2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia 1°C | 5°C Még több cikk.

Sima győzelemmel a négy között: Szekszárd-Audi ETO 20-38

Tizennyolc góllal nyert a Szekszárd otthonában, és bejutott a legjobb négy közé a Magyar Kupában az Audi ETO. A csapatban három fiatal tehetség is bemutatkozott.
UKSE SZEKSZÁRD - GYŐRI AUDI ETO KC 20-38 (6-19)
Női kézilabda Magyar Kupa, negyeddöntő

Szekszárd: Kurucz – Szekerczés L., Weigel 3, Vasas 2, Gulya, Jenőfi 1, Horváth P. 1.
Cs.: MÉSZÁROS (kapus), HEGYI 6, Jankovics, Kovács N., Kopecz 1, Fauszt 4/1, Szabó E. 2.
Edző: Kovács Jenő.

Audi ETO: Lunde Haraldsen – Mraviková, GROS 5, Spiridon 2, Amorim 2, Bradeanu 1, Vérten 5.
Cs.: Burghardt R. (kapus), Görbicz 7/5, Szölösi 3, CSÓKA 6, MAYER 4, Horváth D. 1, K-Pelczéder 2.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Kizárva: Gros (57. p)

Konkoly Csaba: – Örülök a biztos győzelemnek, s annak, hogy fiataljaink is hozzá tudtak ehhez tenni. Köszönjük a hazai csapatnak, hogy a BL-labdával játszhattunk.

Burghardt Rozália, K. Pelczéder Orsolya, Szölösi Patrícia, Horváth Dóra, Mayer Szabina, Csóka Imola. Ez nem az Audi ETO valamelyik korosztályos csapata, hanem a Szekszárdon győztes felnőtt együttes egyik pályán lévő összeállítása volt a mai meccsen. A nagyarányú győzelem nem volt kérdéses, így Konkoly Csaba a legfiatalabb tehetségeknek is lehetőséget adott.  jobbszélső Csóka Imola a mezőny egyik legeredményesebb játékosa volt.

60. perc: Szekerczést állítják ki. K. Pelczéder lövi az utolsó győri Vasas az utolsó szekszárdi gólt. 20-38.

59. perc: Fauszt lövi be a hetest. 18-37. Fauszt Éva akcióból is betalál. 19-37.

57. perc: Gros szedi össze harmadik kétpercesét. Piros lap.

56. perc: Mayer lép ki a falból, és szerez labdát, ő zárja góllal a szólót. 16-37. Hegyi megint húszra csökkenti a hazai hátrányt. 17-37.

54. perc: Fauszt, Szölösi, majd Szabó Edina folytatja a gólgyártást. 15-36.

53. perc: Csóka találatára Szabó válaszol. 14-34. Horváth Dóra is megszerzi első ETO-gólját. 14-35.

50. perc: Hegyi hozza fel húsz gólos különbségre a Szekszárdot. 13-33.

49. perc: Weigel majd Szölösi talál a kapuba. Csóka Imola folytatja a sort. 12-33.

48. perc: Horváth passzából Mayer pattint a hálóba. 11-31.

47. perc:Horváth Dóra is a pályán, élete első tétmeccsén az Audi ETO felnőtt csapatában.

46. perc: Szölösi is megszerzi mai első gólját. 11-30.

45. perc: Csóka negyedik, K. Pelczéder első gólját lövi ma. 11-29.

42. perc: Kopecz balátlövőből talál egy szerencsés gólt. 11-27.

40. perc: Mayer labdaszerzése után a befejezés is jó. 10-26. Amorimot sem tudják megállítani. 10-27.

39. perc: Gros lövi át könnyedén a sáncot. 10-25.

38. perc: Hegyi megy ki két percre. Görbicz értékesíti a hetest. 10-24.

37. perc: Weigel Zitáé a tizedik hazai gól. 10-23.

36. perc: Görbicz kicentizi a hetest. A bal "pipába". 9-23.

35. perc: Hegyit okozza a legtöbb gondot az ETO védelmének. 9-22.

35. perc: Görbicz balátlövőből akaszt hatalmas bombát a jobb felsőbe. 8-22.

34. perc: Görbicz hetesből lövi a huszadik győri gólt. 8-20. Görbicz lop labdát, az indításból Csóka eredményes. 8-21.

33. perc: Hegyi Zsuzsanna a hazaiak legeredményesebb játékosa, ezúttal is betalál. 8-19.

32. perc: Weigel lő gólt, Grost kiállítják. 7-19.

