2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Simán vették be Egert - Eger-Audi ETO a félidőben: 20-39

Már az első félidőben eldöntötte az Audi ETO a mérkőzést, a másodikban még hozzátettek.

EKFSC-Globál Safe-Győri Audi ETO 20-39 (12-24)
Eger, NB I-es női mérkőzés, 750 néző. V.: Horváth Z., Simó A.

Eger: Fekete – Hárs 2, Sári 1, Gyimesi 4, Bárány 4, PADOS 5, Héjjas 1. Cs.: FERENCZI (kapus), Molnár N. 3, Kovács V., Bárkai, Benedek, Gasková. Mb. edző: Hegedűs Tibor.

Audi-ETO: Herr O. – Bognár-Bódi 1, Soós 5, GÖRBICZ 12/6, Sirián 4, Hornyák D. 3, Korsós 3. Cs.: Hornyák Á., Tervel, Bulatovic, AMORIM 3, ORBÁN 6, Kovacsics 2. Edző: Ambros Martín.

Hétméteresek: 0/0, ill. 6/6. Kiállítások: 2, ill. 0 perc.

Ambros Martín: – Elégedett vagyok a látottakkal, jól szolgálta a találkozó a felkészülésünket a Podrogica elleni hétvégi BL-meccsre.

A mérkőzés

A második félidőben már csak 8 gólt engedélyezett ellenfelének az Audi ETO. Támadásban pedig nem tört meg a lendület, végül 39 találatig jutottak a győriek.

30. perc - Még Srián is lőtt egy gólt. 20-39 a vége.

29. perc - Soós góljával 20 a különbség. 18-38

27. perc - Ismét Soós talált be. 18-37

26. perc - Időkérés után betalál az Eger. 18-36

24. perc - Görbicz ismét és ismét. 17-35 - Majd Soós is betalált. 17-36

Az elmúlt körülbelül 3 percben egyik csapat sem tudott gólt lőni.

18. perc - Görbicz hetesből is eredményes volt. 16-33

16. perc - Görbicz tíz gólnál tart. 15-32

13. perc - Kétszer több győri gól, mint egri. Kovacsics ismét szélről. 15-30

8. perc - Ismét görbicz a gólszerző. 15-27

4. perc - Hibák mindkét oldalon, majd sirián végre betalált. 14-26

Második félidő - 2. perc - Görbicz Anita szerzett gólt. 13-25

Támadásban szinte nem ütközött ellenállásba az ETO az első félidőben. A 30 perc alatt kapott 12 gól a sereghajtóval szemben azonban soknak tűnik.

A félidőben 12-24-re vezet az Audi ETO.

26. perc - Kovacsics a szélről eredményes. 10-22

25. perc - Ismét Orbán Adrienn a gólszerző. 9-21

A 23. percben már tíz közte. 9-19

22. perc - Amorim a kapuba blokkal együtt lőtt a kapuba. 9-17

20. perc - Orbán lőtte gólt. 8-16

20. perc - Görbicz hetesből. 8-14

14. perc - Hornyák D. játszotta meg Siriánt. 6-11

13. perc - Gyimesi szerzett gólt. 6-10

11. perc - Gyimesi középen kapott labdát, a bal felsőbe lőtt Szép találat. 5-8

9. perc - Görbicz anita gólja. 3-6

7. perc - Soós kapott abdát, nem hibázott. 2-5

4. perc - Soós szabadon kapta a labdát, a bal oldalon szerzett gólt. 2-3

2. perc - Korsós bal szélről szerezte meg az audi ETO első találatát. 1-1

2. perc - Gyimesi középről a bal felső sarokba helyezett. 1-0

Korábban - Kedden 18 órakor a bajnokság sereghajtója, az Eger otthonában lép pályára az Audi-ETO. A még nyeretlen hazaiak az esélytelenek nyugalmával készülhetnek Görbiczék ellen, a győriek pedig a két pontért utaznak Egerbe.

A Dunaújváros elleni 12 gólos győzelem után már az Eger elleni bajnokira készülnek Ambros Martín tanítványai. A cél természetesen a győzelem a győri lányok számára.

„Szeretném, ha folytatni tudnánk a jó szereplésünket a játék minden összetevőjét illetően. Természetesen a két pontért utazunk, de az messze nem mindegy, hogyan szerezzük meg azt. Jó játékot és teljes koncentrációt várok csapatomtól, így tudjuk leginkább megtisztelni ellenfelünket és a mérkőzésre kilátogatókat is" – mondta a győriek spanyol vezetőedzője.

A vendégek győzelem nélkül állnak a tabella utolsó helyén. Legjobb góllövőik Pados Mónika, illetve az egykoron Győrben is szereplő Bárány Krisztina.

Az Audi-ETO eddigi 15 lejátszott bajnokija alatt Heidi Löke szerezte a legtöbb gólt, szám szerint 88-at. Második a házi góllövőlistán 65 találattal Kovacsics Anikó, míg a harmadik helyen Eduarda Amorim áll 57 góllal.