2018. 05. 26. szombat - Fülöp, Evelin 13°C | 24°C Még több cikk.

Sok-sok fotó a BL-diadalról - Csodás játékkal ismét kupagyőztes az Audi-ETO

Kiváló védekezésének is köszönhetően 27-21-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Buducsnoszt Podgorica ellen.
Hétfő

Amint megérkeztek Győrbe a BL-győztes Audi-ETO lányai, hatalmas üdvrivalgásban törtek ki a rajongók. A több ezres tömeg egyszerre
skandálta a ˝Hajrá ETO˝, illetve a ˝Szép volt lányok!˝-at.

Így fogadták Győrben a BL-győztes Audi-ETO-t. Fotók: Erdélyi Ákos

Vasárnap

20.20

A BL-győztes győri Audi-ETO-t este 22 órakor köszöntik a győri Városháza előtti téren, bővebb információkat ide kattintva találnak!

Újra a világ tetején!

20.15

Megvan a második BL-győzelem! Az Audi-ETO simán nyerte meg a döntőt - fotók: Kovács Anikó (MTI)

19.19

Óriási ünneplés kezdődött a Papp László Sportarénában, miután ismét BL-győztes lett a Győri Audi-ETO együttese. A győriek ragyogó játékkal végig vezetve magabiztosan győzték le a montenegrói Buducsnoszt Podgorica csapatát.

Buducsnoszt Podgorica - Győri Audi-ETO 21-27 (15-10)

Gólszerzők:

Buducsnoszt: Neagu 7, Dalby 5, Cvijic 4, Knezevic 2, Petrovic, Byzdra, Mehmedovic 1-1.

ETO: Görbicz 7(2), Löke, Amorim, Orbán 4-4, Bulatovic 3, Bognár-Bódi, Kovacsics 2-2, Korsós 1.

Nyilatkozatok a mérkőzés után

Ambros Martín: - Taktikusan, tudatosan nem adtunk ki mindent magunkból a szezon során, erre készültünk, hogy megvédjük a címünket. Mi csak magunkkal foglalkoztunk, hogy egyre jobbak legyünk a szezon során. A következő szezonban is magunknak állítjuk fel mércét és ahhoz képest szeretnénk szerepelni. Ezúton is köszöntjük valamennyi édesanyát ezen a szép estén.

Galéria kép

Bognár-Bódi Bernadett: - Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen boldog leszek. Nem tudom szavakba önteni, ezt át kell érezni. Nagyon örülök, hogy az Orbán Adrival így ki tudjuk egészíteni egymást a szélen. A közönség is átvitt minket a holtponton. Tegnap kicsit éreztem, hogy feszültek voltunk, de már nagyon boldogok lehetünk.

Hornyák Ágnes: - Világ legjobb érzés édesanyaként Bajnokok-Ligáját nyerni, sietek haza a fiamhoz. Bízom benne, hogy jövőre is kitart a sikerünk, remélem a közönség is továbbra is kitart mellettünk.

Galéria kép

Ahogy az várható volt, már a mérkőzés előtt óriási hangulat volt a női kézilabda Final Four döntőjében, ahol a Győri Audi-ETO együttese a Podgorica Buducsnoszt együttesével mérkőzött meg. A csapatok bemutatásánál a korábban Görbicz Anitát lefejelő Milena Knezevicset óriási füttyszó fogadta.

Görbicz góljával kezdődött a találkozó, majd szép védekezés után Amorim növelte tovább az előnyt. A folytatásban remekül védekeztek a győriek, a találkozó 7. percében Dalby szerezte a Buducsnoszt első találatát. (1-2)

Szerencsére egyenlíteni nem sikerült a montenegrói együttesnek, sőt kiváló támadójátékának is köszönhetően az ETO fokozatosan ellépett. A mérkőzés 10. percében stabil védekezésének és zsinórban szerzett négy gólnak köszönhetően gyorsan 7-2-re módosult az eredmény. Dragan Adzic, a kék-fehérek vezetőedzője ki is kérte az időkérési lehetőségét, hiszen hamar eldőlni látszott a találkozó.

