a bravúros 5. helyezést érte el. A fantasztikus eredményt neve napján érte el az egyetemista sportember, aki a következőket mondta a verseny után, amelyen egyébként hármas lett siker született:

„Lélektanilag a tizenhat közé jutásért rendezett futamom volt a legnehezebb, szakmailag pedig a döntőbe jutásért zajló. Titkon, legszebb álmaiban gondoltam arra, hogy a döntőbe juthatok, a finálé előtti bemutatásnál pedig leírhatatlanul jó érzés volt a közönség ovációja."
A szövetségi kapitány, Nyikos Tivadar így értékelte tanítványa teljesítményét:

„Vilmos ötödik helyezése minden előzetes várakozást messze felülmúló siker. Gyakorlatilag minden futamában hiba nélkül versenyzett, ami azért is nagy dolog, mert volt rajta nyomás, ugyanis reménykedtünk abban, hogy az elődöntőbe bejuthat, s ki tudja harcolni a világbajnoki részvételt."
Az Európa-kupában Táp Imre megint biztosan nyert a mindössze 7 versenyzőt felvonultató 25–29 évesek versenyén. A hódmezővásárhelyi Hódi Zoltán 2. lett a 17–18 évesek cruiser versenyében. Rozsenich Gábor ugyanebben a kategóriában a 15–16 évesek között úgy lett 6., hogy a célegyenesben, az élen állva megcsúszott, majd összeszedte magát, s a „normál" versenyben a 3. helyet szerezte meg. Kotsis Klára dicséretes 4. helyet szerzett a 13–14 éves lányoknál, a 17–24 évesek között Balogh Ákos 5. lett, a 9–10 éveseknél Lázár Mihály pedig 4.

Több bukás s két igen súlyos baleset is történt a vasárnapi versenyen. Egy német fiút koponyaalapi töréssel szállítottak a mentők kórházba, egy francia versenyző pedig az egyik kanyarban ütközött ellenfelével, átrepült a védőkorlát felett, s – szerencséjére – egy dzsip szélvédőjére esett rá, amely betört, de a versenyzőnek komolyabb baja nem esett... Bár lehet, a jármű tulajdonosa ezzel nem ért egyet, a dzsip jókor volt jó helyen. Minden bizonnyal életet mentett...

Az Európa-kupa cruiser kategóriában rendezett versenyében a 15 éveseknél Rozsenich Gábor, a 17–24 éveseknél Balogh Ákos, a 25–29 éves korosztályban pedig Táp Imre nyert.

Alonso nyert Kanadában

A vb-címvédő spanyol Fernando Alonso (Renault) nyerte a Forma–1-es autós gyorsasági… Tovább olvasom