2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 21°C | 31°C Még több cikk.

SMAFC: búcsú az elődöntőtől, SZESE: a vereség ellenére továbbjutás

A SMAFC-NYME az első mérkőzés után – melyet 66–59-re nyert meg – nem tudott megújulni. Az Eger megérdemelten jutott tovább az elődöntőbe, de a végeredmény nem tükrözi a két csapat közti különbséget.
Eger–SMAFC-NYME 83–65 (26–15, 17–16, 13–18, 27–16)
Eger, NB I/B-s férfimérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért, 150 néző. V.: Fodor, Rácz, Balogh.
SMAFC: Szlávik 8, Csaplár-Nagy A. 10, Balogh 26/9, Karácsonyi 2, Kovács B. 6. Cs.: Vesztergom 7, Herczeg 1, Czukor 5, Halász. Edző: Barlai Tamás.

Barlai Tamás: – Sajnos a párharcot az otthoni gyenge dobóforma, illetve az idegenbeli figyelmetlenségek miatt veszítettük el. Jól példázza ezt a negyedik negyedben kihagyott kilenc büntető és a tizenöt eladott labda. Sajnálom, hogy így alakult.

Győr-Szol-Széchenyi ESE–Tiszaújváros 76–79 (25–20, 24–22, 9–13, 18–24)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért, 250 néző. V.: Németh S., Dombay, Gráczer.
Győr-Szol-SZESE: Neumann, Pankár 16, Hegedűs 25, Csiszár, Horváth G. 9/3. Cs.: Baruta 13/6, Simon 3, Stánicz, Fülöp 6/3, Palavics, Geszler, Bosnyák. Edző: Kozma Tamás.

A két együttes első találkozóján 16 pontos győzelmet arattak a győriek (73–57). Az előny tudatában magabiztosan kezdte a mérkőzést a hazai együttes, a nagyszünetre közel tízpontos előnyre tett szert. A második félidőre támadásban pontatlanná, védekezésben fegyelmezetlenné vált a SZESE, így végül kikapott, de a továbbjutás egy pillanatra sem forgott veszélyben.

Kozma Tamás: – A végeredmény ellenére végig kézben tartottuk a mérkőzést, egy pillanatig sem forgott veszélyben a továbbjutásunk. Sajnálom, hogy a végjátékban alulmaradtunk, bár tudni kell, hogy az ellenfélnél most szerepeltek nyíregyházi A csoportos kölcsönjátékosok is. Hegedűs és Pankár eredményes játéka dicsérhető, centerposzton nyertük meg a mérkőzést.