2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Sima vereséget szenvedett az ETO Pakson

Az első játékrészben gyengén játszó győriek Kecskés és Heffler találatai után kaptak ki 2-0-ra a Pakstól.
Nagy meglepetésre sima vereséget szenvedett az ETO Pakson. A második félidőben pályára lépő Priskin sem tudott segíteni a győri támadójátékon.

MVM-Paks - Győri ETO FC 2-0 (2-0)

Paks: Molnár P. - Heffler T., Gévay, Kovács G., Báló – Tamási (Fiola, 84.), Kecskés – Könyves )Kiss T., 87.), Bertus, Bartha – Eppel (Kulcsár, 70.). Vezetőedző: Csertői Aurél

ETO: Kocic - Svec, Wolfe (Lipták a szünetben), Lang, Völgyi – Kamber (Koltai, 68.), Pátkai, Kronaveter (Priskin a szünetben) - Andric, Rudolf, Varga R. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Gólszerző: Kecskés (19.), Heffler (24.)

Sárga lap: Andric (55.), Koltai (69.)

Csertői Aurél: - Óriási bravúrt értünk el, jelenleg a Győrnek van a legjobb játékosállománya. Csapatként működtünk, helyenként látványosan is játszottunk és szép gólokat szereztünk.

Horváth Ferenc: - Nagyon rosszul kezdtünk, lassan és tompán játszottunk. A Paks rúgott két gólt, nagyon jól védekezett, nem volt meg a kellő frissesség nálunk. Kicsit elhittük, hogy ha idejövünk, akkor már nyerünk is. Ha holnap estig játszunk, akkor sem lőttünk volna gólt. Nincs mit szépíteni, nagyon rosszul sikerült ez a mérkőzés, a hibákat ki kell javítanunk.

Finoman fogalmazva sem estek egymásnak a csapatok. Eseménytelen első negyedóra után a Paks támadójátéka valamelyest feljavult, többször is az ETO védelem mögé tudtak kerülni. A győriek rendkívül távol védekeztek a paksi támadóktól, ezért is tudott a találkozó 19. percében a vezetést is megszerezni a hazai együttesnek. Eppel és Kecskés összjátéka után utóbbi 20 méterről nagy gólt lőtt a kapu jobb oldalába. (1-0)

Öt perc sem telt a paksi vezető találat után, mikor már kétgólos hátrányba került az ETO. Andric szabálytalankodott a kaputól 20 méterre Könyvessel szemben, amiért a játékvezető jogosan szabadrúgást ítélt. A labda mögé Heffler állt, aki jobb lábbal a sorfal mellett a kapu bal oldalába lőtt. (2-0)

A mérkőzés előtt kevesen gondolták volna, hogy a győri együttes rendkívül gyenge teljesítményt fog nyújtani és először a találkozó 33. percében veszélyeztetnek. Andric 18 méteres lövését Molnár vetődve hárította, de két perccel később csak a szerencsének köszönhetően nem kapott újabb gólt az ETO, Bertus centikkel lőtt a jobb oldali kapufa mellé.

Alacsony színvonalú első félidő végén két szép találatot követően kétgólos paksi vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.
Horváth Ferenc, a győriek vezetőedzőjének alapos fejmosást kellett tartania a játékosainak, hiszen számtalan párharcot elvesztettek, illetve rendkívül gyenge támadójátékot produkáltak. Nem meglepő módon kettőt is cserélt a szünetben, Wolfe helyére Lipták, míg a halovány teljesítményt nyújtó Kronavetert Priskin váltotta.

Szünetet követően aktívabban kezdett el játszani az ETO, de a mezőnyfölény ellenére komolyabb lehetőséget továbbra sem tudtak kidolgozni. Rudolf és Svec is csak távoli lövéssel próbálkozott, Molnár viszont továbbra is remekül védte a hazaiak kapuját.

Priskin pályára lépése ellenére a Rába-partiak továbbra sem muzsikáltak, sok hibával játszottak és a mezőnyfölényt nem tudták gólra váltani, végül a rendkívül gyenge első félidő után kétgólos vereséget szenvedtek Pakson.

Horváth Ferenc csapatának augusztus 3-án hazai pályán kell javítania a Budapest Honvéd ellen.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

92.p. Heffler szabadrúgása veszélyesen csapódott a jobb alsó sarok felé, Kocic ismét hárított.

91.p. Kulcsár egyedül törhetett kapura a győri védők között, de a kifutó Kocicba lőtte a labdát.

90.p. Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

82.p. Rudolf 20 méterről nagy erővel lőtt a kapu jobb oldala felé, Molnár bravúrral védett.

79.p. Varga bal oldali szöglete a kapu jobb felső sarka felé tartott, de Molnár ismét a helyén volt és hárított.

70.p. Eppelt Kulcsár váltotta a hazaiaknál.

69.p. Koltai kapott sárga lapot Kecskés visszahúzásáért.

68.p. Kamber helyére Koltai érkezett a pályára.

67.p. Varga bal oldali szöglete után Priskin fejelt 6 méterről a kapu bal oldala mellé.

63.p. Svec távoli felső léc alá tartó lövését Molnár hárította szögletre. Pontrúgás után tisztáztak a hazai védők.

57.p. Bal oldali bedobás után Rudolf éles szögből bal lábbal lőtt kapura, Molnár a mezőnybe ütötte a labdát.

55.p. Andric kapott sárga lapot Tamási felrúgásáért.

48.p. Bartha távoli nagy erejű bal lábas lövését Kocic hárította. A labda kipattant a kapusról, de Lang tisztázni tudott.

