2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

SKC győzelem: Jermaine Jeremy hátán vitte a csapatot

Az SKC a két kiemelkedő teljesitményt nyújtó, parádézó amerikai “kisember", Jermaine Thomas és Jeremy Wise vezérletével fölényesen nyert a Szeged ellen.

Sopron KC – Naturetex SZTE Szedeák 102-76
(29-29, 26-17, 25-13, 22-17)

Sopron, 1200 néző. V: Papp, Török, Frányó.

Sopron: THOMAS 30/15, WISE 40/12, VESZTERGOM, 8/3 Tóth G., BAROVICS 12. Cs: GOMBÁS 6, Molnár A. 4, Takács 2,Bus, Molnár B., Molnár M.,

Szeged: Fekete 2, GURLEY 31/12, KISS ZS. 12/12, Djukics 5/3, Csorvási M 15. Cs: Vida 5, Tanács 2, Csorvási L. 4/3, Jakab, Varga D.

Több soproni játékos is sérüléssel bajlódott és edzéseket hagyott ki a héten, s éppen egyikük, JT. egy jó büntetőjével szerzett vezetést az SKC,
Jó ideig váltott vezetés mellett Gurley és Wise dobópárbaját láthatta a közönség – egy-egy hármassal szólt bele Djukics illetve Thomas. 15-12-es szegedi vezetés után a “tarthatatlan" Jeremy zsinórban 7 pontot dobott, majd mindkét oldalon egy-egy cserejátékos, “Gomba" lletve Vida villant. Úgy tűnt, negyed második felében megnyugtató előnyre tesznek szert fiaink, ám 29-20-as vezetésük után az utolsó másfél percben Kiss két és Gurley 1 triplájával ledolgozta hátrányát a Szeged.

Csorvási kosarával kezdődött a második negyed, a szegediek az első szakasz végén inditott s a második elején folytatott 11-0-s rohanását első kosarával Filip Barovics állitotta meg. Hamarosan Wise is beköszönt a második negyedben, az ő s Gomba újabb kosarával ismét a Sopronnál volt az előny.

A második negyed közepe táján a vendégeket a Csorvási fivérek tartották versenyben a vendégeket. 38-38 után egy 8-0-s rohamot mutatott be csapatunk, s az ekkor szerzett előnyüket tartottuk Wise és Thomas vezérletével, miközben a vendégek a félidő végén két újabb hármast dobó Kiss Zsoltnak köszönhették hogy nem szakadtak le.
Gurley duplájára Vesztergom triplával válaszolt.

A fokozatosan magára találó Filip eredményessége révén a negyed közepén 10 pont fölé nőtt előnyünk. Sőt -mivel jó ideig szegedi részről egyedül Gurley jelentett veszélyt a soproni kosárra, a duplákat “hozó" Wise s az újabb két triplát beemelő Thomas ponterőssége révén a negyed végén 20 pont fölé nőtt a soproni előny.

A záró szakasz elején gond nélkül tartotta magabiztos, 20 pont körüli előnyét a csapat. Meszlényi Róbert a hajrában a fiataljokat is pályára küldhette, mégis Barovics és Thomas jóvoltából tovább nőtt a különbség. A végénaz volt a kérdés, elérjük-e a 100 pontot, Jeremy hármasa amellyel ezt elértük, méltó megkoronázása volt az amerikai extra játékának.

Meszlényi Róbert: - Bár akaadtak, akik nem teljesen egészségesen vállalták a játékot, végig jól támadtunk és dobtunk. Az első félidő gyengébb védekezésén szünet után sikerült változtatni, ezért alakulhatott ki a nagyobb különbség.

Forrás: sakc.hu.

• 3. Damian72 2012. november 19. 14:46
    „Szép volt fiúk! Csak így tovább, óriási siker lenne a soproni kosárlabda életében, ha az alapszakasz első felében
    (1-4. hely) végeznénk!”
  • 2. pumukli59 2012. november 19. 13:49
    „Gratulálok a csapatnak! Érdekes, hogy ahol pozitív dolgok történnek, mint a kosarasaink jó szereplése, ott van mód hozzászólni, míg pl. ahol nem megy, mint a foci, ott nem lehet.
    Hajrá Sopron!!!”
  • 1. intar 2012. november 19. 10:55
    „Nem vagyok egy nagy kosárszakértő, de nagyon örülök a jó eredményeknek. Csak így tovább!”