2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 20°C Még több cikk.

Sikerült a triplázás: kupagyőztes a Győri Audi-ETO - fotók

A Magyar Kupa döntőjében a győriek magabiztosan 36-28-ra győztek a Ferencváros ellen, így sikerült triplázniuk a szezonban.

Edzői nyilatkozatok

"Óriási ez az eredmény, amit idén a csapat produkált, azt hiszem, erre nagyon kevesen képesek. Az egész szezon fantasztikus volt, végig egyenletes teljesítményt tudtunk nyújtani, nagyobb hullámok nélkül. Azt hiszem, ennél több boldogságnak nincs is hely bennem" – nyilatkozta a szezonról Ambros Martín, a Győr vezetőedzője.

"Gratulálok a Győrnek, megérdemelte a győzelmet, de úgy érzem, ebben a meccsben több volt" – értékelte a mérkőzést Elek Gábor, az FTC vezetőedzője.

Tudósítás

Remek játékának köszönhetően sima nyolcgólos győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Ferencváros ellen a veszéprémi arénában, így sorozatban kilencedik alkalommal hódította el a kupát.

A díjátadó ünnepség után a szurkolók elköszöntek a könnyeivel küszködő Lekictől és Radicevictől.

Kupagyőztes a Győri Audi ETO KC! - Fotók: H.Baranyai Edina

Győri Audi-ETO – FTC Rail-Cargo Hungaria 36:28 (17:11)

Görbicz Anita: - Nagyon boldogok vagyunk, hogy mind a három kiírást sikerült megnyernünk. Szenzációs éven vagyunk túl. Nem lesz könnyű, de jövőre szeretnénk megismételni.

Kovacsics Anikó: - Az első félidőben sikerült megalapoznunk a győzelmet, a második játékrészben már szerettük volna kiszolgálni a közönséget és méltóképpen búcsúzni a távozóktól. Elértük a célunkat, mindhárom kupában első helyen végeztünk.

Női kézilabda MK-döntő: Audi ETO - Ferencváros

Rédei-Soós góljával kezdődött a mérkőzés, majd a fővárosiak percei következtek. Öt perc elteltével 5-3-ra sikerült ellépnie Elek Gábor együttesének, de innentől kezdve megállíthatatlannak bizonyultak Görbiczék. A győriek ezúttal is remekül megszervezték a védekezésüket, a Ferencváros tizenkét percen keresztül képtelen volt a kapuba találni, míg a győriek szép és látványos gólokkal szórakoztatták a Győrből elutazó szép számú közönséget. Az első félidő végén, végül 17:11-es Audi-ETO vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően egyik együttes sem foglalkozott nagyon a védekezéssel, szinte az összes támadás végén gól született. A nagy rohanást Ambros Martin csapata bírta jobban és a második félidő 15. percében 28:18-as vezetésnél már a tízgólos különbséget kiabálhatta a győri közönség.

A mérkőzés utolsó szakaszában csak a különbség volt kérdéses, így pályára léphettek a korábban kevesebb lehetőséget kapó játékosok is. A győriek továbbra is látványos gólokat szereztek, egyszer kétszeri kínai figura végén lőtt a kapuba Lekic.

A magabiztos győzelemnek köszönhetően az idei évben a bajnokságban, a Bajnokok Ligájában és a Magyar Kupában is első helyen végeztek.

Vége a találkozónak!

(II.) 29.p. Vérten volt eredményes szélről. 36-28

(II.) 28.p. A végén is potyognak a gólok. Szucsánszki és Kovacsics növelte góljai számát. 36-27

(II.) 27.p. Radicevic robogott végig a pályán, majd estében lőtt a kapuba. Egy perccel később gyönyörű mozdulattal emelet kapura, de Abramovich hártított. 35-26

(II.) 26.p. Zácsik igyekszik tartani a lépést a győri csapattal, ezúttal is eredményes tudott lenni. 34-26

(II.) 25.p. Góóóóól! Gyönyörű támadás végén kétszeri kínai figurából Lekic lőtt látványos gólt. 34-25

