2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 23°C Még több cikk.

Segítség miatt hátrányban

Esztergomban rendezték meg az enduro bajnoki futamot, az idei év első versenyét. A pálya 47 km hosszú volt, melyen az I. osztályú sportolók öt, a II. osztály tagjai pedig négy kört teljesítettek.
A győri Arrabona Motorsport SE versenyzői közül Csorba Ákos az I. osztály E3 kategóriában a legjobb magyar eredménnyel Varga Ákos mögött végzett.
Nagy Péter elnök – aki a kézsérülése miatt csak nézőként volt jelen a versenyen – elmondta: sokan letértek a kijelölt nyomvonalról, levágták a pályát, kikerülték a sárgödröket. A rendezők természetesen a legnagyobb odafigyeléssel sem tudtak minden csalást kiszűrni, ezért a versenyzők fejében kellene rendnek lennie. „Emellett szerencsére több olyan megmozdulást is láttam, amikor a versenyző segített kihúzni társát a sárból és ezért csúszott ki az idejéből. Így járt például a győri Tichy János és Vass Ákos is."
Csorba Ákos mind a két napot befejezte, a második, illetve a harmadik helyen. Dési Jánosnak még első nap elromlott a motorja, ezért ő kiesett. Kertics Szilárd az első nap feladta a küzdelmeket. Banga Iván első nap hetedik lett, de egy esésben úgy megsérült a bordája, hogy második nap már nem tudott rajthoz állni. Tichy János első nap nyolcadik lett, a második napon azonban összeütközött a pályán egy azonosítatlan motorossal, ezután műszaki hiba miatt kénytelen volt kiállni.
A másodosztályú versenyzők közül Nagy Péter 4. helyezése volt a legjobb eredmény. Burján Attila és Kovács Péter egy-egy 5. hellyel hívta fel magára a figyelmet, míg Molnár Imre a második nap 7. helyen ért célba.
A másodosztályú csapat, Nagy Péter, Szendi Gábor, Burján Attila összeállításban mindkét nap a második helyen végzett. Az E3 kategóriában Rouyer Remi első versenyén a 14. helyen ért célba.
Az Arrabona Motorsport SE április 2-án második alkalommal rendez országos endurocross bajnoki futamot a győr-likócsi menedékház mellett. Nevezni a helyszínen lehet 8 és 10 óra között, a verseny 12 és 14 óra között lesz. A nevezés feltétele mindössze egy működőképes terepmotor. A viadalról és az egyesületről bővebb információk találhatóak a a www.arrabonamotor.hu weboldalon.