2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

SEAT Foton: kell a siker

Kosárlabda - Az 5–8. helyért folytatja a szereplést szombaton a SEAT Foton Győr női csapata a rájátszásban, 18 órától a Szolnoki NKK együttese vendégeskedik a győri Magvassy-csarnokban.
Mint ismeretes, a két csapat hétközi, szolnoki mérkőzésén 12 pontos (60–48) hazai siker született, így a két nyert meccsig tartó párharc visszavágóján mindenképpen győzniük kell a zöld-fehéreknek. Ha nem így történik, akkor a győriek már csak a 7. vagy a 8. helyen zárhatják a szezont. Hazai siker esetén május 15-én, 18 órakor lesz a harmadik összecsapás Szolnokon.

Tapodi Péter vezetőedző így nyilatkozott a találkozó kapcsán: „A védekezésünket már sikerült normalizálni, ám a támadójátékunk eléggé döcögött Szolnokon, így azon javítanunk kell. Remélem, hogy ezt sikerül megtennünk. Keményen készülünk a mérkőzésre, mindenképpen nyernünk kell."

A bajnoki elődöntőben a csütörtöki 90–52-es siker után a Szeviép-Szeged otthonában lép pályára hétfőn 17 órakor az MKB-Euroleasing együttese. Székely Norbert együttesének újabb győzelme azt jelentené, hogy ott van a fináléban a csapat. Erre egyébként minden remény meg is van, hiszen az alapszakasz során Szegeden magabiztosan 78–58-ra nyertek Gorbunováék.

Ha esetleg most még sem sikerülne győzni, akkor a két győzelemig tartó párharc harmadik felvonását jövő csütörtökön este hat órától rendezik Sopronban.