2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 18°C | 30°C Még több cikk.

Simán nyertek a győri női kosarasok a szekszárdiak ellen

Az UNI Győr 75-52-re fektette kétvállra idegenben a Szekszárd csapatát a NB I-es bajnokságban.

A szekszárdiak kezdtek jobban, az első négy-öt percben jobbára ők vezettek, ám Raksányi triplájával sikerült a fordítás, s már az első félidőben jelentős előnyt tudott kiharcolni a győri csapat (18–38).

Ez a fölény a harmadik negyedben egy kicsit megtört, kiegyenlítettebbé vált a játék – ebben szerepe volt annak, hogy Hurst fájlalta a bokáját, így ez idő alatt a padon ült –, de közelebb nem nagyon tudott kerülni a hazai gárda.

A záró szakaszban aztán ismét szigorúbb lett a győriek védekezése, a leindításokból könnyű kosarakat szerzett, s végül magabiztosan győzött.

Fűzy Ákos: – Örülök a magabiztos győzelemnek, a jó bemutatkozásnak. Különösen az első félidőben játszottunk magas színvonalon, jó ritmusban, ám később egy kicsit ebbe "belehaltunk". Ezt javítanunk kell.

Sok munka és még több türelem szükséges ahhoz, hogy ismét azon a szinten játsszunk, amilyenen tavasszal is. Remélem, Hurst bokasérülése nem súlyos. Gratulálok Dobos Ági debütálásához.