(II.) 24.p. Kovacsics szerezte meg hatdok találatát hétméteresből, egy perccel később Zácsik lőtt Herr kapujába. 33-25

(II.) 23.p. Gyors ellentámadás végén Kovacsics estében lőtt a kapuba, majd Szucsánszki szépített. 32-24

(II.) 21.p. Zácsik ezúttal a kapu jobb alsó sarkába lőtt, de a pár perce pályára lépő Korsós szerezte meg első gólját. 31-23

(II.) 19.p. Szucsánszki szerezte meg második találatát, majd Such is eredményes tudott lenni szélről. 30-22

(II.) 18.p. Zácsik lőtt nagy gólt átlövésből. 30-20

(II.) 17.p. Vérten hétméteresből volt eredményes, majd Görbicz passza után Radicevic kínai figurából lőtt a kapuba. 30-19

(II.) 16.p. Továbbra is potyognak a gólok, Vérten kihagyott hétméteres után vette be Herr kapuját, majd gyors ellentámadások végén Szepesi használta ki a ziccereket. 29-18

(II.) 13.p. Először Deáki, majd Orbán is a kapuba talált. 25-17

(II.) 11.p. Görbicz passza után Szepesi gól szélről. 24-16

(II.) 8.p. Potyognak a gólok. Szarka és Orbán is a kapuba talált szélről, majd Szekerczés szerezte meg negyedik találatát. 22-16

(II.) 6.p. Görbicz harcolt ki hétméterest, amelyet értékesített is. A következő támadásban Szekerczés ismét gólt szerzett, de egy gyors ellentámadás végén Orbán találatával ismét héttel vezet az ETO. 21-14

(II.) 4.p. Váratlan lövéssel Szekerczés vette be Lunde Haraldsen kapuját, majd Löke volt eredményes beállós pozícióból. 19-13

(II.) 3.p. Vérten szépített hétméteresből. 18-12

(II.). 2.p. Görbicz egyéni akció végén volt eredményes. 18-11

Vége az első játékrésznek!

28.p. Szekerczés harcolt ki hétméterest, amelyet Vérten értékesített. 17-11

27.p. Először Zácsik, majd Amorim talált a kapuba átlövésből. 17-10

26.p. Ismétlődtek az utóbbi percek eseményei, Kovacsics büntetőből szerezte meg negyedik találatát.

24.p. Kovacsicsi harmadik büntetőjét sem hibázta el, így 15-9-re vezetnek a győriek.

24.p. Szekerczés szépített emberhátrányban. 14-9

22.p. Kovacsics a kapu jobb felső sarkába bombázta a labdát hétméteresből. 14-8

20.p. Lerohanás végén Szakra szélről csökkentette a Fradi hátrányát, de a pár perce pályára lépő Orbán szélről volt eredményes. 13-8

19.p. Kovacsics sem hibázta el a hétméterest, majd Zácszik átlövésből vette be Lunde kapuját. 12-7

18.p. Vérten szépített hétméteresből. 11-6

16.p. Gyönyörű hátmögötti Görbicz passz után Lekic bombázott a kapuba. 11-5

15.p. Radicevic emelet gyönyörően szélről a kapuba. 10-5

14.p. Löke harcolt ki hétméterest, de Görbicz elhibázta a lehetőséget.

13.p. Rédei-Soós betörés után lőtt Abramovich kapujába. 9-5

11.p. Löke második találatával 8-5-re módosult az eredmény. Elek Gábor, az FTC vezetőedzője időt kért.

