2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Sikerek nyeregben

A Kaposváron rendezett A kategóriás országos lovastusa minősítő versenyen az AO amatőr kategóriáját a győrszentiváni Krániczné Mayer Erika (Hubertus LK, Győr) nyerte Viki nevű lovával.
A lovasnő a kezdő ló kategóriában 3. helyezést ért el Csalogánnyal.
Szabadegyházán a kezdő lovak országos bajnoki döntőjén Csalogány 59,12 hibaponttal bronzérmes lett Krániczné Mayer Erikával a nyergében.

Szikszai Lajos (Tandem KSE) az A nyitott kategóriát 64,9 hibaponttal nyerte Bilbo nyergében. Szemerei Vivien (Tandem KSE) Legolas nevű lován 58,5 hibaponttal 2. helyezést ért el AO ifjúsági kategóriában.
Krániczné Vikivel 71 százalékos díjlovaglással, hibátlan tereppel, 47,5-es hibaponttal nyerte az AO amatőr kategóriát.

Az egynapos lovastusa- (military-) versenyek nehézsége, hogy mindhárom részfeladatot – a díjlovaglást, a díjugratást és a terepversenyt is – ugyanazon a napon rendezik, ami komoly állóképességet kíván a lovaktól.

Krániczné Mayer Erika Viki nevű lovával útban a cél felé.