2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia 1°C | 6°C Még több cikk.

Sikeres félévet zártak

Az elmúlt időszak sikereiről számoltak be sajtótájékoztatón a Győri AC képviselői.

Az atléták részéről Farkas Roland vezetőedző sorolta fel az első félév eredményeit. Ahogyan fogalmaztak: szerencsére van miről beszámolni.
Dióhéjban a legfontosabb eredmények a következők. A fedett pályás ob-n a junioroknál első lett egyéni csúccsal Veisz Adrienn 3000 m-es síkfutásban. Az ifjúságiaknál ugyanebben a versenyszámban szintén bajnoki címet szerzett Lendvai András, aki 21 mp-et javított egyéni legjobbján.

A mezei futó ob-n is győzni tudott Lendvai András 6000 méteres távon, s bajnok lett a Lendvai Luca, Erdélyi Katinka, Bauer Hanna összetételű serdülő lánycsapat, míg Lendvai Luca egyéniben a második helyet szerezte meg.
Az újonc és serdülő gerelyhajító ob-n újonc kategóriában Gudricza Dominik második, a serdülőknél Mátés István harmadik lett.

A váltó ob-n a Kószás Kriszta–Kozák Rebeka–Erdélyi Katinka–Takács Eliza összetételű 4x800-as váltó a felnőttmezőnyben a második helyet szerezte meg.
Az olimpiai reménységek versenyén Mátés István gerelyhajításban második, Lendvai Luca 1000 méteren harmadik lett.

Trnavában rendezték Csehország, Szlovákia, Szlovénia és Magyarország U18-as atlétáinak válogatott viadalát. A magyar csapat összesítésben a második helyen végzett. Sorok Klaudia 100 méteres gátfutásban a harmadik helyen zárt, szintén bronzérmet vehetett át Lendvai András 3000 méteres síkfutásban, míg Takács Eliza 400 méteren egyéniben, majd svédváltóban is negyedik helyen ért célba.

Mindezek mellett a közelmúltban rendezett diákolimpián is több győri érmes lett, közülük Lendvai András (3000 m), Sorok Klaudia (100 m gát) és Veisz Adrienn (1500 m) aranyat vehetett át.

A cselgáncsosok részéről Bejczi Zsuzsanna vezetőedző és Gyimes Nikolett edző számolt be az elmúlt időszak eredményeiről. Kiemelték a közelmúltban rendezett serdülő Európa-kupát, melyet Sipőcz Richárd másodszor nyert meg, illetve örömmel számoltak be arról, hogy Szilli Nóra 57 kg-ban indulhat az ifjúsági EB-n, s jó esélye van a vb-szereplésre is.

Csapatban taroltak a győri lövők

Keszthelyen rendezték meg a robbanófegyveres futócéllövő országos bajnokságot. Tovább olvasom