10.p. Szép támadás végén Radicevic gól szélről. 7-5

9.p. Robog az ETO, újabb gyors indítás végén ezúttal Radicevic volt eredményes. 6-5

9.p. Góóól! Lunde indítása után Löke egyenlített. 5-5

7.p. Görbicz gól hétméteresből. 4-5

6.p. Rédei-Soós szépített, de a következő támadás végén Deáki ismét a kapuba talált. 3-5

5.p. Szucsánszki góljával kettővel megy a Ferencváros. 2-4

4.p. Lunde védése után Vérten elé pattant a labda, aki nem hibázott szélről. 2-3

4.p. Deáki találatával vezettek a budapestiek, de rögtön válaszolt Görbicz. 2-2

3.p. Eladott labda után Dajka egyenlített lerohanásból. 1-1

1.p. Az első támadásából eredményes az ETO Rédei-Soós góljának köszönhetően. 1-0

Elkezdődött a csapatok bemutatása.

A női kézilabda Magyar Kupa döntőjében a Győri Audi-ETO együttese a Ferencváros ellen játszik a veszprémi arénában. A mérkőzésről élő közvetítést adunk 19 órától.

Elődöntő

Így látták a főszereplők

Róth Kálmán: Sajnos, egy fiatal csapatot mindig utolérik a hullámvölgyek, így volt ez velünk is. 9-5-nél nem gondoltam semmire, nem hiszek a csodákban. A mérkőzés végén a cseresornak adtam inkább lehetőséget, kicsit szerettem volna erőt tartalékolni a vasárnapi bronzmeccsre.

Hornyák Dóra: Hoztuk a kötelezőt, igaz, a mérkőzés elején figyelmetlenek voltunk. Szerencsére gyorsan megtaláltuk a ritmust.

Görbicz Anita: 9-5-os hátránynál Ambros rendbe tette a fejünket, s ezt követően felpörögtünk. A vasárnapi döntőben jobb játékot szeretnénk nyújtani, s megnyerni a Magyar Kupát.

Forrás: Handball.hu

Zöld-fehér döntőt rendeznek vasárnap Veszprémben: a Ferencváros a Kiskunhalas ellen 36-27-re győzött a második elődöntőben.

Vége az első elődöntőnek.

60.p. Bárány szerezte az MK-elődöntő utolsó gólját. 35-24.

60.p. Tóth Gabriella, a legeredményesebb veszprémi vette be újra Herr Orsi kapuját, mire Kovacsics Anikó válaszolt. 35-23.

59.p. Korsós Dorina hetesét védte Csiszár Ramóna.

58.p. Jogos hetest kapott a Veszprém, Tóth Gabriella bevágta a büntetőt. Az utolsó két percet emberhátrányban tölti az ETO. 34-22.

57.p. Tóth Eszter negyedik gólját lőtte, míg Rédei-Soós Viktória az első találatát szerezte. 34-21.

54.p. Korsós Dorina büntetőből szerzett gólt. 33-20.

53.p. Gulyás Vanda csökkenti a veszprémi hátrányt, de nem sokáig: Kovacsics Anikó kínaiból szerzett újabb győri gólt. 32-20.

52.p. Korsós Dorinát is kiállítják a bírók: ez az első győri kétperces büntetés.

51.p. Palotás Fanni kapott kétperces büntetést. Hornyák Dóra rögtön ki is használta az emberelőnyt. 31-19.

50.p. Beállóból eredményes Gulyás Vanda. Ez volt a hatodik veszprémi gól beállós posztról. 30-19.

49.p. Bárány lőtt hatalmas gólt átlövésből. A válasz nem késett sokáig: Orbán Adrienn is gólt szerzett. 30-18.

48.p. Majdnem három perc telt el gól nélkül: veszprémi találat törte meg ezeket a gólszegény perceket. Róth Kálmán időt kért. 29-17.

45.p. Lekic csikart ki egy hétméterest, Görbicz pedig bevágta. 28-16.

42.p. Két perces gólszünet után Radicevic varázsolt. 27-16.

40.p. Hiába működik most jól a Veszprém támadójátéka, a kapufa nincs velük. Öt percen belül körülbelül ez volt a 4-5. kapufájuk a "hazaiaknak".

39.p. A legeredményesebb veszprémi, Takács Gabriella negyedik gólját szerezte, majd Palotás is betalált. 26-16.

