2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Siker húsz esztendő után

Hajnal tizenegyesével Magyarország barátságos mérkőzésen legyőzte Lengyelországot a Lodzban rendezett találkozón.
Az EB-n szinte biztos résztvevőnek számító Lengyel válogatottat 20 éve nem tudtuk legyőzni, de az utóbbi időben rendre jó eredményt produkáló magyar válogatottnak sikerült megtörnie ezt a rossz sorozatot (is).

Lengyelország - Magyarország 0-1 (0-0)
Lódz, barátságos válogatott mérkőzés, 10.000 néző. V.: Circhetta (svájci).
Gsz.: Hajnal (80., 11-esből).

Lengyelország: Fabianski – Wasilewski (Bartczak), Jop, Kielbowicz (Wawrzyniak), Dudka, Sobolewski, Lewandowski (Kazmierczak), Golos (Zienczuk), Kosowski, Gargula (Zahorski, Matusiak (Brozek). Szövetségi kapitány: Leo Beenhakker.
Magyarország: Fülöp – Csizmadia, Vaskó, Juhász,  Vanczák, Vass, Hajnal (Filkor), Tőzsér (Leandro), Gera (Buzsáky), Feczesin (Priskin), Dzsudzsák (Halmosi). Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.

80. p: Jop a tizenhatoson belül megpróbálta elrúgni a labdát Priskin elől, de a magyar támadó fejét találta el, 11-es. A büntetőt  Hajnal a balra mozduló kapust becsapva a jobb alsó sarokba lőtte. 0–1.

Letámadással kezdtek a lengyelek, a gyors játékra kényszerített  magyar futballisták sokat hibáztak. Később csökkentették a tempót a  házigazdák, Várhidi Péter szövetségi kapitány csapata is eljutott a  vendéglátók térfelére, de komoly helyzetet nem alakított ki. A  házigazdák kényelmesen futballozva is megszerezhették volna a  vezetést, ha Fülöp nem mutat be két bravúros védést.

A második félidő elején is a házigazdák irányítottak, a 60.  perctől azonban egyre bátrabbak lettek a vendégek és három helyzetet  is kidolgoztak. A záró negyedórában Hajnal vezető gólja után kitámadtak a lengyelek, több veszélyes ellenakciót vezettek a  magyarok, akik a helyzetek alapján megérdemelten nyertek.

A  magyar válogatott utoljára több mint húsz évvel ezelőtt nyert a lengyelek ellen, 1987. május 17-én 5–3-ra a Puskás Ferenc Stadionban  (melyet akkor Népstadionnak hívtak), Verebes József kapitánykodása  idején.

Várhidi Péter szövetségi kapitány együttese a legutóbbi öt  mérkőzéséből négyet zárt sikerrel.

Tippjáték: Meglepődtek a nyertesek

Tippjáték - Több tizenhármas szelvény akadt a Tippmester hetedik fordulójában. A heti nyertes a… Tovább olvasom