2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 8°C | 11°C Még több cikk.

Sikeres félév

Egy vb-bronzérem, számos országos bajnoki cím és több értékes helyezés színesíti a csornai kung-fusok idei eredménylistáját.

Eredményes időszakot tudhatnak maguk mögött a csornai kung-fusok. A világbajnoki harmadik hely mellé számos értékes helyezést is begyűjtöttek a versenyzők a különböző versenyeken. Cser István edző ekképpen foglalta össze a szezont: „Az idei esztendő eddigi legrangosabb viadala az olaszországi világbajnokság volt. Úgy érzem, remekül helytálltunk, hiszen a 75 kg-os súlycsoportban Bugár Bertalan révén egy bronzérem jutott a csapatnak.

Én is elindultam a 70 kg-osok között, s végül tizedik lettem. Szégyenkezésre azonban nincs okunk."
A vb mellett a hazai bajnokságok jelentettek még kihívást a csornai kung-fusoknak. A Pápán rendezett gyermek-, serdülő-, junior light- contact és formagyakorlat ob-n formagyakorlatban Halbritter Erika a 16–17 évesek csoportjában egytized pontkülönbséggel csúszott le a dobogó legfelső fokáról, míg Füzi Dóra a 12 évesek korosztályában a hetedik helyen végzett.

A felnőttek budapesti versenyén Bugár Bertalan a ligth-contact küzdelemben lett újra magyar bajnok. Utóbbi viadalon Cser István a döntőig menetelt. Hiába irányította végig a küzdelmet, nagy meglepetésre a pontozók 2–1 arányban ellenfelét hozták ki győztesnek.

A kung-fusok a nyíregyházi semi-contact ob-n fejezték be a szezont. Takács Dávid (75 kg) az ifjúságiak között, Jéger Gábor (ugyancsak 75 kg) a felnőttek között lett aranyérmes. Cser István revánsot vett a light-contact bajnokságon elvett mérkőzésért a hazai színekben versenyző Tekse Zsolton és szoros küzdelemben megvédte bajnoki címét. A vb-bronzérmes Bugár Bertalan – akinek nem erőssége a semi-contact – bronzéremig jutott.