2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 18°C Még több cikk.

Sikertelen Eördögh-űzés

DKSK- Euroleasing Orsi Sopron 91 88 (22–23, 26–29, 27–20, 16–16) Miskolc, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. V.: Bodnár, Papp.
A soproniak ott kezdték a rangadót Miskolcon, ahol szerdán Sopronban abbahagyták. Vajda és különösen a szerb bedobó, Kovacevic révén gyorsan elhúzott 9–2-re az Orsi. A negyed hajrája egy soproni szempontból „pokoli" feltámadást hozott, a hazaiak az észrevétlen Eördögh Edit gyors 5 pontjával pillanatok alatt ledolgozták hátrányukat. A második negyed elején folytatódott Eördögh és Horváth pontpárbaja, amelybe egy dupla erejéig Vajda is beleszólt. Nagy iramú, változatos volt a csata. A félidő hajrája Török Szilvia remek alakításaival indult. A DKSK-t a tapasztalt Csávás tartotta versenyben. A félidő utolsó perce a soproniaké volt, Kovacevic és Vajda találataival 4 pontos előnyre tettek szert szünetig, ám Zakaluzsnaja egy palánk alatti ütközésnél megsérült, kivált a játékból!

A második félidőben két hibákkal tarkított perc után Vajda volt eredményes, de Eördögh és Csávás kosaraival egyenlített a Diósgyőr. A szinte eksztázisban játszó Eördögh triplájával fordítottak a hazaiak. Óriási volt a csata, felváltva vezettek a csapatok, Eördögh szinte egyedül vitte a DKSK-t, ám a soproniaktól mindig tudott valaki válaszolni kosaraira. A negyed végén zsinórban 6 pontot szereztek a hazaiak, így vezetéssel vágtak a zárószakasznak. Török két jó büntetőjét követően az Orsi futott ellenfele és az eredmény után. A Diósgyőrnek azonban Eördöghe volt. A korábban hét esztendőt Sopronban szerepelt bedobó válogatott formában kosarazott, rendre bedobta büntetőit és remek meccsen végül győzelemre vezette csapatát, de az Orsinak sincs oka szégyenkezni!

A Balaton FC az őszi tabella élén

A Balaton FC küzdelmes, de nem túl színvonalas mérkőzésen legyőzte a vendég Videotont, így Csertői… Tovább olvasom