Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 10. 22. szerda - Előd

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sport - labdarúgás, kézilabda, kosárlabda > Sikerült az első győzelem

Sikerült az első győzelem

Az OTP Bank liga 3. fordulójában 2-1-re győzött hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Kaposvár ellen. Az első félidő végén még a vendégek vezettek.

kisalfold.hu - 2012.08.10. 08:11
Megosztás: Facebook Twitter E-mail

A gyalázkodó, személyiségi jogok folyamatos megsértése miatt a cikknél bezártuk a kommentelési lehetőséget. Azok, akik folyamatosan megsértik a hozzászólási alapelveinket, töröltük, és a jövőben is töröljük rendszerünkből, mert nem kívánjuk, hogy olyan kommentelők legyenek a kisalfold.hu közösségének tagjai, akik alapvető szabályokat sem tartanak be.

Győri ETO FC – Kaposvár 2:1 (0:1)

Győr, 2000 néző. Vezette: Pánczél K. (Albert I., Kis Z.)

ETO: Stevanovic – Svec, Lipták, Kamber, Dinjar – Pátkai, Trajkovic, Kronavater – Koltai (Dina, 52.), Ahjupera (Strestik, a félidőben), Andric (Varga R. 39.). Vezetőedző: Pintér Attila.

Kaposvár: Hajdúch – Pavlovic, Zámbó, Bank, Pedro – Okuka, Kovács O., Safaric, Balázs B. (Haruna 80.) - Vrucina (Waltner 56.) Oláh. Vezetőedző: Prukner László.

Gólszerző: Varga R. (82.), Dina (86.), illetve Oláh (44.)

Sárga lap: Svec (10.), Lipták (79.)

Pintér Attila: Játszottunk ennél jobban is, csak nem szereztünk pontot, illetve pontokat. Ezt a mérkőzést az akaratunkkal nyerték meg. Egy épülő csapat életében rendezni kell a sorokat. Azokat kell játszatni kezdőként, akik mindent megtesznek a győzelemért.

Prukner László: Kulturáltan jól játszottunk ezt a mérkőzést, mi veszítettük fel nem a Győr nyerte meg. A hazaiak külső segítséget is kaptak.

Nem kezdte jól a mérkőzést az ETO, az első huszonöt percben egy komolyabb helyzetet sem tudtunk feljegyezni, míg a kaposváriak Kovács Olivér révén a kapufát is eltalálták. A győriek körülményesen szövögették a támadásokat és a vendégek játszottak aktívabban.

A győri közönség bízott benne, hogy feljavul a hazaiak játéka, de továbbra is a kaposváriak akarata érvényesült és a találkozó 44. percében Oláh hatalmas góljával a vezetést is sikerült megszerezniük.

A szünetben Ahjupera helyére Strestík érkezett, valamint a találkozó 52. percében Koltait Dina váltotta, így viszonylag korán kihasználta az összes cserélési lehetőségét Pintér Attila. A cserék ellenére a győriek továbbra sem remekeltek, ám a mérkőzés 63. percében büntetőhöz jutottak. Debrecenben Trajkovic, Győrött a Haladás ellen Dudás, ezúttal Kronaveter hagyta ki a tizenegyest, így három háromból egyet sem sikerült gólra váltaniuk a zöld-fehéreknek.

Az elhalasztott lehetőség után is a kaposváriak voltak szervezettebbek, a győriek továbbra is rengeteg hibával játszottak. A gyenge játék ellenére a találkozó 82. percében Kamber bedobása után a csereként beálló Varga Roland egyenlített, majd négy perccel később a szintén csereként pályára lépő Dina fejesével már a zöld-fehéreknél volt az előny, amelyet a mérkőzés végéig már sikerült megtartaniuk.

A Kaposvár elleni győzelemnek köszönhetően három forduló elteltével négy pontja van az ETO együttesének.

Online tudósítás

Vége a mérkőzésnek! Jó hajrájának köszönhetően 2-1-re győzött a Győri ETO FC együttese a Kaposvár ellen.

90.p. Két perc hosszabbítást jelzett a játékvezető!

86.p. Vezet az ETO! Kronaveter jobb oldali szögletét követően Dina fejelt 8 méterről a kapu jobb oldalába. (2-1)

82.p. Egyenlített az ETO! Kamber jobb oldali beadását Dina csúsztatta meg, a labda Varga elé került, aki közelről lőtt a vendégek kapujába. (1-1)

80.p. Balázs helyére Haruna érkezett a vendégeknél.

79.p. Lipták kapott sárga lapot.

73.p. Okuka lőtt 18 méterről kevéssel a bal oldali kapufa mellé.

71.p. Svec lőtt kiszorított helyzetben, de Hajdúch könnyedén fogta a labdát.

68.p. Főként a vendégek térfelén zajlik a játék, akik a gyors ellentámadásokban bíznak.

63.p. Dina lövésébe Okuka kézzel ért bele a tizenhatoson belül, így a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Kronaveter állt, aki jobb lábbal a jobb oldali kapufa mellé lőtt. A győriek eddig mindhárom bajnoki mérkőzésén büntetőhöz jutottak, de egyiket sem sikerült gólra váltaniuk.

