2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 3°C | 16°C Még több cikk.

Sima siker, kis izzadsággal: Audi ETO-FTC 31-26 - fotók

Közepes színvonalú mérkőzésen magabiztosan győzte le az Audi ETO a Ferencvárost az Audi Arénában.

Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 31-26 (14-10)
NB I-es női mérkőzés, 11. forduló, 2015. január 21., Győr, Audi Aréna, 4500 néző

Győri Audi ETO KC: Herr, Löke 8, Sen 3, Müller 2, Kovacsics 9 (5), Szepesi, Bódi 4. Csere: Korsós 1, Aguilar 2, Litre 1, Hornyák 1. Vezetőedző: Ambros Martín.

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Cifra, Szarka 1, Szucsánszki 6 (3), Kovacsicz, Tomori 6, Pena 8 (2).  Csere: Tomasevic, Vérten 2, Tóth, Mészáros, Soós, Lukács 2, Hárfa, Faluvégi, Szamoránsky 1. Kétpercesek: 2. Vezetőedző: Elek Gábor.

Ambros Martín értékelése: „A mai győzelmünk sokkal többet ért mint a győzelemért járó két pont, példaértékűen küldöttek a lányok, elképesztő az a fanatizmus, küzdeni tudás, amit mutattak. Az óriási nehézségek ellenére csak a játékra koncentráltak, nagyon büszke vagyok a csapatra. Elmondhatom, hogy a 2,5 év óta, mióta itt dolgozom, ez volt az egyik csúcsmérkőzésünk."

Elek Gábor nyilatkozata: „A rengeteg kihagyott ziccert sajnos nem engedhetjük meg magunknak ezen a szinten. Védekezésben pedig sajnos nem tudtuk tartani Lökét."

Herr Orsolya gyakorlatilag a meccs hőse volt, óriási bravúrokat mutatott a kapuban: „Annyira a meccs hatása alatt vagyok, hogy egyszerűen nem tudok mást mondani, csak azt, hogy fantasztikus volt a kapuban állni a mai meccsen. Nagyon-nagyon boldog vagyok!
Nagyon jól ment ma, örülük, hogy hozzá tudtam tenni a csapat sikeréhez. Az elmúlt pár nap tényleg nagyon nehéz volt, de odatettünk magunkat."

Szucsánszki Zita a mérkőzés után: "Sok hibával játszottunk, pontatlanul lőttünk minden posztról. Keményebben kellett volna védekeznünk. Talán el is fáradtunk, de nagyon szerwttünk volna nyerni."

Audi ETO-FTC 31-26

A második félidő végén ugyan felzárkózott a Fradi öt gólról kettőre, de úgy tűnt, az Audi ETO ennyit engedélyezett egy közepes színvonlaú mérkőzésén.

2. félidő

30. perc: 31-26 - Aguilar tört be bal átlövő helyén.
29. perc: 30-26 - Pena a végén még lőtt egy gólt.
29. perc: 30-25 - Aguilar kapott labdát, belőtte
28. perc: Tomori lőtte Herr kezébe.
28. perc: 29-25 - Kovacsics besétált középen. Ferencvárosi időkérés.
27. perc: Herr védett ismét lábbal.
27. perc: 28-25 - Müller nagy gólja.
26. perc: 27-25 - Lukács ismét a jobb szélről.
25. perc: Ambros Martín kért időt.
25. perc: 27-24 - Szraka lőtt gólt a bal szélről.
24. perc: 27-23 - Müller lőtte első gólját a jobb felsőbe.
23. perc: 26-23 - Tomori jókor lőtt közbe.
23. perc: 26-22 - Löke nyolcadik gólja,
22. perc: 25-22 - Szucsánszki tört be.
21. perc: 25-21 - Tomori gólja 10 perccel a vége előtt.
21. perc: 25-20 - Kovacsics hetesből növelte az előnyt.
20. perc: 24-20 - Lukács lőtt gólt a jobb szélről.
19. perc: 24-19 - Bognár-Bódi kapta Müllertől a húzást, a jobbszélső belőtte.
18. perc: 23-19 - Szucsánszki lőtte ki a jobb alsót.
17. perc: 23-18 - Ismét Szucsánszki, ismét hetesből.
15. perc: 23-17 - Löke összeszedte és belőtte.
14. perc: 22-17 - Szucsánszki lőtte be a hetest a jobb alsóba.
14. perc: 22-16 - Sen tört be megállíthatatlanul.
13. perc: 21-16 - Szamoránsky beállóból.
12. perc: 21-15 - Löke lőtt a jobb felsőbe.
11. perc: Tomasevic védett kétszer.
11. perc: 20-15 - Szucsánszki belőtte a hetest,
10. perc: 20-14 - Kovacsics anikó balátlövőből.
10. perc: Herr ezúttal Kovacsicz lővését védte.
9. perc: 19-14 - Kovacsics 8-ról. Elek Gábor időt kért.
9. perc: 18-14 - Herr védte Tomori lövését. Indítás után Korsós passzolt, Löke fejezte be bal kézzal.
8. perc: 17-14 - Pena ismét szépen tört be középen.
7. perc: 17-13 - Sen tört be határozottan és lőtte be.
7. perc: 16-13 - Gyors lerohanás végén soós lőtt gólt.
6. perc: 16-12 - Pena lőtt középről.
6. perc: Bognár-Bódit küldték ki 2 percre.
6. perc: 16-11 - Herr védett, majd Lökét indította.
4. perc: Tomori hetesét védte Herr.
2. perc: 15-11 - Pena húzta vissza szépen bal átlövőből..
1. perc: 15-10 - Kovacsics Anikó lőtt középről.
1. perc: A Fradi kezdte a második félidőt.