38. Egy percen belül három gól, de nőtt a győri előny. 26-14.

37.p. Csodagólt szerzett Lekic: háttal a kapunak, láb között (!) talált be a szerb. Erre a gólra érdemes lesz keresni a YouTube-on! 24-13.

36.p. Kettős kapufa után nincs újabb győri gól.

35.p. Radicevic és Görbicz két góljával tíz a különbség. 23-13.

35. p. Tóth Gabriella lőtt szépségdíjas Herr kapujába. 21-13.

33.p. Újabb győri gól. 21-12.

32.p. Két támadás után is kapufát lőtt a győri csapat, Palotás Fanni pedig kozmetikázta kicsit az eredményt a Veszprémnek. 20-12.

31.p. Az ETO szerzi az első gólt a második félidőben.

31.p. Útjára indult a labda a második félidőben.

Vége az első félidőnek. A Győrben készülő, csak a mérkőzésekre Veszprémbe utazó "kis ETO" a mérkőzés elején meghúzta az oroszlán bajszát, s négy gólos vezetést szerzett.

Ambros Martín időkérése után azonban rögtön feltámadt az ETO, s most már simán vezet az első játékrész végére széteső Veszprém ellen.

30.p. Végh Vivien hiába védett jól, Amorim a kipattanó labdát levadászta. 19-11.

29.p. Kovacsics hetesből növeli az előnyt. 18-11.

28.p. Herr Orsi újabb szép védést mutatott be.

27.p. Radicevic ismét játszi könnyedséggel szerzett gólt. 17-11.

27.p. Hosszú percek után szerencsés gólt szerzett Róth Kálmán együttese. 16-11.

26.p. Két gyors győri gól. Radicevic búcsúzóul csúnyán megtréfálta a veszprémi kapust. 16-10.

25.p. Tóth Gabriella hiába robogott át a komplett ETO védelmen, lövését Herr Orsi szépen fogta.

24.p. Tervel is labdát szerzett, majd élt is a lehetőséggel. 14-10.

24.p. Sirián szemfülesen szedte össze a lecsorgó labdát, győri gól lett a vége. 13-10.

23.p. A bajnokságban hetedik helyezést szerző Veszprémet most már nem nagyon engedi levegőhöz az ETO.

22.p. Radicevic könnyelműen lőtt ziccerben, kimaradt a helyzet.

22.p. Bárány lövését blokkolta Hornyák.

21.p. Tervel növeli a BL-győztes előnyét, Róth Kálmán időt kér. 12-10.

20.p. Amorim gólja után 5-4 után először vezet az Audi-ETO. 11-10.

19.p. Három nagy védést mutatott be Végh Vivien, a Veszprém kapusa rövid időn belül.

18.p. Planéta lövését védte Herr Orsi, Tervel gólját támadó szabálytalanság miatt nem adják meg.

17.p. Mindkét csapat két gyors gólt szerzett. 10-10.

17.p. Amorim átlövése hatalmasat csattant a kapufán.

16.p. Bárány lövése ment Herr kapuja mellé, vezethet az ETO.

15.p. Görbicz büntetőből, Löke szép bejátszás után veszi be a veszprémi kaput. Egyenlített a bajnok. 9-9.

13.p. Lekic negyedik gólja közelebb hozza az ETO-t. Már csak kettő a különbség. 7-9.

12.p. A veszprémi kapus, Végh Vivien ziccert fog, Löke sárgát kap. Az eredmény nem változik.

11.p. Lekic farag a győri hátrányból. 6-9.

10.p. Két szép góllal már négyre növeli előnyét a Veszprém. Ambros Martín időt is kér. 5-9.

9.p. Újabb veszprémi találat, le a kalappal Róth Kálmán csapat előtt. 5-7.

8.p. Tóth Eszter góljával először szerez vezetést a Veszprém.

7.p. Amorim sárgát, a Veszprém pedig hetest. A "kis ETO" élt is a lehetőséggel. 5-5.

6.p. Löke rögtön helyre állítja a világrendjét, újra vezet a Győr.

5.p. Takács harmadik góljával egyenlít a Veszprém. 4-4.

