2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 20°C | 33°C Még több cikk.

Sikeres volt a főpróba

A szombati Bajnokok Ligája-selejtező mérkőzés előtti utolsó bajnoki mérkőzésen az egykori győri tréner, Vura József által felkészített Vác volt a győriek ellenfele.
Róth Kálmán, a győriek szakvezetője nehéz mérkőzésre számított, de hazai pályán úgy gondolta, azért nem okozhat gondot a két pont begyűjtése. Ennek megfelelően nagy lendülettel is kezdtek a hazaiak. Gyorsan megnyugtató előnyt szereztek (5. perc: 4–1). A Graboplast-ETO védőmunkája az első harminc percben szinte hibátlan volt, a bajnokság egyik legeredményesebb alakulata sokszor a kapura lövésig sem jutott el.

Nem úgy a győri csapat, amely tetszés szerint lőtte góljait. Többségében gyors indítások végén voltak eredményesek a zöld-fehérek, de Gogirláéknak a felállt fal ellen is megvolt a góllövés receptje.
Fordulás után a sorozatos cserék egy kicsit megakasztották az addig gördülékeny győri gépezetet, de a váciak számára ez is csupán arra volt elegendő, hogy javítsanak a gólkülönbségen. A meccs hajrájában aztán ismét elkapta a fonalat a Graboplast-ETO, s végül gond nélkül hozta a kötelező győzelmet.

Róth Kálmán: – Az első félidőben jól játszottunk, különösen a védekezéssel voltam elégedett. Szünet után volt egy kis holtpont a játékunkban, de a félidő második felében újra összeálltunk. Ezeket a holtpontokat mihamarabb ki kell küszöbölnünk, mert egy jobb csapat ellen végzetes lehet.