Az első félidőben könnyen bontotta meg a Fradi védelmét az Audi ETO, főleg beállós poszton. Egyelőre a védelem is jól áll a lában.

1. félidő 14-10
30 perc: 14-10 - Bognár-Bódira jött ki a húzás a jobb szélre.
29. perc: Herr előbb Tomori, majd a kipattanó után Szamoránsky lövését védte.
28. perc: Sen lőtt óriási kapufát.
28. perc: 13-10 - Tomori gólja.
27. perc: 13-9 - Müller találta meg Lökét.
26. perc: Pena eltalálta Herr kezét.
26. perc: Szamoránsky is hetest kapott.
25. perc: 12-9 - Kovacsics belőtte a büntetőt.
25. perc: Hornyák ment be. Hetes.
25. perc: Soós lőtt mellé.
24. perc: 11-9 - Hornyák jó befutás után kapott nagy labdát.
24. perc: 10-9 - Vérten újabb gólja, emberhátrányból.
23. perc: 10-8 - A hetest Kovacsics belőtte.
23. perc: Hornyák adott nagy labdát Lökének. Szucsánszki lerántotta a győri beállóst.
22. perc: 9-8 - Vérten ejtett a bal szélről.
21. perc: Litre Tomorit rántotta le. Ezt már nem úszhatta meg 2 perc nélkül.
21. perc: Pena kapott ütést Litrétől. Vérzik a szája.
21. perc_ 9-7 - Löke kapott labdát, nem hibázott.
20. perc: 8-7 - Tomori ismét nagy bomba
19. perc: újabb Herr védés.
18. perc: 8-6 - korsós lőtt ki a hosszút bal szélről. védekezésben is Korsós játszik Szepesi helyett.
17. perc: Kovacsics újabb büntetőt lőtt be.
16. perc: Herr védte Kovacsicz ziccerét a jobb szélről.
15. perc: 6-6 - Tomori a bal felsőbe, védhetetlen.
14. perc: Herr védte Tomori ziccerét.
14. perc: 6-4 - Pena lőtte be a hetest,
13. perc: Szepesi lövését védte Szikora. Elek Gábor kért időt.
12. perc: Soós kapott sárga lapot.
11. perc: 6-4 - Bognár-Bódi lőtt gólt a jobb szélről.
10. perc: 5-4 - Szucsánszki lőtt a jobb alsóba. Emberhátrányból zárkózott a Fradi.
9. perc: 5-3 - Löke lőtt szép gólt. cifra 2 percet kapott.
7. perc: 2-2
6. perc 4-2 - Sen lőtt.
5. perc: 3-2 - Löke gólja.
4. perc: 2-2 - Milanovic-Litre beállóban kapott labdát.
3. perc: 0-2 - Pena lőtt gólt.
2. perc: 0-1 - Tomor lőtt a jobb sarokba.

Sajnos az Audi Arénában egyelőre nyoma sincs a wifi-nek.

Az Audi ETO kezdte a meccset.

Előzmények - A két csapat összecsapása évek óta a legnagyobb hazai rangadónak minősül, hiszen a bajnoki és kupadöntők rendre az Audi ETO és a Fradi között zajlanak - olvasható a klub honlapján.

A találkozók az utóbbi években leginkább az Audi ETO győzelmével végződtek, utoljára az augusztusi Szuperkupán győzött a győri csaat 29-28-ra. Az utolsó vereség pedig 2013. szeptember 1-jén volt a Fradi ellen (20-17), a Népligetben.

Nyilatkozat a meccs előtt

A fradi.hu-nak Mészáros Rea nyilatkozott a mérkőzés előtt: ""Az edzéseken most is rengeteget gyakoroljuk a különböző figurákat és taktikai elemeket, hogy még hatékonyabb legyen a támadás és a védekezés is. Legutóbb a Mosonmagyaróvár ellen is jól ment a csapatnak, de van még mit csiszolni a játékon. Természetesen készülünk az új játékosokra is, hiszen a sérülések miatt nagyban megváltozott a Győr kerete. Számítunk a szurkolóinkra, szükség lesz a fergeteges buzdításra!"

Korábban - Az egyeduralkodó Győri Audi ETO KC hazai bajnoki mérkőzésen legutóbb több mint tíz éve, egészen pontosan 2004. szeptember 26-án kapott ki, akkor a Dunaújváros győzött a Magvassy Sportcsarnokban. Az azóta tartó parádés sorozat 2004. október 3-án kezdődött, éppen a ferencvárosiak elleni 32-28-as diadallal.

A 2004-es keretből négyen - Görbicz Anita, Orbán Adrienn, Bódi Bernadett és Herr Orsolya - jelenleg is csapattagok, bár Görbicz kivételével mindannyian megjártak azóta más klubokat is.

Most viszont komolyan gyengült - bár így is erős - a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes ETO. A sztárirányító Görbicz Anita és a világklasszis kapus, a szezon végén távozó norvég Katrine Lunde anyai örömök elé néz, Orbán, valamint a védekezésben és támadásban is erős brazil Eduarda Amorim, és a Lunde pótlására érkezett horvát kapus, Jelena Grubisic pedig olyan súlyos sérüléssel bajlódik, hogy ebben az idényben már nem léphet pályára.

A tabella élén a Győr áll százszázalékos teljesítménnyel, míg az FTC - még a rossz emlékű szeptemberben, 13-án - hazai pályán 28-28-as döntetlent ért el a Siófok ellen. Egy hete a zöld-fehérek ugyancsak 28 gólt kaptak a Balaton-partiaktól, de akkor 38-at lőttek.