2017. 10. 18. szerda - Lukács 12°C | 23°C Még több cikk.

Sikeres kosárszerda

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az UNI SEAT Győr javára. A Kis Rába-menti Takarék SKC is győzelmet aratott szerdán.

UNI SEAT Győr–Pécs 2010 82–74
(20–19, 19–21, 21–24, 22–10)

NB I, női elődöntő, 1. mérkőzés, Győr, 300 néző. V: Benczur, Farkas G., Söjtöry
Győr: CIGLAR 19/6, SIMON ZS. 13, Rasheed 5/3, BUJDOSÓ 19, HOLLINGSWORTH 22. Cs.: Őri, Semsei, Vincze V. 2, Laklóth 2. Edző: Fűzy Ákos.
Pécs: RAKSÁNYI 20/6, Török Sz. 3/3, Horváth L. 6, Laczi 6/3, MURPHY 19. Cs.: Sarok 4, QUIGLEY 14, Szamosi 2. Edző: Zeljko Dokic.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az UNI SEAT Győr javára.

A győri csapat jól kezdett, 6–2-re elhúzott, de 13–11-nél a Pécsnél volt az előny. A folytatásban fej fej mellett haladtak a csapatok, hol egyik, hol másik vezetett egy-két ponttal.

A második félidőben 45–40-re ellépett a hazai együttes, de a pécsi időkérés után egyenlítettek a baranyaiak (49–49), a negyed hajrája pedig egyértelműen a Pécsé volt, négy ponttal vezettek a zárószakasz előtt. Az utolsó tíz perc rendkívüli izgalmakat hozott, a győri gárda csak az utolsó két percben fordította a maga javára a mérkőzést, melyben nagy szerepe volt Nagy-Bujdosónak és Hollingsworth-nek. Utóbbi nemcsak fontos pontokat szerzett, de a lepattanózásban is jeleskedett.

A győriek a vártnál is nehezebben győztek, s várhatóan a vasárnapi második mérkőzésen sem lesz könnyebb dolguk.

Fűzy Ákos: – Nem szeretem, amikor a csapatom játékosai westernhősöknek képzelik magukat, s csak lőnek. Az utolsó negyedben hajlandóak voltak védekezni is, ennek köszönhető ez a fontos győzelem. Remélem, a vészcsengő mindenkinél bekapcsolt.

Zeljko Dokic: – Három negyeden keresztül kitűnően játszottunk, de az utolsó játékrészre az energia és a koncentráció is elfogyott. Fiatal csapatom sokat tud tanulni ebből a mérkőzésből, és remélem, vasárnap sok pécsi szurkoló segít minket, hogy kiharcoljuk a harmadik mérkőzést.

Kis Rába-menti Takarék SKC–PVSK Pannonpower 91–75
(24–12, 13–25, 31–18, 22–20)

NB I-es férfimérkőzés, Sopron, 800 néző. V.: dr. Vigh, Hegedűs, Török.
Sopron: THOMAS 20 , RUBIN 14/6, MOLNÁR 22/12, Gombás 5/3, EGEMONYE 20. Cs.: VESZTEROM 7/3, Keresztes, Takács, Boldizsár 3/3, Lakatos. Edző: Meszlényi Róbert.
Pécs: Vaszojevic 8, Kovács, DOYNE 17/9, CIRIC, 27/3 TÓTH N 18/9. Cs.: dr. Deák 3/3, Csabay 2. Edző: Csirke Ferenc.

A soproni fiúk a játékidő nagyobb részében rá tudták kényszeríteni az akaratukat ellenfelükre és biztos, szép győzelemmel jutottak a rájátszásba.

A csapat a nyolcadik helyezéssel és a rájátszásba jutással fontos sikert ért el a soproni férfi kosárlabdázás történetében.

Meszlényi Róbert: – Megérdemelten nyertünk, mindenki mindent megtett a sikerért. Büszke vagyok a csapatra, hogy bejutott a rájátszásba.

Csirke Ferenc: – A Sopron igen kemény védekezése megzavarta a játékosaimat. A második negyedben tizenöt pontos hátrányból felálltunk, de ez túl sok erőt vett ki a játékosainkból, szünet után elfáradtunk. Ezzel együtt az alapszakasz hetedik helyéhez gratulálok a csapatnak.

Hónap sportolója: Babos Görbicz előtt

A soproni Babos Tímea teniszező végzett az élen a SamsungSport.hu szavazásán, amely a február hónap… Tovább olvasom