2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

SKC: felsőházat ért a győzelem

A végén ugyan 10 ponton belülre került a Jászberény, de az SKC győzelme egy pillanatig nem forgott veszélyben.
Fortress Jászberény–Sopron KC 76–84 (17–28, 23–15, 17–22, 19–19)
Jászberény, NB I-es férfimérkőzés, 600 néző. V.: dr. Vígh, Ádám, Gál.

JKSE: Mladenovic 5/3, Raivio 10, SOÓS 14/6, Dramicsanyin 9, Dukics 10. Cs.: Markovic 5, SAVIC 9/3, HORTI 10, Lázár 4. Vezetőedző: Szrdjan Antic.

Sopron: THOMAS 15/9, THOMPSON 12, BORISZOV 22/12, Tóth G. 8/3, BAROVIC 12. Cs.: RUJÁK 12/12, Trepák 3/3, Takács N., Dénes. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Három légiósa vezérletével a Sopron végig irányította az első negyedet, 5–0-ra, majd 20–11-re is vezetett. Kimondottan jó dobóformát mutattak a kék-fehérek. A nyitószakaszban Barovic 6, Thompson 10, míg Boriszov 9 pontig jutott tíz perc alatt.

A második negyed elején jött egy hosszú rövidzárlat. A hazaiak előbb Horti vezetésével rövid idő alatt egy 11–0-ás futással ledolgozták hátrányukat, majd a leblokkoló Sopronnal szemben Savic és Lázár révén átvette a vezetést a hazai csapat. A félidő hajrájában egy perc alatt három hármast dobott az SKC Ruják, Thomas és Boriszov révén. A szünetben 3 ponttal vezetett a Sopron.

A második félidőt már végig kontroll alatt tartotta az SKC, amelynek továbbra is jól dobtak távolról a játékosai. Ruják és Boriszov vezérletével fokozatosan növelte előnyét a Sopron, a 36. percben már 15 pont volt a jól játszó vendégcsapat előnye. A végén ugyan 10 ponton belülre került a Jászberény, de az SKC győzelme egy pillanatig nem forgott veszélyben.

Szrdjan Antic: – A Sopron a mi csarnokunkban is bizonyította, hogy jó csapat. Amióta Jászberényben vagyok, most játszottunk a legjobban, de csak megszorítani tudtuk a triplákat jó százalékkal dobó vendégeket.

Sabáli Balázs: – A második negyed első 6–8 percét kivéve végig kontrolláltuk a találkozót. Akkor sem a palánk alól, sem kívülről nem tudtunk igazán pontot szerezni. A félidő előtt a három tripla a legjobbkor jött, s azt követően már nem csúszott ki a kezünkből az irányítás. Jászberényben mindig nehéz nyerni, s ezzel a győzelemmel már az öt között vagyunk. Gratulálok a csapatomnak.

Futsal - Kettős mérkőzés

A Rába ETO férficsapata a múlt heti Magyar Kupa-mérkőzés után hétfőn 18.15 órától az NB I-ben… Tovább olvasom