63.p. Kronaveter jobb lábas lövését magabiztosan fogta Hajdúch.

61.p. Safaric 26 méterről elvégzett szabadrúgása a kapu bal oldala felé tartott, de Stevanovic ismét bravúrral védett.

60.p. Zámbó távoli nagy erejű lövését Stevanovic hárította.

56.p. Cserél Prukner László is, Vrucina helyére Waltner érkezett.

52.p. Már a találkozó 52. percében kihasználja az összes cserélési lehetőségét Pintér Attila, a győriek vezetőedzője. Koltait Dina váltotta.

50.p. Vrucina ápolása miatt percekig állt a játék.

50.p. Strestik lövésát Kovács Olivér blokkolta fejjel.

47.p. Balázs 22 méteres középre tartó lövését Stevanovic hárította.

46.p. Elkezdődött a második játékrész.

A szünetben második cserélési lehetőségét is kihasználta Pintér Attila. Ahjupera helyére Strestik érkezett.

Vége az első játékrésznek!

44.p. Vezet a Kaposvár! Oláh cselezett a jobb oldalon, majd 14 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. (0-1)

39.p. Cserére szánta el magát Pintér Attila, a győriek vezetőedzője. Andrics helyére Varga Roland érkezett.

35.p. Kronaveter 16 méterről leadott lövése a kapu jobb alsó sarka felé tartott, de Hajdúch hárítani tudott.

31.p. Pavlovic és Balázs összjátékát követően előbbi beadását Stevanovic vetődve hárította.

27.p. Pátkai fejelhetett tisztán a kaputól 10 méterre, de próbálkozása jócskán mellé ment.

25.p. Továbbra is körülményesen játszik az ETO, eddig egy komolyabb helyzetet sem sikerült kidolgozniuk.

20.p. Dinjar 10 méteres lövését Okuka blokkolta, továbbra sem láthattak gólt a nézők.

18.p. Oláh futott el a bal oldalon Svec mellett, majd a hosszú oldalon érkező Kovács Olivérhez ívelt, aki 5 méterről lőtt kapufát. Óriási helyzet maradt ki.

15.p. Továbbra is a mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, valamelyest a vendégek játszanak aktívabban.

10.p. Svec kapott sárga lapot, Safranic felrúgásáért. A megítélt szabadrúgást a sértett végezte el, ám próbálkozását Stevanovic magabiztosan fogta.

7.p. Az elmúlt percekben főként mezőnyjátékot láthattak a nézők, egyik együttes sem veszélyeztette az ellenfél kapuját.

2.p. Szöglethez jutottak a vendégek, de a beívelésre nem érkezett senki.

1.p. Elkezdődött a mérkőzés.

Győri ETO FC – Kaposvár 0:0

Győr, ETO Park. Vezeti: Pánczél K. (Albert I., Kis Z.)

ETO: Stevanovic – Svec, Lipták, Kamber, Dinjar – Pátkai, Trajkovic, Kronavater – Koltai, Ahjupera, Andric. Vezetőedző: Pintér Attila.

Kaposvár: Hajdúch – Pavlovic, Zámbó, Bank, Pedro – Okuka, Kovács O., Safaric, Balázs B. - Vrucina, Oláh. Vezetőedző: Prukner László.

Győri ETO-Kaposvár
Győr, ETO Park, 17 óra

A várható kezdőcsapat:

Győri ETO FC:

Sztevanovic - Svec, Lipták, Lang, Dinjar - Kronaveter, Kamber, Trajkovic - Koltai, Strestík, Andric. Vezetőedző: Pintér Attila.

Kaposvár:

Hajdúch - Okuka, Bank, Zámbó, Pavlovic - Pedro - Horváth T., Safaric, Balázs B. - Oláh L., Vrucina. Vezetőedző: Prukner László.

A Győri ETO FC és a Kaposvári Rákóczi FC játssza ma az OTP Bank Liga harmadik fordulójának nyitómérkőzését. A vasi zöld-fehérek, a Haladás után egy újabb hasonló színű alakulat látogat Győrbe.

Pintér Attila, a hazaiak vezetőedzője az ETO részére csak a győzelmet tartja elfogadhatónak. A csapatból eltiltás miatt nem hiányzik senki sem, ugyanakkor Djordjevic, Sztanisic és Völgyi sérülése nem javult annyira, hogy bármelyikük is ott legyen a kezdőcsapatban.

Könnyebbséget jelenthet viszont a vezetőedző számára, hogy Rati Aleksidze és Mihai Dina már bevethető állapotban van.

Céljainak eléréséhez a Győri ETO-nak ma mindenképpen győznie kell, hiszen a zöld-fehérek erősen beragadtak a bajnoki rajtnál. Az esetleges újabb pontvesztések nagyon megnehezítenék az ETO dolgát a bajnoki címért tartó versenyfutásban. Ezt tükrözi a győri vezetőedző, Pintér Attila nyilatkozata is:  „Nem lehet más a célunk, csak a három pont itthon tartása, ezért minden gólszerzési lehetőséget jól kell kihasználnunk, sokkal jobban, mint idáig. Minden pályára lépő játékosnak száz százalékban kell teljesítenie."