31. perc: Burghardt, Csóka, Gros, Mayer, Görbicz, Amorim, Szölösi összeállításban kezdjük a második félidőt. A kapus Burghardt Rozáliának is ez az első tétmeccse az ETO-ban.

A félidőben: 6-19

30. perc: Lunde indításából Csóka második gólját szerzi. 6-18. Mayer is eredményes. 6-19. Vége a félidőnek.

28. perc: Görbicz teszi fel lövésre a labdát Grosnak. Hibátlan akció. 6-17.

26. perc: Gros indításából megvan Csóka Imola első gólja az ETO felnőtt csapatában. 6-16.

25. perc: Fauszt Mayer mellett lövi el a labdát, egyenesen a jobb alsóba. 6-15.

24. perc: Jobbszélsőben, élete első tétmeccsén az ETO-ban Csóka Imola is a pályán.

23. perc: Amoim gyönyörű pattintott passzt ad Spiridonnak a falba. Gól. 5-15.

22. perc: Gros lövi ki a bal alsó sarkot. 5-14.

21. perc: Szölösi szerez labdát, Vértenhez passzol. Orsi ezt a ziccert sem hibázza el. 5-13.

20. perc: Most a blokk jó, újra Vérten indulhat. 4-12. Most a változatosság kedvéért mi passzoljuk el a labdát. Hegyi köszöni meg egy góllal. 5-12.

19. perc: Eladják a labdát a hazaiak, ebből indulunk. Vérten a befejező. 4-11.

17. perc: Hegyi Amorim és Bradeanu között fordult a kapu felé. Nincs szabálytalanság, van gól. 4-10.

16. perc: Gros indult meg, előtte senki sem védekezett, így lazán a kapuba lőhetett. 3-10.

14. perc: Vasas ejti be a labdát Hegyinek beállóba. Gól. 3-8. Vérten gyorsan válaszol. 3-9.

13. perc: Szép gól balszélsőből. Horváth Petra ejti át Lundét. 2-8.

12. perc: Görbicz csapott be egyetlen csellel három védekezőt. Nyílt a fal, ziccer, gól. 1-8. A meccs első kiállított játékosa Ana Gros. Weigel hetesét Lunde védi!

9. perc: A második hetesgól is Görbiczé. 1-7.

7. perc: Görbicz belövi a meccs első hetesét. 1-6.

6. perc: Spiridon ezúttal Bradeanu elé passzol pontosan. Mika könnyű gólt lőhet. 1-4. Újabb pontos indítás Lundétól. Spiridon ejti át a kapust. 1-5.

4. perc: Vérten rontott ziccert lerohanás után. Ilyen is ritkán fordul elő.

3. perc: Gyors támadás végén Spiridon ad gólpasszt a lendületből érkező Amorimnak. 1-3.

2. perc: Vasas egyenlít. 1-1. Ez az állapot másodpercekig tart. Vérten ezúttal a balátlövő helyéről talál a kapuba. 1-2.

1. perc: A hazai csapat kezdia meccset. Nálunk védekezésben Lunde, Mravikova, Gros, Spiridon, Amorim, Bradeanu és Vérten a pályán. Gros találatával vezet az ETO. 0-1.

17.50: A szekszárdi sportcsarnokban telt ház lesz. Ez 650-700 nézőt jelent. A győri drukkerek külön busszel érkeztek, több, mint harmincan. A jó hangulatról elsősorban ők gondoskodnak.

17.30: A hazai csapat után nem sokkal a győri lányok is kijöttek a pályára melegíteni. A keretben helyet kaptak olyan tehetségek is, akik eddig még nem játszhattak tétmeccsen a felnőtt együttesben. Az átlövő Horváth Dóra, a szélső Csóka Imola, és a kapus Burghardt Rozália is készülhet a mérkőzésre. A sérültek mellett hiányzik Schatzl Nadine, Planéta Szimonetta, Pásztor Bettina, és Kurucz Ivett. Ők az utánótlás válogatottak összetartásán vesznek részt.

Vezetőedző: Konkoly Csaba

A címvédő zöld-fehérek számára nem okozhat gondot a biztos továbbjutás kiharcolása, noha kisebb-nagyobb problémák nehezítik a vasárnapi, Leipzig elleni Bajnokok Ligája-találkozóra is készülő győriek helyzetét.

„Kovacsics Anikó bokasérülés, Pálinger Katalin bordazúzódás, Hornyák Ágnes pedig lábujjtörés miatt nem valószínű, hogy játszhat majd Szekszárdon. Mindezek ellenére is kötelező a négyes döntőbe jutásunk" – mondta Konkoly Csaba vezetőedző.