4.p. Löke gólja után ismét azonnal betalál a Veszprém.

3.p. Planéta Szimonetta rögtön válaszol.

3.p. A csapattól búcsúzó Lekic szép gól szerzett.

2.p. Villámgyorsan szépít a Veszprémmel.

2.p. Amorim is betalált egy gyors támadást követően.

1.p. Löke rögtön megszerzi a vezetést az ETO-nak.

Veszprém Barabás Duna Takarék KC – Győri Audi ETO KC

Veszprém, Veszprém Aréna

Játékvezetők: Dudás Tibor, dr. Serfőző Zsolt.

Elődöntők, szombat

Veszprém Barabás Duna Takarék KC – Győri Audi ETO KC - 15.00 óra

FTC Real Cargo Hungaria – Kiskunhalas NKSE - 17.00 óra

Bronzmeccs - vasárnap 17 óra

Döntő - vasárnap 19 óra

• 8. Beretta84 2013. május 27. 07:15
    „7. BudaiKr 2013.05.26. 11:40 Szánalmas vagy kislány..... Én ott voltam Londonban, Wembley Stadionban.Pedig nem is vagyok V.I.P. --es , te csak egy helyi ivóban nézted kivetítőn.”
  • 7. BudaiKr 2013. május 26. 11:40
    „szerencsére haza értem a döntőre londonbol jó szervezéssel a bl döntő és a magyar kupa döntő is élőbe látható! :)”
  • 6. Reális 2013. május 26. 08:51
    „A focis cikkhez miért nem lehet hozzászólni?Nem szégyellitek magatokat győriek,hogy ingyenjegy és meccsidőpont tologatás dacára 4.500-an voltatok?Felháborító,hogy az eto mindent megtehet kénye-kedve szerint!Szegény diósgyőri drukkerekkel lett kibabrálva!Ez a jelenlegi mlsz:ahol nincs néző,annak mindent!Ahol van néző,azt üldözzük el!Ez van,ha klubelnökök ücsörögnek az elnökségben!Meg lehet nézni,hogy melyik csapatok vannak segítve!Hálából meg lábat törnek!”
  • 5. 621 2013. május 26. 07:42
    „Számomra három emlékezetes pillanat volt a meccsen...Az egyik A Martin első időkérése, amikor széttárt tenyerekkel másodpercekig állt kérdően - 5:9 nél (talán kérdezve, hogy mi a bánat ez gyerekek?)... A másik Róth Kálmán egy későbbi időkérése, amikor teljesen tanár bácsisan magyarázta játékosának, hogy a visszafutás lényege nem az, hogy ott legyünk csak, - és az orrunk előtt passzolgassanak - hanem hogy védekezzünk is... A harmadik természetesen Lekics gólja. Ez a csaj már korábban egy meccsen a 360 fokos fordulatos góljával megmutatta, hogy hogyan tud trükközni - amit csak a legjobbak tudnak - de ezzel azt is, hogy az nem volt véletlen.... bár ezt nem gondolt akkor senki sem...”
  • 4. BudaiKr 2013. május 25. 11:08
    „3. Beretta84 2013.05.24. 21:24

és mit kaptál? pelenkát?”
  • 3. Beretta84 2013. május 24. 21:24
    „Budai !!! Kézilabdás lányok a beteg gyerekekért olvasd el.....”
  • 2. BudaiKr 2013. május 24. 17:15
    „jobb lenne ha kise álnának a kicsik! el lesz kenve a szájuk.
    beretva 84 neked is szurkolok hogy mire nagy leszel 85re felmenjen az iqd+”
  • 1. Beretta84 2013. május 23. 12:04
    „HAJRÁ ETO HAJRÁ GYŐR... Tisztelt gravírozó mester lehet gravírozni a kupára GYŐRI AUDI ETO”

Labdarúgó NBI: kecskeméti győzelmével dobogós és EL-induló a Videoton

A Videoton rendkívül magabiztosan, 5-1-re nyert a Kecskemét vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga… Tovább olvasom