2017. 02. 25. szombat - Géza -1°C | 8°C Még több cikk.

Serena Williams nyerte az ausztrál nyílt teniszbajnokságot

Sorozatban negyedik egyéni Grand Slam-tornáját nyerte szombaton Serena Williams, miután az ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőjében 2 óra 23 perc alatt legyőzte nővérét, Venust.

Női egyes, döntő:

Serena Williams (amerikai, 1.)-Venus Williams (amerikai, 2.) 7:6 (7-4), 3:6, 6:4

A tavalyi francia, angol és amerikai nemzetközi bajnoksághoz hasonlóan most is fiatalabb Williams-lány alkalmazkodott jobban ahhoz a helyzethez, hogy testvérét kell legyőznie a végső sikerhez. Az 59 perces első játszmában a két klasszis egyformán kétszer veszítette el adogatását, majd a pontosabb világelső jutott lépéselőnyhöz. A 38 perces második szettben már egy break is elég volt a sikerhez.

Az utolsó felvonásban Serena egy, míg Venus két alkalommal "ajándékozta el" szerváját, az utolsó adogatáselnyerés 5:4-nél történt. A mérkőzés színvonalát kissé rontotta, hogy a győztes 54, míg a vesztes 51 önhibát vétett. A nyerő ütések aránya 37-28 volt a bajnok javára.

Serena 1 127 850, míg Venus 563 925 ausztrál dollárt kapott melbourne-i teljesítményéért.

Legutóbb Steffi Graf nyert sorozatban négy egyéni Grand Slam-versenyt, a német klasszis egy naptári évben, 1988-ban volt legyőzhetetlen.

Nyilatkozatok a döntő után:

Serena Williams: - Ritkán érzékenyülök el, de most minden okom meg van erre. Nagyon boldog vagyok! Szeretném megköszönni szüleim segítségét, nélkülük nem jutottam volna eddig.

Venus Williams: - Mindent megtettem a győzelemért, de Serena újra bebizonyította, hogy a legnagyobb bajnokok közé tartozik. Remélem, hogy valamikor én is nyerek sorozatban négy egyéni Grand Slam-tornát.

Serena Williams (Egyesült Államok)

Született: 1981. szeptember 26., Saginaw (Egyesült Államok)
Testmagasság/testsúly: 1.78 m, 66 kg
Ütőfogása: jobbkezes
Jelenlegi világranglista-helyezése egyesben: 1.
Legjobb világranglista-helyezése egyesben: 1. (2002. július 8.)
Tornagyőzelmei egyesben: 20, ebből 5 Grand Slam (Australian Open: 2003, Roland Garros: 2002, Wimbledon: 2002, US Open: 1999, 2002)