Valamelyest sikerült megállítani a győriek rohanását, de közelebb nem tudott kerülni a Buducsnoszt. Lunde ragyogó teljesítményt nyújtott a kapuban, a védekezésben Amorim és Tervel kiválóan blokkolta a lövéseket, de a támadásokat is rendre góllal sikerült befejezni Görbiczéknek. A pálya jobb szélen Orbán és Bognár-Bódi két-két góllal hálálta meg Ambros Martín bizalmát, illetve Amorim és Bulatovic átlövései is rendre a kapuban kötött ki.

Remek védekezéssel és kiváló támadójátékkal végül 15-10-es győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően a második percben Bulatovic közelről nagy erővel a labdával eltalálta Kovacsicsot, aki hosszú ápolásra szorult és le is kellett cserélni. Szerencsére később már folytatni tudta a játékot a győriek kiválósága.

A második félidőben az elsőhöz képest már nem olyan gördülékeny támadásokat vezetett az ETO, Woltering teljesítménye is sokkal jobban feljavult a kapuban, de ennek ellenére három gólon belül nem engedte a Buducsnoszt az ETO.

A második játékrész 12. percében Orbán szélről gyönyörű gólt lőtt a jobb felsőbe, így ismét öttel sikerült vezetni Ambros Martín csapatának. (19-14).

A folytatásban főként a küzdelem dominált, felváltva estek a gólok, amely a győrieknek kedvezett, hiszen továbbra sem sikerült beljebb kerülnie a Podgoricának. A találkozó 26. percében Kovacsics vétlenül eltalálta Knezevic fejét, amiért a játékvezetők azonnali piros lappal büntették.

Az utolsó percekben elszabadultak az indulatok. A vendégszektorban a montenegrói szurkolók összecsaptak a készenléti rendőrökkel, percekkel később sikerült csak rendet tenni.
Sajnálatos módon a pályán is sokat állta a játék. Egy kipattanó labdánál Tervel és Cvijic összefejelt, amely után a montenegróiak játékosához mentőt kellett hívni. Szerencsére később a saját lábán hagyta már el a játékteret.

A közjáték és a sérülés után folytatódhatott a játék és elkezdődhetett az örömünnep a Papp László Sportarénában. Ragyogó játékkal végül 27-21-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Buducsnoszt Podgorica ellen és emelhette a magasba a BL-serleget!

Vége a találkozónak! Gyönyörű csapatjátékkal, ragyogó védekezésének köszönhetően BL-győztes a Győri Audi-ETO együttese!

Online közvetítés

(II.) 30.p. Görbicz ziccert hibázott, Knezevic a végén még betalált, de ezt semmit nem változtatott azon, hogy címet védett az ETO! 27-21

(II.) 29.p. Görbicz szélről gyönyörűen csavart a jobb felsőbe. 27-20

(II.) 29.p. Cvijiv összefejelt Tervellel, súlyos sérülés miatt mentők is a pályára érkeztek. Jelenleg is a ápolják a győri hatos környékén.

(II.) 29.p. A győri közönség hangosan kiabálja, hogy kupagyőztes, kupagyőztes, kupagyőztes!

(II.) 28.p. Ambros Martín időt kért. Az időkérés alatt a montenegrói szurkolók összecsaptak a rohamrendőrökkel. Popovic és Bulatovic próbálja nyugtatni a kék-fehérek szurkolóit.

(II.) 26.p. Kettős emberelőnybe Lunde óriási bravúrral védte Dalby lövését.

(II.) 26.p. Kovacsics késve érkezett Knezevichez, fejen találta el, amiért rögtön piros lapot kapott.

