2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 7°C

Sopron: a gödörből egy lassú lépés a szakadék felé

Labdarúgás - Sopronban pénz állt a házhoz. Hiába fizették ki azonban a szeptemberi járandóságokat az olasz tulajdonosok s hiába engedték be ingyen a hölgyeket és a diákokat, a csapat nem tudta győzelemmel megörvendeztetni a drukkereket s a vezetőket.
Támadó szellemben kezdett a soproni együttes, ám első valamirevaló támadásából gólt szerzett a DVTK. A gól megfogta a Sopront, kisvártatva Simon duplázhatott volna, ám ekkor Takács óriási bravúrral hárított. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, jóval színvonalasabb volt a játék, mint amilyenre a két csapat helyezése alapján számítani lehetett. Az utolsó negyedórában mezőnyfölényt harcolt ki a hazai csapat, ám ekkor a Diósgyőr veszélyesen kontrázott.

90 perc krónikája
10. p: Györök átívelt labdáját Tchana az oldalhálóba fejelte.
14. p: Simon és Douva kényszerítőztek a jobb oldalon, majd az afrikai csatár az öt és feles magasságából élesen középre lőtte a labdát, amelyet Simon 7 méterről védhetetlenül fejelt a jobb felső sarokba. 0–1.
18. p: Ebala adott remek labdát a felezővonalról a leshatáron kilépő Simonnak, aki egyedül betört a 16-oson belülre, majd 12 méteres lövése a remek ütemben kiinduló Takács kapusról vágódott a mezőnybe.
64. p: Abass a félvonalnál teljesen feleslegesen buktatta Csikóst, Bede előbb a sárga lapot mutatta fel az afrikai középpályásnak, de mivel már 10 perccel korábban megtette ugyanezt, villant a piros is, Abass mehetett zuhanyozni.
Térfélcsere után viszont a játék már a csapatok helyezéseihez méltó színvonalra süllyedt. Egymás hibáiból éltek az együttesek, mindkét oldalon rengeteg volt a pontatlanság. A soproni szakvezetés cserékkel és szerkezeti módosítással is próbálkozott – hiába. Közel húsz perc telt el a második félidőből, amikor Abass fegyelmezetlenségével a kilátástalanul, sok hibával, pontatlanul játszó soproni csapat segítségére sietett. Az utolsó huszonöt percben szinte felbillent a pálya, az emberelőnyben játszó soproni csapat kapujához szegezte ellenfelét. A Diósgyőr csak a védekezésre koncentrált, ám ezt szervezetten, jól csinálta. Igazán nagy helyzet Csikós előtt adódott: ám a jobbhátvéd nem találta fel magát a balösszekötő helyén, aztán Sifter, majd Aquino lövését is védte Köteles. Nyolc méterről azonban csúnyán, ballal keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt.

A hajrában is a diósgyőri térfélen folyt a játék, ám a soproni támadók keveset mozogtak, a hazai akciókban nem volt sem át- ütő erő, sem ötlet. Az ívelgetéseket pedig könnyen hatástalanította a DVTK „légelhárítása", így a Diósgyőr megtartotta előnyét és megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Végh Tibor: – Gratulálok a Diósgyőrnek, jól kezdtünk, ám az ellenfél az első akciójából gólt szerzett, s ettől kezdve újra görcsösen, erőlködve játszottunk. Hiába próbálkoztunk, igazán nagy helyzeteket nem tudtunk kidolgozni.

Vágó Attila: – Bár nem az én dolgom, el kell mondanom, nem lehetne olyat csinálni a magyar labdarúgásban, ami a közelmúltban Sopronban történt. Az első félidőben négy ziccerünkből egyet kihasználtunk, szünet után pedig olaszos védekezéssel, óriási akarattal megtartottuk előnyünket.

Sifter Tamás: – Hiába birtokoltuk vagy hetven százalékban a labdát, görcsösen játszottunk, gól nélkül pedig nem lehet nyerni.

Dancs Roland: – Sajnos ez a mérkőzés is megmutatta: gödörben vagyunk, csak erőlködtünk, Szünet és főleg a kiállítás után mentünk előre, fölényben játszottunk, de nem tudtuk feltörni a csak védekező Diósgyőr védelmét. Nagyon nagy szüksége lenne a társaságnak egy kis sikerélményre.

Botár László

A hajrában bukott két pontot a Győri ETO FC

A labdarúgó Soproni Liga 11. fordulójában a Győri ETO FC hazai pályán már 3–1-re vezetett a… Tovább olvasom