2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

SEAT Foton Győr-Neuchatel 71-84

Kosárlabda - Hazai vereséggel búcsúzott az Európa Kupától a SEAT Foton Győr. A svájci Neuchatel remek játékkal 13 ponttal verte Tapodi Péter együttesét.

SEAT Foton Győr - Neuchatel 71-84
Női kosárlabda Európa Kupa csoportmérkőzés

40. perc: Az utolsó percben hazai akció-pontokra rendre büntetőkből jön a válasz. A vége tizenhárom pontos vereség, és búcsú az Európa Kupától. 71-84.

39. perc: Vida triplája után Rol-dupla. 61-73. Vida megint szór egy hármast. 64-73. Jó sorozat. Újabb Vida-hármas. 67-75.

37. perc: Aláz a Neuchatel...Mayombo szólózik. 56-70.

36. perc: Okos játék a vendégektől. Charliert nem találják a mieink. 56-68.

35. perc: Már néhány trükk is belefér a svájciaknál. Hicks után Radunovic jön. Tíz pont a különbség. 56-66.

33. perc: Rol visszakapta Mayombotól a gólpasszt. 54-64. Ezt elbénáztuk. Nagy hajrá kellene a győzelemhez.

32. perc: Imbergerova triplára Rol hármasa a válasz. 54-62.

31. perc: Rol passzából Mayombo dob gólt, majd Rol is eredményes a palánk alól. 51-59.

A harmadik negyed után: 51-55.

30. perc: Radunovic értékesíti a büntetőket, és ziccerből is pontos. 51-55.

28. perc: Radunovic pontjaival csökken a különbség. 47-54.

27. perc: Labdatologatás, aztán Vida bevállalja a triplát. 45-53.

26. perc: Hicks Kellert és Imbergerovát forgatja be. 42-53.

25.perc: Radunovic mindkét büntetője jó, de máris jön a válasz... 42-51.

24.perc: Fűrész triplát dob, Keller jól fordul le, ez pontokat ér. Charlier is betalál. 40-49.

22. perc: Kürtösi 2, Turin 3 pont. 35-46.

21. perc: Kovács hárompontosával kezdődik a második félidő. 35-41.

A SEAT Foton megcsinálta azt a "bravúrt", hogy az első negyedbeli 7 pontos vezetést követően 9 pont mínusszal zárta az első félidőt.

A félidőben: 32-41.

20. perc: Győri időkérés után megint svájci hármas. Turin követte el. 32-41.

19. perc: A Neuchatel irányít. Most Kürtösi szór hármast. 32-38.

17. perc: Leblokkolt a Győr. Hicks triplájával már vezet a vendég csapat. 31-33.

16. perc: Radunovic egy pontjával újra győri előny. 29-28.

15. perc: Hicks két hibátlan büntetőjével egyenlít a Neuchatel. 26-26. Radunovic korarával vezetünk, de nem sokáig... 28-28.

14. perc: Radunovicot nem tudják tartani középen. 24-19. A SEAT montenegrói légiósa lemásolja az előző helyzetet, és ezúttal is eredményes. 26-21. Charlier dob egy hármast, hogy ne örüljünk nagyon. 26-24.

12. perc: Rol mindkét büntetőt értékesíti. Mayombo egyet elhibázott, de akcióból javít. 22-19.

Az első negyed után: 22-15

10. perc: Crelot tripla, majd Vida kosár. 22-15. Ez az eredmény az első negyed után.

8. perc: Elképesztő kapkodás a pályán. Aztán Izsák és Borovickova is szór egy-egy hárompontost. 20-12.

6. perc: Rengeteg hib mindkét oldalon. Eladott labdák, elhibázott ziccerek. Turin egy triplával javít valamit a statisztikán. 14-8.

4. perc: Borovickova kapja a labdát Radunovictól. Hármas. 13-5.

3. perc: A Neuchatel magyar légiósa Kürtösi nyer párharcot a palánk alatt, majd Hicks dob be egy büntetőt. Kovács középtávolival válaszol, Fűrész pedig triplát szór.  10-5.

1. perc: A SEAT remekül kezd. Borovickova dob egy hármast, majd labdát szerez és pontokkal fejezi be az akciót. 5-0.

Utolsó csoportmérkőzését játssza az Európa-kupában a SEAT Foton Győr a svájci Université Neuchatel ellen. A két csapat első mérkőzésén hat ponttal bizonyultak jobbnak a svájciak.

A győri kosarasoknak győzniük kell a továbbjutáshoz, az viszont a csoport másik mérkőzésének alakulásától is függ, hogy hány ponttal. A Szeviép-Szeged a svéd Solna Vikings csapatát fogadja, és azon a találkozón az eddig százszázalékos hazaiak az esélyesek. Szegedi győzelem esetén minimum három ponttal kell győznie a Fotonnak, azonban ha borul a papírforma, legalább hétpontos különbséggel kell legyőznie a győri csapatnak a Neuchatelt.

A két magyar csapat győzelme után a Solna Vikings, a Neuchatel és a Foton is nyolc ponttal állna. Az egymás elleni eredmények miatt ebben az esetben elég lenne a kisebb különbségű siker is.
A Solna esetleges szegedi bravúrja után csak a svájci és a győri csapat állna azonos pontszámmal, így mivel idegenben hatpontos vereséget szenvedett a Foton, ennél nagyobb különbséggel kell győzni a továbbjutásért. Az egyenes kieséses szakaszban a csoportgyőztes, a csoportmásodik és a nyolc legjobb csoportharmadik folytathatja.

A SEAT Foton még soha nem jutott be a legjobb harminckét csapat közé az Európa-kupában, Tapodi Péter tanítványai így sporttörténeti sikerre készülnek.

„A lányok megdolgoztak azért, hogy idáig eljussanak. Nem sikerült minden alkalommal nyernünk, de ha vereségeket is szenvedtünk, azok kis különbségűek voltak, így megvan a lehetőségünk a továbbjutásra. Nincs hiányzónk, mindenki harcra kész, a játékosok egy ki-ki mérkőzésen mutathatják meg, mennyit fejlődtek az elmúlt három hónapban. A kellő különbségű győzelemmel a legjobb harminckét csapat közé kerülnénk, ami sporttörténeti siker lenne. Szeretnénk kérni a szurkolók segítségét is ahhoz, hogy Győr letegye a névjegyét az európai porondon kosárlabdában is" – mondta a győriek edzője.

• 4. Sacika 2008. november 29. 20:21
    „fcsopron!
    Nem tudod a Sopron mit játszott az olaszokkal?
    Győzelmet kapott?”
  • 3. rabatamas 2008. november 28. 18:08
    „Kis szigyartó-tapodi miről beszéltetek!! Továbbjutás,harmadik hely, győzelem nagy kosáraránnyal, Na most tűnjetek el a győri női kosárlabdából persze eddig sem létezett ilyen!! Lányokat elzavarni, volt már ilyen!!