2018. 01. 22. hétfő - Vince, Artúr -7°C | 2°C Még több cikk.

Sopron: bravúr, UNI SEAT: papírforma

A soproniak 2 győzelemmel és 4 vereséggel a tarsolyukban léptek pályára a Tarbes csarnokában, amely mind a hat mérkőzését elveszítette a nemzetközi porondon.
Tarbes–Uniqa-Euroleasing Sopron 67–76 (20–22, 21–19, 12–16, 14–19)
Tarbes, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 500 néző. V.: Barth (német), Tislenco (macedón), Williams (walesi).

Tarbes: Salagnac 9, Lepron 4, MONTGOMERY 14, Cata-
Chitiga 8, EL GARGATI 14. Cs.: Miljkovic 10, Arrondo, Drljaca 2, Preiss 6. Edző: Pascal Pisan.

Uniqa-Euroleasing: Fegyverneky 8, ZAVECZ 11, KURASOVA 20/6, Krivacevic 5, HORTI 12. Cs.: FŰRÉSZ 5/3, KRNJIC 13, Szabó F. 2, Licskai. Edző: Székely Norbert.

Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, a magyar  bajnok részéről főként a nyáron visszatért Kurasova jeleskedett. A franciák sok kosarat szereztek gyors indításokból, ezt Székely Norbert alakulata jó büntetőzéssel ellensúlyozta, így a félidőben 41–41 volt az állás.

Nagyszünet után a vendégcsapat elsősorban Krnjic pontjaival nyolcpontos előnyre tett szert, ám a 30. percben már csak 53–57-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó szakaszban Horti pontjai megnyugtatták a magyarokat, az ellenfél egyszer ugyan még feljött három pontra, ám ennél közelebb nem tudott férkőzni.

A 3/4-es mérlegnél tartó soproniak jövő szerdán az orosz Orenburgnál vendégeskednek.

Valencia–UNI SEAT Győr 80–43 (29–7, 23–15, 15–13, 13–8)
Valencia, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 1300 néző. V.: Denkovski (macedón), Christophides (ciprusi), Ellis (angol).

Valencia: PALAU 12/3, Dominguez 5/3, Veselá 4,
WAUTERS 18, LYTTLE 12. Cs.: Yacoubou 2, Foraste 4, Honti 3, Murphy 9, JACKSON 11/6. Edző: Natalia Hejková.

UNI SEAT: Ciglar 2, SIMON 10, Rasheed 5, Nagy-Bujdosó 2, HOLLINGSWORTH 13. Cs.: Laklóth 3/3, Sujanová 6, Vincze, Őri, Nagy D. 2. Edző: Fűzy Ákos.

Az újonc UNI SEAT Győr 1/6-os győzelmi mérleggel érkezett az A csoportban éppen fordított mutatóval éllovas Valenciához, amely nem cáfolt rá az előjelekre: a válogatott Honti Kata együttese villámgyorsan faképnél hagyta a Rába-partiakat, és a 29–7-re megnyert  nyitónegyeddel voltaképpen eldöntötte a mérkőzést.

A második negyedben is maradt a házigazdák nyomasztó fölénye, akik a nagyszünetben már 30 ponttal vezettek (52–22).

Térfélcsere után Fűzy Ákos együttese főként Hollingsworth révén próbált faragni az utcahossznyi hátrányból, ám a különbség továbbra is 30 pont felett maradt, mint ahogy az utolsó játékrészre sem maradtak izgalmak.
A győriek jövő csütörtökön a lengyel Gdyniánál vendégeskednek.

Korábban - Kosárlabda, Euroliga: egy könnyű, egy nehéz

A Sopron a csoportjában sereghajtó francia Tarbes-nál vendégeskedik, míg a Győr az éllovas spanyol Valenciához látogat szerdán a női kosárlabda Euroliga hetedik, illetve nyolcadik fordulójában.

A B jelű, csak hétcsapatos csoportban a soproniak nem léptek pályára a múlt héten, Székely Norbert tanítványai a hétvégén idehaza a ZTE legyőzésével őrizték meg 11 forduló után is hibátlan mérlegüket az NB I-ben. Az Euroligában 2 győzelemnél és 4 vereségnél tartó magyar bajnokhoz képest a Tarbes egyenesen siralmas mutatóval áll az utolsó helyen: mind a hat eddigi mérkőzését elveszítette a nemzetközi porondon.

Az A csoportban az újonc Győr szerdán sima vereséget szenvedett Jekatyerinburgban (97-60), így 1/6-ra rontotta mérlegét. A Rába-partiak aztán vasárnap önbizalom-növelő diadalt arattak a tavaly még szintén euroligás Pécs csarnokában (67-84), fennállásuk során először nyerve a baranyai megyeszékhelyen. Füzy Ákos együttese a folytatásban a 6/1-es mutatóval éllovas Valenciához utazik, ahol az ex-soproni Honti Kata is pattogtat. A spanyolok hat napja meglepő különbségű, 76-46-os sikert arattak a világ legjobbjának tartott Diana Taurasival felálló török Galatasaray vendégeként, majd odahaza 89-52-re kiütötték a Hondarribia-Irúnt - nem utolsósorban a magyar légiós 8 pontjával.

A forduló magyar műsora, szerda:
A csoport, 8. forduló: Valencia-UNI SEAT Győr 20:30 óra

Az állás: 1. Valencia 13 (525-405), 2. Galatasaray (török) 13 (540-495), 3. Jekatyerinburg (orosz) 12, 4. Praha (cseh) 11, 5. Bourges (francia) 10, 6. Gdynia (lengyel) 9, 7. Győr 8 (512-592), 8. Kaunas (litván) 8 (458-548)
B csoport, 7. forduló: Tarbes- Uniqa-Euroleasing Sopron 20 óra

Az állás: 1. Fenerbahce (török) 12 pont, 2. Salamanca (spanyol) 11, 3. Schio (olasz) 9 (411-409), 4. Orenburg (orosz) 9 (422-441), 5. Sopron 8 (402-418), 6. Polkowice (lengyel) 8 (393-426), 7. Tarbes 6

Röplabda: SZESE-vereség