2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Sokan, de nem elegen

A megyei szabadidősport-szövetség 12. alkalommal rendezte meg az elmúlt hétvégén a tényői Sokorói Hegyifutást.

Az amatőr futók különböző kategóriákban három távon, 2, 6 és 16 kilométeren indulhattak el a versenyen.

Molnár Z. Csabáné, a megyei szabadidősport-szövetség elnöke: „Szerencsére gyönyörű, sportolásra igazán alkalmas idő volt. A létszámmal soha nem vagyunk kibékülve, de azért sokan érkeztek a rendezvényünkre. Ők saját bevallásuk szerint kiválóan érezték magukat. Azért rendezzük Tényőn a versenyt, hogy a Győr környéki települések lakói is elindulhassanak rajta. Sajnos azonban nem ez a jellemző, a legtöbben még mindig Győrből érkeznek."

A legrövidebb távon Mboob Aziz végzett az élen Laposa Milán előtt, míg 6 kilométeren Szalóki Dávid bizonyult a legjobbnak, megelőzve Palotás Bálintot és Görözdi Miklóst.  Ők valamennyien győri versenyzők.
A legnagyobb kihívást a 16 kilométeres táv teljesítése jelentette. Elsőként a győri Molnár László ért célba, időeredménye 55 perc 20 másodperc volt. A második Görözdi Máté (Győr, 56.49), míg a harmadik Karol Hydecek (Levice, 59.46) lett.

REAC-FC Sopron 1-3

Aczél Zoltán nélységeseb csalódott, mivel a REAC csapata az első 45 percben gyenge védekezést és… Tovább olvasom