2018. 09. 23. vasárnap - Tekla 11°C | 21°C Még több cikk.

Sok a kapott pont

Gunaras KC Dombóvár SMAFC-Soproni Ászok 95 86 (32–19, 18–21, 24–21, 21–25) Dombóvár, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, 1000 néző. V.: dr. Páli, Téczely.
A soproniak azzal az eltökélt szándékkal léptek pályára, hogy nem ismétlődik meg az, ami egy hete történt velük Nyíregyházán, nevezetesen, hogy gyakorlatilag már az első negyedben elveszítik a meccset. Öt percig minden ment is a terveknek megfelelően, az alsóházi rangadón nagy küzdelem mellett fej fej mellett haladtak a csapatok. A játékrész második felében azonban beállt egy elég hosszú rövidzárlat a soproniak védekezésében. Ezt a hazaiak bedobója, Deák három tripla formájában használta ki, így Nyíregyháza után Dombóváron is jelentős hátrányba került tíz perc után a soproni csapat.
A második negyed elején McDaniel vette vállára az Ászok-SMAFC csapatát. Amikor azonban igazán közel kerülhettek volna riválisukhoz, mindig jött egy-egy bosszantó hiba eladott labda vagy kihagyott büntető formájában. A hibákat pedig könyörtelenül kihasználták a hazaiak, így szünetig túl sokat nem tudott lefaragni hátrányából a soproni csapat.
A harmadik negyed elején megint megugrottak a dombóváriak, soproni részről újfent nagyobb távolságból kezdődhetett az üldözés. A felzárkózás vezéralakjai ekkor Pojbics és Walke voltak, az erőlködő Rawlinst pihentette Vetési mester. Sajnos a befejező szakaszt is a hazaiak kezdték jobban, Halimictól is beesett egy-egy hármas. A mérkőzés végén már hiába próbálkozott egész pályás letámadással a soproni csapat, ez csupán a vereség kozmetikázására, a hátrány csökkentésére volt elég.