SKC: ezúttal az Atomerőmű volt a jobb - fotók

A listavezető Atomerőmű magabiztosan nyert Sopronban pénteken.
Soproni KC–Atomerőmű SE 59–76 (10–26, 14–22, 15–14, 20–14)
Sopron, NB I-es férfimérkőzés, 1600 néző. V.: Győrffy, Farkas, Török.

Sopron: Thomas 10/3, Thompson 6, Dénes 4, Tóth G. 7, BAROVICS 8. Cs.: Ruják  8/6, TAKÁCS 13/9, Molnár, Trepák, Rátvay 3/3, Török. Edző: Sabáli Balázs.

Paks: VAUGHN 7/3, MCGRUDER 23/12, KÖRTÉLYESI 10/6, Szabó 5/3, JONES 11. Cs.: Baki, KOVÁCS Á. 13/6, Markovics 4, Tóth Á. 2, Kerpel-Fronius 1. Edző: Dzunics Braniszlav.

Férfi kosárlabda NB I - Nyert az éllovas, kikapott a címvédő

- A listavezető Atomerőmű magabiztosan nyert Sopronban, a címvédő Fehérvár viszont kikapott Kecskeméten a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

SKC-Atomerőmű SE 59-76. Fotó: Magasi

Eredmények: Sopron KC-Atomerőmű SE 59-76 (10-26, 14-22, 15-14, 20-14).

A legjobb dobók: Thomas 10, illetve McGruder 23, Kovács 13.

KTE-Duna Aszfalt - Alba Fehérvár 68-58 (15-10, 18-20, 20-13, 15-15).

A legjobb dobók: Jovanovic 18, Karahodzic 14, illetve Tóth 13, Barone 12

A bemutatásnál a hazai szurkolók, akik a parádés Magyar Kupa-ezüstérem óta most láthatták először itthon kedvenceiket, igazán látványos koreográfiával kedveskedtek a csapatnak.
Idegesen kezdtek a hazaiak, a Paks két volt soproni játékosa, Szabó és Körtélyesi villanásaival, nem egészen 3 perc elteltével 10–2-re vezetett, Sabáli kénytelen volt időt kérni. Ez sem segített, az első negyedben egy csapat volt a pályán – az ASE. Soproni részről a szurkolótábor volt a legjobb.

A második negyed elején Barovics vezérletével 12 pontra jött föl a Sopron, ám ekkor McGruder két triplája egy 12–2-es paksi roham kezdetét jelentette, 20 pont fölé nőtt a remekül játszó és dobó vendégcsapat előnye.

A második félidő elején is fölényben játszott a Paks, hamar 30 pont fölé nőtt előnye. Az utolsó 15 percben Takács vezérletével sikerült 20 ponton belülre kerülniük a hazaiaknak, akik görcsös, kapkodó játékkal elvesztették hazai veretlenségüket.

Sabáli Balázs: – Gratulálok a Paksnak, s egyben elnézést kérek szurkolóinktól, amiért kénytelenek rossz szájízzel távozni a csarnokból. Nem tudom, a dekoncentráltság-e a legjobb szó, de az első félidőben nagyon rosszul játszottunk. Ehhez párosult a Paks extra dobóformája. Az egyetlen pozitívum, hogy a hajrában a két fiatallal a pályán sikerült húsz ponton belülre kerülni. Bár a Kecskemét győzelmével nekünk is szívességet tett, nem elégedhetünk meg ezzel, a Szeged ellen mindenképpen szeretnénk javítani.

Korábban írtuk:

A Sopron jászberényi győzelmével nagyon közel került céljához, azaz a felsőházhoz. Ahhoz, hogy ne legyen ott az első ötben Sabáli Balázs legénysége, az kell, hogy az SKC, valamint a Kecskemét mindkét hátralévő bajnokiját elveszítse, a Körmend és a Kaposvár pedig megnyerje.

Ebben az esetben a Kaposvár megelőzné a másik három gárdát, míg a többiek azonosan állnának, s a hármas összevetésben a Sopron lenne a legrosszabb.

Erre persze gondolni sem akarnak a soproniak, akik lehetőleg már pénteken szeretnék bebiztosítani helyüket a felsőházba. A folytatás egyébként úgy nézne ki, hogy az alapszakasz első öt helyezettjéhez csatlakozik a Szolnok, mely az első kört megnyerő csapathoz – ez épp a mai ellenfél, a Paks – hasonlóan 3, az alapszakaszbeli második és harmadik 2–2, a negyedik és ötödik 1–1 ponttal folytatná a középszakaszt, amelynek során mindenki játszik mindenkivel oda-vissza. Ezt követően az alsóház legjobb két csapata csatlakozik a hatoshoz, s onnan már a hagyományos formában (első a nyolcadikkal, második a hetedikkel, harmadik a hatodikkal, negyedik az ötödikkel) vívná a negyeddöntőt, majd következik az elődöntő, végül a döntő.

Ami a mai meccs felvezetését illeti, két hete a két gárda Pécsett csapott össze a Magyar Kupa elődöntőjében. Akkor Sabáli Balázs legénysége óriási bravúrt bemutatva legyőzte a paksi gárdát és beverekedte magát a kupadöntőbe. A mai ütközet így felfogható az MK-mérkőzés visszavágójának.

Sabáli Balázs: „Közönségünk most láthatja először hazai környezetben a Magyar Kupa nyolcas döntője óta az ezüstérmes társaságot, nem szeretnénk csalódást okozni szurkolóinknak. Célunk a hazai veretlenség megőrzése. Milos Boriszov combja éppen a Paks elleni Magyar Kupa-elődöntőn meghúzódott. A múlt héten nem is edzett, így játszott kiválóan Jászberényben, s ezen a héten is inkább kezelésekre járt, mint edzésekre. Nem valószínű, hogy tud játszani, nem kockáztatunk, a szezon hátralévő részében nagy szükségünk lesz a játékára."

Magabiztos ferencvárosi győzelem

A Ferencváros magabiztos, 36-25-ös győzelmet aratott a Debrecen vendégeként a női kézilabda NB I… Tovább olvasom