Dr. Balogh Péter csapatorvos a sérültek állapotáról elmondta: Pálinger lengőbordája porcos részén sérült meg, szerencsére nincs belső szervi sérülése, viszont nagy fájdalmat érez. Hornyák bal lábán a nagyujj végpercének a bázisán elmozdulás nélküli törés-repedés látható. A sérülés gyógyulási ideje alapesetben négy hét, de ha a fájdalmak csökkennek, akár korábban is bevethető lesz a játékos. Kovacsicsnak „csak" pihentetnie kell sérült bokáját.

• 10. maraton 2011. február 10. 17:57
    „Le a kalappal Csóka Imola előtt, első felnőtt meccsén 6 gól, csak így tovább!!”
  • 9. IV.Béla 2011. február 10. 10:24
    „De hogy jön ide Tóth, meg Szucsánszki? :)”
  • 8. borisz1968 2011. február 10. 10:05
    „Igen Pelczéder Orsi játszott a Hunnia elleni meccsen akkor játszott először itthon volt az a NB/I meccs és igen pacsibácsi jól tudja 2 gólt dobott! Jó lenne ha többször játszhatna ......”
  • 7. borisz1968 2011. február 10. 10:02
    „Én is gratulálok a fiataljainkhoz , én biztosan tudom , hogy most ők nagyon boldogok főleg hogy szerephez jutottak és hogy eredményesek voltak. A sok munka mindig meghozza gyümölcsét !:-)
    Csimo , Orsi és a többieknek gratula.......”
  • 6. pacsibácsi 2011. február 10. 09:51
    „Artie75! Te tudod rosszul, K-Pelczéder nem újonc. 2010 januárjában a Hunnia ellen már játszott az NB I-ben, s két gólt is dobott. Szóval nem egyből fikázni kéne, hanem utánanézni dolgoknak. Persze akkor nem lehetne lehülyézni senkit. Ezt hívják öngólnak!”
  • 5. kleopatra 2011. február 10. 09:48
    „az ETO sokkal jobb csapat a magyar mezőny bármelyik csapátánál. Ez jó, de az ilyen meccsek már sajnos egyoldaluak és unalmasak( ez nem az ETO hibája)”
  • 4. artie75 2011. február 10. 09:00
    „Amennyire jó, hogy négy (igen, négy, nem három, drága újságíró barátaim) újonccal is simán feltörli a padlót egy NB1-es csapattal az ETO, annyira nem jó, hogy ennyire kiemelkedik a csapat a mezőnyből. Ezek a meccsek már edzésnek is alkalmatlanok.:S

Ez persze a "kicsik" érdemeit cseppet sem kisebbíti.

Szucsánszkival, Tóthtal kapcsolatban egyetértünk. Főleg Szucsánszki nagy rejtély nekem, hogy miért ekkora sztár. Egy célja van, hogy ő gólt dobjon, ha meg nem jön össze, akkor kitolja a labdát valakinek amolyan "nebazmeg, csinálj vele valamit"-módon. Semmi előkészítés. És még önértékelési zavara is van.

Szomorú, hogy ide jutottunk.”
  • 3. Uomo 2011. február 09. 22:47
    „Csimónak élete első felnőtt meccse, és dob 6 gólt. Ez mindegy hogy milyen ellenféllel szemben de megsüvegelendő. Orsi is nagyot játszott, ne feledjük, ketten együtt nincsenek 35 évesek.. A bajnokságban is főleg a hasonló meccseken sokkal de sokkal többet kéne a fiatalokat játszatni ..”
  • 2. T_McVay_01 2011. február 09. 21:36
    „#1

Egyetértek maximálisan.
    Véleményem szerint ugyan ez a helyzet Szucsánszkival is.
    El vannak ájulva hogy mennyi gólt dob, miközben a szélsők
    és a beálló csak minden szökő évben kap labdát tőle.
    Fényévekre van Ő még pl. Görbicz Anitától.”
  • 1. kisokoska 2011. február 09. 19:13
    „Tóth Timea egy ilyen mérkőzésen biztos dobott volna 30 gólt. Nem véletlenül vezeti a góllövő listát, és milyen nagyra vannak vele. Egy komoly csapat ellen meg nem tud gólt dobni. Teljesen komolytalan legjobb góllövőről beszélni.”

ETO FC: Ahjupera Újpesten

Az ETO FC és az Újpest megegyezett abban, hogy a győriek észt játékosa, Jarmo Ahjupera 2011. június… Tovább olvasom