(II.) 26.p. Góóóóól! Görbicz 10 méterről, felugrásból lőtt a kapuba. 26-20

(II.) 25.p. Neagu hét gólnál jár, kilőtte a bal felsőt. 25-20

(II.) 24.p. Góóóóól! Először ziccert hibázott Löke, de újabb támadást vezethetett az ETO, amely végén a norvég beállós volt eredményes. 25-19

(II.) 23.p. Knezevic szépített átlövésből, de Kovacsics a léc alá bombázott. 24-19

(II.) 22.p. Kovacsics harcolt ki büntetőt, Görbicz értékesítette magabiztosan. Dragan Adzic időt kért. 23-18

(II.) 20.p. Neagu bejátszása után Cvijic volt eredményes. 22-18

(II.) 18.p. Góóóóól! Amorim emberelőnyből a bal oldali kapufa segítségével bombázott a kapuba. 22-17

(II.) 18.p. Mehmedovic nagy góllal szépített. 21-17

(II.) 17.p. Góóóóóól! Bulatov húzta le a labdát Orbánnak, aki ismét gyönyörű gólt lőtt Woltering lábai között. 21-16

(II.) 16.p. Knezevic kiállítása miatt öt-öt elleni játékban Görbicz remekül tört be és szerezte meg negyedik találatát. 20-16

(II.) 15.p. Amorim időben elengedte Cvijivet, de két perces büntetést kapott. 19-16-ra zárkózott fel a Buducsnoszt.

(II.) 14.p. Byzdra szépített betörésből. 19-15

(II.) 12.p. Góóóóól! Orbán gyönyörűen lőtte ki a jobb felső sarkot. 19-14

(II.) 9.p. Góóóól! Korsós szedte össze a kipattanót, majd lőtt a kapuba. 18-14

(II.) 8.p. Kell a győri szurkolás, Dalby megszerezte ötödik találatát. 17-14

(II.) 6.p. Neagu szépített lerohanásból. 17-13

(II.) 4.p. Góóóóóól! Görbicz lövését lábbal hárította Woltering, de a kipattanót a bevetődő Löke bravúros mozdulattal lőtte a kapuba. 17-12

(II.) 3.p. Cvijiv maradt tisztán, nem rontotta el a ziccert. 16-12

(II.) 2.p. Neagu szépített rögtön. 16-11

(II.) 2.p. Góóóól! Bulatovic pattintva lőtt Woltering kapujába. 16-10

(II.) 2.p. Remekül kivédekezte ez ETO az első Buducsnoszt támadását, majd Bulatovic fejbe találta Kovacsicsot, perekig ápolni kellett a győri játékost és Korsós érkezett a helyére.

Vége az első félidőnek!

30.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. 15-10

30.p. 31 másodperc van hátra, időt kért Ambros Martín.

30.p. Neagu is beérte a négygólos Dalbyt. 14-10

29.p. Góóóóóól! Bulatovic messziről ragyogóan lőtte ki a bal alsót. 14-9

28.p. Dalby négy gólnál jár a találkozón! 13-9

28.p. Cvijc először volt eredményes, majd Orbán ragyogóan lőtt a montenegróiak kapujába. 13-8

25.p. Dalby nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 12-7

23.p. Góóóóóól! Orbán is megszerezte az első gólját a találkozón. 12-6

22.p. Dalby szépített, de rögtön lendületből válaszolt Amorim. 11-6

20.p. Góóóóóól! Amorim Kenezevic szorításában lőtt a kapuba. A montenegróiak játékosa két perces büntetést kapott. 10-5

19.p. Gyönyörű labdaszerzés után lerohanásból Löke lőtt a kapuba. 9-5

17.p. Petrovic szépített hétméteresből. 8-5

16.p. Neagu megszerezte harmadik találatát. 8-4

15.p. Góóóól! Görbicz talpról, test mellől húzta vissza a labdát a kapu jobb oldalába. 8-3

15.p. Neagu szépített átlövésből.

13.p. Góóóóól! Bulatovic átlövésből lőtte ki a jobb alsó sarkot. Dragan Adzic időt kért. (7-2) Óriási a hangulat a csarnokban!

