2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

SEAT Foton Győr - Solna Vikings 74-62

Kosárlabda - Három nyeretlen Európa-kupa- mérkőzés után győzelemmel zárta a Solna elleni hazai találkozót a SEAT Foton.

SEAT Foton Győr - Solna Vikings 74-62 (17–20, 20–19, 22–9, 15–14)

Európa-kupa, csoportmérkőzés. Győr, 200 néző. V.: Spendl (szlovén), Lukac (szlovák).

SEAT Foton: BOROVICKOVA 5/3, Fűrész 10/6, KOVÁCS 19/6, Keller, RADUNOVIC 15/3
Cs.: VIDA 14/12, IMBERGEROVÁ 11/3, Antolovics

Edző: Tapodi Péter

Solna: Franklin 8, Bacon 4, Egnell 7/3, KAUSAITE 16/6, ANDERSSON 11

Cs.: Ferm 4, Näsström , Olheim 2, Livijn 8, Blomgren 2

Edző: Stefan Bergman

Tapodi Péter: – Csapatunk a betegségekkel és sérülésekkel teli menetelésben kezd elkészülni az erejével, de a szívünkkel és a helyenként jó védekezésünkkel hoztuk a kötelezőt.

Stefan Bergman:Csalódott vagyok, mert nem tudtunk úgy teljesíteni, ahogy akartunk.

Imbergerová nagy csatát vívott a védőkkel.

40. perc: Vida két büntetőből egyet bedob, a meccs pedig Franklin kosarával zárul. 74-62. Ez a végeredmény.

39. perc: Blomgren dupla. 73-60.

38. perc: Franklin szerez labdát, és pontokat, Kovács pedig értékesít két büntetőt. 73-56.

36. perc: Radunovic még elhibázza a ziccert, a lepattanót Vida szerzi meg és dob belőle kosarat. 71-54.

35. perc: Kausaite 38 évesen is gyors. 66-54. Vida gyorsan válaszol, majd Kovács hint egy hármast. 69-54.

34. perc: Megint kapkod mindkét csapat. Radunovic közben azért dob egy kosarat. 63-52.

33. perc: Livijn betalál, a svéd edző pedig időt kér. 61-50.

31. perc: Imbergerova pontjaival kezdődik a hajrá. 61-48.

A harmadik negyed után: 59-48

30. perc: Bacon után Kovács is ziccert dob. 59-48.

28. perc: Borovickova szerez labdát. Vidát indítja, aki nem hibázza el a ziccert. 57-44.

27. perc: Szerencsés svéd kosár után Borovickova talál be. 52-44. Imbergerova triplát szór. 55-44.

25. perc: Szép játék! Borovickova-passz, Radunovic-kosár. 50-42.

24. perc: Fűrész lendületből érkezik, nem is tudják megállítani. 46-42. A következő akciónál Fűrész mégegyszer megjátssza ugyanezt. 48-42.

23. perc: Radunovic tripla. 44-42.

22. perc: Kovács szólózik, és egy pontra jön fel a Foton. 41-42.

21. perc: Az első félidő legeredményesebb játékosa a győri csapatból Kovács, a vendégek közül Kausaite volt. Mindketten 10-10 pontot szereztek. Duplák mindkét oldalon. 39-41.

A félidőben: 37-39

20. perc: Engell, majd Imbergerova dupla, Kausaite hármas. Újra vezet a Solna. 37-39.

18. perc: Megint csak keressük a labdát. Livijn van ott a palánk alatt és ki is használja a lehetőséget. 35-32.

17. perc: Livijn majd Vida eredményes. 32-30. Fűrész triplájának tapsol a közönség. 35-30.

16. perc: Franklin hozza fel két pontra a vendég csapatot. 30-28. Most Tapodi Péter kér időt.

14. perc: Kovács pontos büntetőkből. A túloldalon Livijn talál be. 29-26. Radunovic két büntetőből egyet értékesít. 30-26. Svéd időkérés.

13. perc: Sokkal pontosabb lett a Foton játéka, mint a meccs elején. Vida szór egy triplát. 27-24.

12. perc: Franklin mindkét büntetőt bedobja. Radunovic válaszol. 21-22. Kovács pontjaival átveszi a vezetést a Győr. 23-22.

11. perc: Imbergerova kosarával kezdődik ez a játékrész. A Foton feljön egy pontra. 19-20.

Az első negyedben: 17-20

10. perc: Vida tripájával zárul az első negyed. 17-20.

9. perc: Radunovic értékesíti mindkét büntetőjét. 14-20.

8. perc: Sokkal gyorsabb, pontosabb játékot produkál a Solna. Nasström és Andersson a főszereplő, utóbbi dob kosarat. Kovács triplája jól jött. 12-20.

8. perc: Megint itt a labda, hol a labdát játsznak a svédek. zt Engell fejezi be agy triplával. 9-18.

7. perc: Fűrész hárompontosa javít valamit a hazaiak helyzetén. 9-15.

6. perc: Elkapkodott győri akció, eladott labda, svéd pontok. Engell passzából Kausaite. Ferm is eredményes. 6-15.

5. perc: A foton játékosai néha csak keresik a labdát, így volt ez most is. Ferm használja ki a ziccert. 6-11. Tapodi Péter időt kért.

4. perc: Engellt nem tudják tartani a győriek a palánk alatt. 6-9.

3. perc: Egy-egy tripla mindkét oldalon, majd Andersson jön egy kosárral. 5-7.

2. perc: Nagy kapkodás mindkét oldalon, ebből a Foton jön ki jobban. Radunovic passzából Kovács talál be. 2-2.

1. perc: A találkozót a Solna kezdi jobban. A center Andersson szerzi az első kosarat. 0-2.

Edző: Stefan Bergmann

A SEAT Foton két szoros vereséget szenvedett idegenben, a Solna Vikings és a Neuchatel ellen is csak az utolsó percekben dőlt el a mérkőzés a vendéglátók javára. Hazai pályán mindkét csapatot le kell győznie a Fotonnak, hogy sikerüljön a továbbjutás.

A két győzelem valószínűleg az automatikus továbbjutást érő második helyet jelentené a D jelű csoportban, de ha az eredmények úgy alakulnak, hogy csak a harmadik helyre érne oda a győri csapat, akkor is meglehet a továbbjutás. Az első két helyen záró együttesek mellett ugyanis a legjobb nyolc harmadik helyezett is túléli a csoportkört.
Ma nagy lépést tehet céljai elérésének érdekében a Foton. Tapodi Péter, a győriek edzője rendkívül elszánt a mérkőzés előtt:

„Ezt a mérkőzést muszáj megnyernünk, és meg is fogjuk nyerni! Nem számít, mennyire vagyunk fáradtak. Legalább ötpontos győzelmet kell elérnünk, hiszen idegenben négy ponttal kaptunk ki. Most már ismerjük a svéd csapatot és készültünk is ellenük. Elsősorban azonban saját magunkat kell felhoznunk, nem csak a másik csapattal kell foglalkoznunk. Ami gondot jelent, hogy Izsák Judit beteg és Dagmar Imbergerová még mindig nem teljesen egészséges."

• 2. Sacika 2008. november 13. 19:54