2018. 08. 18. szombat - Ilona 18°C | 29°C Még több cikk.

Siófok is kipipálva - Siófok KC-Győri Audi ETO KC 22-32

A félidőben hattal ment az ETO, a mérkőzés végén tíz lett a különbség. Továbbra is veretlen az Audi ETO a női kézilabda bajnokságban.

Siófok KC–Győri Audi ETO KC 22-32 (11-17)
Magyar bajnokság, 3. forduló, Siófok, 2011. szeptember 17. 18:00; V.: Baranyi Antal, Szloska Krisztián

Győri Audi ETO: Amorim 4, Görbicz 7, Lunde Haraldsen, Hornyák 1, Kovacsics 1, Kurucz 1, Lekic 4, Löke 5, Orbán 1. Palkó 2. Planéta. Pálinger, Radicevic 4, Schatzl, Tóth, Vérten 2

A címvédő a nyáron megerősített Siófok otthonában ezúttal nem pörgött úgy, mint szerdán Székesfehérváron, igaz, a hazaiak is komolyabb ellenállást tanúsítottak. A szünetre kialakult hatgólos különbségből azért egyértelmű volt, a győzelemre csak az egyik csapatnak – történetesen a győrinek nem – van esélye. A második félidőben sem alakult ki macska-
egér harc a pályán, a zöld-fehérek azért így is növelték előnyüket, s a „szorosabb" végeredmény ellenére újabb biztos győzelmet arattak.

Konkoly Csaba: – Lassan alakult ki a különbség a jól felkészített Siófok ellen. Az első félidőben saját hibáink miatt nem tudtunk elszakadni a hazaiaktól, a másodikban viszont már az volt a kérdés, mikor lépünk el, és mekkora lesz a különbség. Ekkor már több taktikai variációt is próbálgattunk.

Korábban

Hatgólos előny egy játékrész után Siófokon. Teltház várta a csapatokat Siófokon, a remek hangulatban a hazaiak kezdték a meccset. Az első gólt De Souza lőtte erre Lekic egy hatalmas bombával válaszolt, majd a szélen Görbicz maradt egyedül.

Siófok KC-Győri Audi ETO KC 22-32 - fotók: Csonka Tamás.

A 13. perc elején Bódi talált be, majd jött Hornyák, nem sokkal később Ábrahám, majd ismét Bódi volt eredményes. Löke hűtötte le a hazai kedélyeket egy szép góllal, majd Mörtel ajándéklabdáját Radicevic szerezte meg és gólt is szerzett. Kovacsics balszélről mattolta Herrt, Imre Vilmos időt is kért (7-11).

Bódi négyre csökkentette a hazaiak hátrányát ideiglenesen hiszen érkezett Löke. Az első félidő utolsó percében Konkoly Csaba is kikérte idejét, de újabb gól nem született. Félidőben 11-17-es győri vezetés.

A második félidőt Löke gólja nyitotta, majd Heidi egy hetest harcolt ki plusz egy kétpercest De Sousa-nak. Ábrahám a Siófok 14. gólját lőtte a 43. percben, majd De Souza jött, Palkó is betalált erre Szepesi válaszolt, majd ismét Palkó következett (16-24). Németh belőtte a Siófok 20. gólját mikor hét perc volt hatra a meccsből. Három perc volt hátra mikor Amorim is betalált (22-31). A vége 22-32.