12.p. Góóóól! Robog az ETO! Szépen megjáratott labda végén ismét Bognár-Bódi lőtt a kapuba. 6-2

11.p. Góóóóól! Először vezet hárommal az ETO! Bognár-Bódi szélről volt eredményes. 5-2

10.p. Góóóól! Amorim betörésből növelte tovább a győri előnyt. 4-2

9.p. Neagu szépített talpról. 3-2

9.p. Góóóóóóól! Görbicz passza után Kovacsics a rövidbe húzta vissza a szélen! 3-1

7.p. Az elmúlt támadásokat elrontották a csapatok, többször is támadószabálytalanságot követtek el. A kisebb gólcsendet Dalby törte meg. 2-1

3.p. Amorim bejátszása után Löke lőtte be a ziccert. 2-0

2.p. Góóóóóól! Óriási csel után Görbicz estében lőtt a bal felsőbe. 1-0

A zöld-fehérek a Lunde - Bognár-Bódi, Bulatovic, Görbicz, Löke, Amorim, Kovacsics összállításban kezdtek.

A hagyományokhoz hűen a győri szurkolók ezúttal is elénekeltek a magyar himnuszt.

Következik a Győri Audi-ETO! Óriási a hangulat, állva köszöntik a győri csapatot és ismét előkerült az a hatalmas ETO-mez is.

Elsötétült a csarnok, először a Buducsnoszt Podgorica együttesét mutatták be. Milena Knezevic bemutatásánál szinte az összes szurkoló kifütyülte a játékost.

Elkezdték a csapatok a bemelegítést, rövidesen kezdődik a találkozó.

A Bajnokok Ligája Final Four négyed döntőjének harmadik helyért lejátszott mérkőzésen a Vardar Szkopje 34-31-re nyert a dán FC Midtjylland ellen.

Győri Audi-ETO - Buducsnoszt Podgorica

A női kézilabda Bajnokok Ligája Final Four elődöntőjében a Győri Audi-ETO együttese 29-26-ra legyőzte a dán FC Midtjylland együttesét, míg a másik párosításban hosszabbítás után a montenegrói Buducsnoszt Podgorica 22-20-ra múlta felül a Vardar Szkopjét.

Sok-sok fotó a szombati elődöntőről ide kattintva tekinthetnek meg! Az Audi-ETO vasárnap esti győri köszöntéséről pedig itt olvashatnak bővebben!

Számos pikantériája van a mérkőzésnek, hiszen köztudottan nem kedvelik egymást szurkolók, a győriek az elődöntőben is inkább a macedón együttesnek szurkoltak a Podgorica ellen.

Az idei kiírás középdöntőjében már kétszer is játszott egymással a két együttes. Február 1-jén a Győrött 23-23-as, míg Március 9-én a Moraca csarnokban 26-26-os döntetlent játszottak a csapatok, de utóbbi összecsapás még sem erről maradt emlékezetes. Az utolsó percekben a hazaiak játékosa, Milena Knezevic arcon fejelte Görbicz Anitát, amiért közfelháborodásra az EHF fegyelmi testülete csupán két meccsre tiltotta el a játékost, így szerepelhet a mai döntőben. Annak ellenére, hogy bocsánatot kért a játékos Görbicztől, várhatóan finoman fogalmazva sem nagy szeretettel várják a győri szurkolók a Papp László Sportarénában.

Két évvel ezelőtti döntőben a montenegróiak nagy küzdelemben két mérkőzés után bizonyultak jobbnak a győrieknél, most viszont a budapesti Final Four-ban „hazai" pályán egy találkozón védheti meg címét a tavalyi Larvik elleni győzelme után a Győri Audi-ETO együttese.

Csanakon a Győrszemere, Csornán a Petőháza nyert

A megyei I. osztályban nyertek a sereghajtók: a Kapuvár, a Gönyű és a Bősárkány is. A… Tovább olvasom