2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 23°C Még több cikk.

Shearer a 11. másodpercben lőtt gólt a Manchester Citynek

Már a 11. másodpercben gólt szerzett a Manchester City ellen, s ezzel beállította az angol labdarúgó Premier League gyorsasági rekordját Alan Shearer, a Newcastle United támadója.

A csereként beállt, uruguayi válogatott Diego Forlán 93. percben lőtt góljával nyert a második helyen álló Manchester United a harmadik Chelsea ellen az angol labdarúgó Premier League 24. fordulójában.
A házigazdák sorozatban hetedik mérkőzésüket nyerték meg az Old Traffordon.

A volt válogatott csatár az indítani akaró Carlo Nash kapus óriási hibája után talált a hálóba.
A PL-csúcsot eddig egyedül tartotta a Tottenham Hotspur védője, Ledley King, aki 2000 decemberében a Bradford City elleni találkozón volt hasonlóan villámgyors.

A 11 mérkőzés óta nyeretlen s ezzel a klub történetének egyik legrosszabb sorozatát produkáló FC Liverpool újra győzni tudott az angol labdarúgó Premier League-ben: Gerard Houllier együttese a Southampton otthonából hozta el a három pontot, s így feljött a hatodik helyre a tabellán.

Az angol labdarúgó Premier League listavezetője, az Arsenal csak nagyszerű hajrájának és a francia Thierry Henry mesterhármasának köszönhetően tudta otthon tartani a három bajnoki pontot a sereghajtó West Ham United ellen, pedig a vendégek a 13. perctől emberhátrányban játszottak.

Az angol labdarúgó Premier League 24. fordulójának záró mérkőzésén a Fulham hazai pályán legyőzte a Middelsbrough-t.

Eredmények:
Premier League, 24. forduló:

Manchester United-Chelsea 2-1 (1-1)
gólszerzők: Scholes (39.), Forlán (93.), illetve Gudjohnsen (30.)

Newcastle United-Manchester City 2-0 (1-0)
gólszerző: Shearer (1.), Bellamy (64.)

Southampton-FC Liverpool 0-1 (0-1)
gólszerző: Heskey(14.)

Aston Villa-Tottenham Hotspur 0-1 (0-0)
gólszerző: Sheringham (70.)

Blackburn Rovers-Birmingham City 1-1 (1-0)
gólszerzők: Duff (19.), illetve John (82.)
kiállítva: Todd (28., Blackburn) Charlton

Athletic-Bolton Wanderers 1-1 (0-0)
gólszerzők: Fish (47.), illetve Djorkaeff (85.)

Everton-Sunderland 2-1 (0-1)
gólszerzők: McBride (52., 59.), illetve Kilbane (35.)

Leeds United-West Bromwich Albion 0-0
kiállítva: Johnson (76., West Bromwich)

Arsenal-West Ham United 3-1 (1-1)
gólszerzők: Henry (14., 71., 86., az elsőt 11-esből), illetve Defoe (40.)

Vereséggel debütált az új stáb

Győri ETO FC–Tatabánya 1–2 (1–0) Győr, előkészületi labdarúgó-mérkőzés, 200… Tovább olvasom