2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Sikert ért a szerkezetváltás

Jäkl Antal szerint kellemetlen, agresszív ellenfél volt a paksi együtes, amúgy sem erősségük még a felállt védelem elleni játék.

Győri ETO FC-Paks 2-1

8. p: Egy remek szabadrúgás-kombináció után csaknem vezetést szerzett az ETO. A jobb oldalról Virág laposan középre, Jäklhez játszott, aki a beinduló Müllerhez továbbított. A győri középpályás az alapvonalról gurított vissza Bajzát elé, akinek közeli lövésébe Kovács kapus még belekapott.

20. p: Müller ívelt egy szabadrúgást a paksi kapu elé, Bajzát a védőktől szorongatva fejelt, Kovács azonban védett.

22. p: Müller ívelt keresztbe a jobb oldalra, Granát már a 16-oson belül mellel levette a labdát, lövése azonban Salamonról szögletre pattant.

45. p: Bank lőhetett 22 méterről kapura, a labda egy védőről visszapattant elé, a győri játékos így ismételhetett, a paksi kapus azonban hárított.

50. p: Heffler jobb oldalról jól adott középre, Montvai 8 méterről fejelhetett kapura, azonban a gyenge fejest Sztevanovic hárította.

52. p: Kiss T. néhány jó csel után lőtt laposan alig a bal kapufa mellé.

54. p: Heffler remekül ugratta ki a bal oldalon Kiss T.-t, aki pár lépés után nagy helyzetben, 14 méterről a győri kapu fölé bombázott.

57. p: Tokody beívelése okozott gondot a vendégkapu előtt, majd Virág beadását Böde mentette szögletre Bajzát elől.

62. p: Gyors kontrából szerzett gólt az ETO. Egy paksi szabadrúgás után Kovács Z. vágta előre a labdát, épp Bajzát elé, aki egy cselt követően 15 méterről a kapu bal oldalába továbbította a labdát. 1–0.

72. p: Varga G. középen nagyszerűen ugratta ki Tokodyt, aki aztán higgadtan, 11 méterről a kapuba emelt. 2–0.

76. p: Egy rosszul sikerült felszabadítás után Heffler 19 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. 2–1.

78. p: Bajzát cselezgetett a paksi ötösnél, majd a kapusról elépattanó labdát visszagurította Tokodynak, aki 11 méterről a kapu fölé vágta azt.
Győri mezőnyfölény jellemezte az első játékrészt, a vendégek ritkán jutottak el Sztevanovic kapujáig. Bajzáték viszont többször is helyzetbe kerültek, igaz, ezek közül egyet sem sikerült kihasználniuk a Rába-partiaknak. Szünet után feljavult  a Paks, többször is veszélyeztettek, ami után a győriek vezetőedzője átszervezte csapatát és ez hatásosnak bizonyult.

Pajkos János vezetőedző:
„A második félidőben sikerült ritmus váltani és kihasználtunk az adódó lehetőségeink közül kettőt, így megérdemelten győztük le a viszonylag agresszívan futballozó Paksot. A szünetben nem történt semmi különös, azért jött fel a második félidő elején a vendégcsapat, mert túlzottan erőltettük a támadásokat, közben nem volt elég mozgás a csapatban. Túl «bal oldalas» volt az együttes, nem csinálták meg a játékosok az általam  kért oldalváltásokat. A cserék után feljavultunk, s áttértünk a négy-négy-kettes szerkezetre és sikerült megszereznünk a vezetést, majd növelni is tudtuk az előnyt."

Így látták ők

Jäkl Antal: – Kellemetlen, agresszív ellenfél volt a paksi együtes, amúgy sem erősségünk még a felállt védelem elleni játék. Fölényben voltunk az első félidőben, csak nem sikerült a helyezeteinket értékesíteni. A szünet után ránk ijesztettek a vendégek, de sikerült betalálnunk és ez úgy érzem, meghatározó volt. Jót tettek a cserék, örülök, hogy Tokody Tibi megszerezte első győri gólját.

Tokody Tibor: – Úgy gondolom, az első percektől az ETO irányította a mérkőzést, aztán a szünet után mintha kicsit az öltözőben maradt volna a társaság. Az első gólunk megnyugtatta, a második pedig magabiztosabbá tette a csapatot. A találatom előtt Varga Gábortól kaptam egy nagyon pontos labdát, s tulajdonképpen ezután már nem volt nehéz dolgom. Jól jött személy szerint nekem is ez az önbizalom-növelő gól, remélem, követi majd több is.

Kovács Zoltán: – Szerettük volna mindenképp megnyerni ezt a mérkőzést, s ha elő is fordultak kisebb kihagyások, összességében megérdemelten győztük le  a Paksot. Remekül érzem magam Győrben, szerencsére sikerült gyorsan beilleszkednem.

Lengyel Ferenc: – Vírusfertőzés tizedelte meg a csapatunkat, ennek ellenére kiegyenlített mérkőzést játszottunk, de a győriek, köszönhetően csatársorukban lévő minőségi fölényüknek, nyertek.

Elbukták Bardóczkyék a Davis Kupa összecsapást

Lado Csikladze négy játszmában legyőzte Kiss Sebőt, így Grúzia 3-2-re nyert Magyarország ellen a… Tovább olvasom