2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Sopron EB-futamot rendezhet

2006-ban a BMX cross Elit Európa-bajnoki sorozat egyik helyszínének Sopron városa ad otthont.

Tizennégy ország pályázott a jövő évi BMX cross Elit Európa-bajnoki sorozat fordulóinak megrendezésére. Az egyik helyszín Sopron lesz, tehát 2006-ban Európa-bajnoki futamnak ad otthont a város.
A hírt a múlt hét végén közölték a Soproni Autóklub és BMX SE vezetőivel.

A csehországi Klatovyban megrendezett Elit Európa-bajnoki sorozat második helyszínén döntött Sopron mellett az európai bizottság.
A soproni BMX-pálya átalakítása már tavasz óta zajlik. A munka mostantól még intenzívebben folytatódik, ugyanis június 4-én hivatalos szakmai küldöttség nézi meg a helyszínt. A szemle után pedig megbeszélik a szervezőkkel a további teendőket, esetleges módosításokra tesznek javaslatot.

A viadalon, melyen a diplomácia siker született, Magyarország mindkét, az elitmezőnyben indulásra jogosult versenyzője, két soproni kerékpáros is résztvett. Az esős időben, csúszós pályán megrendezett versenyen sok volt a bukás, mely elkerülte a mieinket, így mindketten magabiztosan jutottak túl a selejtezőkön.
Végeredményben Prájczer Péter a 13., míg Radasics Vilmos a 17. lett a versenyen.

Az utánpótláskorúak részére Európa-kupa-futamot írtak ki, melyen három soproni sportoló is rajthoz állt.
A 13–14 évesek között Igar Balázs három futamában is bukott, így végül nem ért el eredményt. Társa, Rozsenich Gábor, akárcsak Franciaországban, most is remekelt: a két kategória közül az egyiket megnyerte, a másikban sincs oka szégyenkezésre, hiszen itt negyedik lett.

Ugyancsak kiválóan szerepelt Kovács Péter, aki hatodik helyen ért célba a 17–18 évesek között.
Hasonló jelenetek Sopronban is láthatók lesznek.

Még két arany a cél

Célegyenesbe fordult az idei szezon. A Graboplast-ETO számára még két aranyérem elérhető. Tovább olvasom