2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -3°C | 7°C Még több cikk.

SKC: Első edzőmeccsnek jó volt

A gyenge első félidő után a másodikban, javuló játékkal sikerült szorossá tenni a szlovák ezüstérmes otthonában a találkozót, ám végül 5 ponttal alulmaradt az SKC a szlovákiai Komárnóban (Révkomárom) rendezett összecsapáson.

MBK Reiker Komarno - Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 73-68 (13-13, 18-9, 17-23, 25-23)

Sopron: Thomas 6/6, Vesztergom 3/3, Takács 6, TÓTH G G. 25/15. BAROVICS 12. Cs: Keresztes 4, MOLNÁR B. 7/3, Gombás 6/6, Bus, Rátvay.

Az első félidőben nagyon éreződött még az összeszokatlanság, Thomas is még az átállással küzd, szóval ekkor pontatlanul, rossz ritmusban játszott a csapat. Sok volt az elsietett támadás, persze ebben a fázisban még gördülékeny támadójátékról nem is nagyon lehet beszélni. Új szerzeményünket, a center Filip Barovicsot hamar s talán túl szigorúan találták meg a szlovák játékvezetők s a gyorsan összeszedett személyik kissé megzavarták a szakvezetésre amúgy jó benyomást tevő középjátékost. Az első játékrészben ráadásul több büntetőt is kihagytak a srácok.

Szünet után aztán folyamatosabbá vált a támadójáték. A jobb ritmushoz persze a védekezés hatékonyabbá válása is kellett. Tóth Gergő nagyon "elkapta a fonalat", szórta a hármasokat, Barovics is feljavult és kifejezetten ügyesen, bátran játszott Molnár Bandi öccse, Bence. A harmadik negyed végére felzárkóztak a soproniak, a negyedikben pedig szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, s az izgalmas végjátékból a három amerikai játékossal felálló hazaiak jöttek ki jobban.

Forrás: sakc.hu.

Bizakodva várják a rajtot az UEFA Futsal Cupban

A bajnokság mellett a nemzetközi porondon is szeretne helytállni a Rába ETO. A zöld-fehérek a jövő… Tovább olvasom