46.p. Elkezdődött a második játékrész.

A szünetben kettős cserélt Horváth Ferenc. Wolfe helyére Lipták érkezett a pályára, míg Kronavetert Priskin váltotta.

Vége az első félidőnek!

44.p. Kecskés bal lábas, 18 méteres lövését Kocic szögletre ütötte.

35.p. Bartha passza után Bertus bal lábbal 14 méterről centikkel lőtt a bal oldali kapufa mellé.

34.p. Varga R. távoli jobb lábas lövése kevéssel kerülte el a hazai kaput.

33.p. Andric cselezett középen, majd bal lábbal a kapu jobb oldalát célozta meg félmagasan, de Molnár vetődve hárított.

24.p. Már két góllal vezet a Paks. Andric szabálytalankodott Eppellel szemben a kaputól 20 méterre. A labda mögé Heffler állt, aki jobb lábbal a kapu bal oldalába csavart. 2-0

19.p. Vezet a Paks! Szép összjáték Eppel és Kecskés részéről, majd utóbbi zavartalanul 20 méterről jobb lábbal nagy gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 1-0

10.p. Kiegyenlített játékot láthatunk, komolyabb helyzetet nem dolgoztak ki a csapatok.

5.p. Egy előrevágott labdára Eppel csapott volna le, de a kifutó Kocic a tizenhatos vonalánál megelőzte a csatárt és megszerezte a labdát.

1.p. A győriek kezdték a találkozót.

MVM-Paks - Győri ETO FC

Paks: Molnár P. - Heffler T., Gévay, Kovács G., Báló - Tamási, Kecskés - Könyves, Bertus, Bartha - Eppel. Vezetőedző: Csertői Aurél

Csere: Csernyászki (k), Fiola, Kiss T., Lázok, Kulcsár.

ETO: Kocic - Svec, Lang, Wolfe, Völgyi - Kamber, Pátkai, Kronaveter - Andric, Rudolf, Varga R. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Csere: Kamenár (k), Priskin, Csató, Koltai, Stieber, Lipták, Illés.

A címvédő Debrecen és az újonc Nyíregyháza keleti rangadójával indul pénteken a labdarúgó OTP Bank Liga 2014/15-ös idénye, amelyben a DVSC várhatóan a Győr-FTC-Videoton hármassal csatázik majd az aranyéremért.

Az mindenképpen a hajdúságiak mellett szól, hogy a keretet nagyobb részben sikerült együtt tartani, ráadásul ismét a csapatot erősíti a magyar válogatott Varga József, aki másfél év légióskodás után tért vissza és az északír Cliftonville ellen sikerrel megvívott Bajnokok Ligája-selejtező párharcból is kivette a részét. Kondás Elemér együttese immár a teljes bajnoki szezonban az elmúlt idény végére elkészült Nagyerdei Stadionban fogadhatja ellenfeleit.

A legutóbb ezüstérmes, a bajnoki címről csak rosszabb gólkülönbsége miatt lemaradt Győri ETO FC leginkább támadófronton erősített, mivel megszerezte a 44-szeres válogatott Priskin Tamást, aki nyolc év után tért vissza Magyarországra. Horváth Ferenc csapata éppen a tréner korábbi klubja, a Paks otthonában rajtol.

Priskin Tamás újra Győrben

Az elmúlt idényben bronzérmes Ferencváros - amely Kecskeméten kezd - több kulcsjátékosától, a brazil Leonardótól és a holland Julian Jennertől is megvált a holtszezonban, ráadásul a brazíliai világbajnokság mindhárom csoportmérkőzésén pályára lépett bosnyák Muhamed Besic is várhatóan távozik. A zöld-fehér szurkolók ugyanakkor újra üdvözölhetik a korábbi ferencvárosi kedvencet, a 35 éves Gera Zoltánt, aki 2000 és 2004 között szerepelt az együttesben, mielőtt megkezdte volna légióskodását. A német Thomas Doll vezetőedző csapata csak az ötödik fordulóban játszik először hazai környezetben, mivel a nemrég elkészült Groupama Arénát augusztus 10-én, a Chelsea elleni gálamérkőzéssel adják át hivatalosan.

Az előző szezonban a Videoton az utolsó fordulókban engedte ki a kezéből a bronzérmet. A gárda irányítását a 2011 óta pályaedzőként dolgozó spanyol Joan Carrillo vette át, a kerethez pedig több új játékos érkezett, köztük az U20-as világbajnokságon bronzérmet nyert csapatban szerepelt Simon Ádám. A székesfehérvári együttes a Pápát fogadja az idény első fordulójában.

Az 1. forduló programja

július 25., péntek

Nyíregyháza Spartacus - DVSC-TEVA 19.00, v: Kassai

július 26., szombat

Budapest Honvéd-Dunaújváros Pase 16.30, v: Farkas Á.
Videoton FC - Lombard Pápa Termál FC 18.30, v: Vad II
PMFC-Matias - MTK Budapest 18.30, v: Németh Á.
Szombathelyi Haladás - Újpest FC 20.30, v: Solymosi

július 27., vasárnap

Kecskeméti TE-Phoenix Mecano - Ferencváros 16.30, v: Iványi
Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia 18.30, v: Bognár
MVM Paks-Győri ETO FC 20.30, v: Erdős

Van Gaal 7-0-s sikerrel debütált a Manchester United kispadján

Ez volt az első mérkőzés, amikor Louis van Gaal ült az angliai együttes kispadján. Tovább olvasom