2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Sima győzelem, parázs hangulat

GySEV-Orsi–Bajai-Bácska 97–58 (32–13, 26–16, 9–18, 30–11) Sopron, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 400 néző. V.: Kovács, Tóth.
Seres Éva 15 találatig jutott ezen a mérkőzésen.
GySEV: Török 8, SZPKE 14/6, DÉNES 15, SERES 15, Zakaluzsnaja 6. Cs.: ALESSANDRA 26, Tordasi, Lichnerova 11, Ürmös 2. Edző: Dirk Bevilaqua.
Baja: Szabó 2, Göbölös 5, FARKAS 15, BERECZKI 14, Milovic 13. Cs.: Kiss 3/3, Vágvölgyi 2, Németh 4. Edző: Gálos László.
A légiósok közül ezúttal Bogojevic maradt ki a GySEV-nél, és a múlt heti nagykanizsai összecsapáshoz hasonlóan ismét pihent Balogh Judit. A vasutasok így is könnyedén, ziccerrel szereztek 10–0-ás előnyt bő két perc alatt Dénes és Seres kosarai révén. A negyed hátralévő részében szokatlan szerkezetben, egyszerre három magas emberrel a pályán – Seres, Lichnerova és Alessandra – kosarazott a GySEV.

Időnként bele is került a csapat játékába egy-egy grundkosárlabdás momentum, ám Alessandra vezérletével közel 20 pontos vezetéssel zárta az első negyedet a Sopron. A második negyed elején Zakaluzsnaja megkapta harmadik személyi hibáját, majd a bajaiak addigi legjobbja, a középtávolról jó dobóteljesítményt nyújtó Bereczki úgy könyökölte arcon Dénest, hogy a soproni bedobónak eleredt az orra vére. Ezt követően felbátorodtak a bajaiak, akik néhány, más sportágból kölcsönzött elemmel – karfelszedés, mögékerülés – próbálták megállítani a hazaiakat. A talán keményebb, ám mindenképpen nyíltabb kosárlabdázáshoz szokott soproniakat meg is lepte ez a harcmodor, így ez a negyed relatíve kiegyenlítettebb volt az elsőnél.

Az amúgy izgalommentes mérkőzés második félidejének elején nagyot zuhant az Alessandra ellen fél percen belül két támadóhibát ítélő játékvezetők népszerűségi indexe. Ettől eltekintve ez a játékrész kísértetiesen emlékeztetett a hétközi, Bourges elleni kupameccs harmadik negyedére, erőlködtek, kapkodtak a soproniak, semmi nem sikerült nekik és ziccerek sokaságát hagyták kihasználatlanul.
A bajaiak vérszemet kaptak, fölzárkóztak 20 pont környékére. Ekkor Török Zoltán, a hazaiak ügyvezetője, a reklamálási műfajban idehaza etalonnak számító pécsi tréner Rátgéber Lászlóval legalábbis egyenértékű, roppant teátrális kirohanást rendezett a bírák ellen, akik előbb a negyedben már nem az első ziccerét elrontó Alessandrának, majd az őrjöngő ügyvezetőnek adtak technikait. A jelenet természetesen olaj volt a tűzre, felforrósodott és a játékvezetők ellen fordult a közönség hangulata. A játék képén mindez már túl sokat nem v áltoztatott, ezt a negyedet simán nyerte a Baja.

Aztán ahogy szerdán, most is összeszedte magát a negyedik negyedre a soproni együttes, jöttek a szebbnél szebb akciók hazai részről. A korábban inkább az előkészítésben jeleskedő Szőke is beemelt két triplát, sőt, a végén még a fiatal Ürmös is betalált.

Dirk Bevilaqua: – Próbáltunk pár új dolgot gyakorolni és összességében biztosan hoztuk a kötelező győzelmet.
Gálos László:
– Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, a mai mérkőzés jól szolgálta az alsóházi rangadókra való felkészülésünket. Sajnos ellenfelünk ügyvezetőjének kirohanása után jelentősen és érthetetlen módon megváltozott a játékvezetői felfogás, amit nagyon sajnálok.