2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

Sopron: nincs bravúr

A Schio összességében végig vezetve simán nyert a gyengén védekező soproniak ellen.
Schio–Uniqa-Euroleasing Sopron 89–71 (21–17, 23–15, 21–20, 24–19)

Schio, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 10. forduló, 2000 néző.

V.: Gurion (izraeli), Poursanidis (görög), Pavlov (macedón).

Schio: WAMBE 10, MCCRAY 17/3, MASCIADRI 17/9, GODIN 8, LAVENDER 21. Cs.: NADALIN 11, Consolini 5/3, Sottana, Mosetti, Ercoli. Edző: Maurizio Lasi.

Sopron: Fegyverneky 11, JOHNSON 10, Holt 9/3, MILOVANOVIC 16/3, Krnjic 6. Cs.: Licskai 5, Zsovár 2, CSERNY 12, Pál. Edző: Székely Norbert.

Másfél perc elteltével Godin révén a Schio szerzett vezetést, majd Lavender vezérletével hamar megugrott a hazai gárda. Milovanovic hármasával próbált kapaszkodni a Sopron. A 7. perc elején 13–11-re zárkózott föl az Uniqa.

A negyed végén Lavendert nem tudták tartani a vendégek, de Zsovár kosara után négy pontra jött fel a Sopron.
A második negyed elején közel két percig nem esett kosár, majd kettőt is dobtak a hazaiak. A negyed közepe táján egy 9–0-ás futást mutatott be a Schio és 10 pont fölé nőtt a Sopron hátránya.

A második félidő Milovanovics és McCray dobópárbaját hozta, így nem csökkent a Sopron hátránya. Sőt, Masciadri is villant kétszer, s máris 20 pont körülire nőtt a különbség (56–38). Fegyverneky rázta meg magát, Holt is beemelt egy hármast, s egy 8–1-es szakasszal a tízpontos határközelbe küzdötte fel magát a Sopron.

A zárószakasz elején Milovanovic és Fegyverneky eredményességének köszönhetően maradt a tíz pont közelében a magyar kupagyőztes. A szakasz közepe Masciadri és Cserny dobópárbaját hozta – kár, hogy míg az olasz bedobó triplákat, a visszatérő magyar kosaras duplákat szerzett. A 35. percre eldőlt, hogy nem tud fordítani a Sopron.

Australian Open: Arn egy győzelemre a főtáblától

Egy győzelem, és Babos Tímeához és Czink Melindához hasonlóan az Australian Open 128-as főtábláján… Tovább olvasom