Sima győzelem a kupában - Nyíregyháza-ETO SZESE 19-40

Magazbiztosan győzött az ETO-SZESE férfi kézilabda csapat a Magyar Kupában.

Nyíregyháza-ETO SZESE 19-40 (10-20)
Magyar Kupa, 4. forduló, Nyíregyháza, 100 néző. V.: Janáky, Serfőző.

ETO-SZESE: Lorger – Gebhardt 7/1, Németh G. 1, Mota 4/2, Rosta 3, Hernandez 1. Cs.: Somogyi (kapus), Szabó A. 4, Gubó 2, Terenyi 7, Rivnyák, Halász 6, Gál 3, Simon 1, Tóth E. 1. Vezetőedző: Magi Serra.

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3. Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Magi Serra: - Sikerült kijavítanunk a korábbi mérkőzéseken elkövetett hibákat, az első pillanattól kezdve éreztettük, hogy mi vagyunk az esélyesek, és ezt a keménységet végig tartani tudtuk. Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, hatvan percig harcoltunk, mindenki jól játszott és hozzátette a magáét a sikerhez.

Állva hagyta ellenfelét az ETO-SZESE a mérkőzés elején, három perc után már 4-0-ra vezetett a győri együttes, egyből jött is a hazaiak időkérése. Ezt követően sem változott a játék képe, a 18. percben már 14-2-es vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A félidő utolsó szakaszában valamelyest magához tért a Nyíregyháza, így is tízgólos előnnyel vonulhattak a csapatok szünetre (10-20).

A második játékrész első negyedórája kiegyenlítettebb volt a gólok terén, de a 49. percben így is kétszer annyi találatot jegyezett az ETO, mint másodosztályú ellenfele (15-30). A hajrában mindkét oldalon potyogtak a gólok, még kettős emberhátrányban is betalált a Győr. Az utolsó öt perc is az ETO-SZESE-é volt, egy 4-0-ás rohammal tovább nőtt a különbség.

Előzetes - Az ETO-SZESE csapata kedden 18 órakor Nyíregyházán lép pályára a Magyar Kupa negyedik fordulójában.

A másodosztályú ellenfél három csapat búcsúztatásával jutott el a negyedik körig, míg a győri zöld-fehérek a harmadik fordulóban kapcsolódtak be a sorozatba, és az NB I/B-s Alba Regiát ejtették ki az előző fordulóban. A cél most sem lehet más, mint a továbbjutás.

„Csak a győzelem elfogadható Nyíregyházán, azzal együtt, hogy nem lesz ez egy könnyű mérkőzés, hiszen ellenfelünk előkelő pozícióban áll a tabellán. Mindent megteszünk a továbbjutásért, szeretnénk a Szeged ellen a második félidőben mutatott játékot átmenteni a keddi kupamérkőzésre" – mondta Magi Serra vezetőedző, aki minden játékosára számíthat.

Online közvetítés itt >>

Női kézilabda-vb: Magyarország-Ausztrália 39-15

Az ausztrálok csak a meccs 12. percéig tudtak lépést tartani a magyarokkal. Tovább olvasom